Stamboom Klavers » Jetske Groothuis (1914-2004)

Persoonlijke gegevens Jetske Groothuis 


Gezin van Jetske Groothuis

Zij is getrouwd met Berend Heersping.

Zij zijn getrouwd op 30 mei 1940 te Amsterdam, zij was toen 25 jaar oud.Bron 3


Kind(eren):

  1. (Niet openbaar)
  2. (Niet openbaar)
  3. (Niet openbaar)

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Jetske Groothuis?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Jetske Groothuis

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Jetske Groothuis

Jetske Bakker
1859-1931

Jetske Groothuis
1914-2004

1940

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

Bronnen

  1. (Niet openbaar)
  2. (Niet openbaar)
  3. (Niet openbaar)

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 27 september 1914 lag tussen 9,0 °C en 17,2 °C en was gemiddeld 12,6 °C. Er was 3,7 uur zonneschijn (31%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het west-noord-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
  • In het jaar 1914: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 6,2 miljoen inwoners.
    • 2 mei » In Antwerpen richten de politici Van Cauwelaert, Van de Perre en Hendrix de krant De Standaard op.
    • 7 juni » De Ancona vaart als eerste schip door de sluizen van het Panamakanaal.
    • 8 juni » In Brazilië wordt de Braziliaanse voetbalbond ("Confederação Brasileira de Futebol") opgericht.
    • 30 juli » Mobilisatie Rusland
    • 12 augustus » Slag der Zilveren Helmen, in Halen. Voor de laatste keer in Europa vindt een cavaleriecharge plaats. Er vallen 140 Belgische en 160 Duitse soldaten. De Belgen winnen en verschansen zich te Diest.
    • 6 september » Kroning van Paus Benedictus XV in Rome.
  • De temperatuur op 30 mei 1940 lag tussen 10,4 °C en 15,3 °C en was gemiddeld 12,7 °C. Er was 0,4 uur zonneschijn (2%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 10 augustus 1939 tot 3 september 1940 was er in Nederland het kabinet De Geer II met als eerste minister Jonkheer mr. D.J. de Geer (CHU).
  • Van 3 september 1940 tot 27 juli 1941 was er in Nederland het kabinet Gerbrandy I met als eerste minister Prof. dr. P.S. Gerbrandy (ARP).
  • In het jaar 1940: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 8,8 miljoen inwoners.
    • 10 mei » Tweede Wereldoorlog: Winston Churchill wordt premier van het Verenigd Koninkrijk.
    • 15 mei » Tweede Wereldoorlog: Capitulatie van het Nederlandse leger.
    • 15 mei » Tweede Wereldoorlog: Duitse inval in Noord-Frankrijk.
    • 29 mei » Seyss-Inquart aanvaardt het ambt van rijkscommissaris in Nederland.
    • 14 november » Bombardement op Coventry.
    • 23 november » Het eerste (illegale) nummer van De Waarheid verschijnt in een oplage van 6.000 exemplaren.
  • De temperatuur op 7 februari 2004 lag tussen 4,9 °C en 9,8 °C en was gemiddeld 7,3 °C. Er was 8,0 mm neerslag gedurende 5,1 uur. Er was 2,3 uur zonneschijn (24%). Het was zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Beatrix (Huis van Oranje-Nassau) was van 30 april 1980 tot 30 april 2013 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van dinsdag 27 mei 2003 tot vrijdag 7 juli 2006 was er in Nederland het kabinet Balkenende II met als eerste minister Mr.dr. J.P. Balkenende (CDA).
  • In het jaar 2004: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 16,3 miljoen inwoners.
    • 4 februari » Oprichting van de sociaalnetwerksite Facebook.
    • 28 april » Aanvaller Andy Selva bezorgt San Marino de allereerste overwinning uit de voetbalgeschiedenis van de ministaat. De nationale ploeg wint in Serravalle met 1-0 van Liechtenstein in een vriendschappelijke wedstrijd.
    • 1 juli » In Nederland gaat de vrije energiemarkt van start.
    • 9 september » Madonna treedt op tijdens haar Re-Invention Tour in het GelreDome te Arnhem.
    • 24 september » In Leeuwarden wordt de 32-jarige Manuel Fetter rond vier uur 's nachts doodgestoken omdat hij een opmerking maakt over een kapotgegooid bierflesje.
    • 4 november » De gezondheid van Yasser Arafat verslechtert, hij wordt opgenomen op de Intensive Care van het Franse ziekenhuis waar hij verblijft en raakt in coma, aldus de Palestijnse autoriteit.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

  • 1907 » Ralph Evinrude, Amerikaans zakenmagnaat († 1986)
  • 1912 » Tauno Marttinen, Fins componist en dirigent († 2008)
  • 1917 » Louis Auchincloss, Amerikaans schrijver († 2010)
  • 1919 » Charles Percy, Amerikaans politicus en ondernemer († 2011)
  • 1919 » Jayne Meadows, Amerikaans actrice († 2015)
  • 1921 » Heinrich Boere, Nederlands oorlogsmisdadiger († 2013)

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Groothuis


De publicatie Stamboom Klavers is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Joop Klavers, "Stamboom Klavers", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom_klavers/I485744.php : benaderd 13 januari 2026), "Jetske Groothuis (1914-2004)".