Stamboom Klavers » Jans Sanders (1915-)

Persoonlijke gegevens Jans Sanders 


Gezin van Jans Sanders

Hij is getrouwd met Willemina Sanders.

Zij zijn getrouwd op 5 december 1945 te Odoorn, Drenthe, hij was toen 30 jaar oud.Bron 3


Notities over Jans Sanders

Beroep: 1945 timmerman.

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Jans Sanders?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Jans Sanders

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Jans Sanders

Jan Sanders
1841-1926
Jans Boerma
1866-1938
Geert Sanders
1883-1966
Jantje Boerma
1888-????

Jans Sanders
1915-

1945

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

Bronnen

  1. (Niet openbaar)
  2. (Niet openbaar)
  3. - www.Drentsarchief.nl - aktenummer 117

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 28 januari 1915 lag tussen -6,6 °C en -1,3 °C en was gemiddeld -2,9 °C. Er was 0,1 uur zonneschijn (1%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het oost-noord-oosten. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
  • In het jaar 1915: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 6,3 miljoen inwoners.
    • 19 januari » Georges Claude krijgt octrooi op de neonlamp.
    • 31 januari » Duitsland zet tijdens de Eerste Wereldoorlog voor het eerst gifgas in, in Polen tegen de Russen.
    • 16 februari » De Fransen beginnen in Champagne een winteroffensief tegen de Duitse troepen; een maand later wordt het zonder enig resultaat afgeblazen.
    • 14 april » De Duitsers torpederen het Nederlandse stoomschip Katwijk.
    • 25 april » Eerste Wereldoorlog: De Slag om Gallipoli begint.
    • 9 september » Een Duitse zeppelin bombardeert Londen.
  • De temperatuur op 5 december 1945 lag tussen 1,4 °C en 8,8 °C en was gemiddeld 3,9 °C. Er was 5,1 mm neerslag gedurende 4,8 uur. Er was 1,0 uur zonneschijn (13%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 27 juli 1941 tot 23 februari 1945 was er in Nederland het kabinet Gerbrandy II met als eerste minister Prof. dr. P.S. Gerbrandy (ARP).
  • Van 23 februari 1945 tot 24 juni 1945 was er in Nederland het kabinet Gerbrandy III met als eerste minister Prof. dr. P.S. Gerbrandy (ARP).
  • Van 24 juni 1945 tot 3 juli 1946 was er in Nederland het kabinet Schermerhorn - Drees met als eerste ministers Prof. ir. W. Schermerhorn (VDB) en W. Drees (PvdA).
  • In het jaar 1945: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 9,2 miljoen inwoners.
    • 17 januari » Het Rode Leger bevrijdt het vrijwel verlaten Warschau.
    • 27 januari » Einde van het Ardennenoffensief.
    • 7 maart » Bij Woeste Hoeve vindt een aanslag op commissaris-generaal Rauter plaats; als represaille worden 250 mensen gefusilleerd.
    • 16 juli » Manhattanproject: de ontploffing van een op plutonium gebaseerd nucleair testwapen nabij Alamogordo in New Mexico (VS).
    • 4 augustus » Prinses Juliana en haar familie keren vanuit Canada terug naar Nederland. Ze verbleven daar tijdens de oorlog.
    • 12 augustus » Japan capituleert na de atoombommen op Hiroshima en Nagasaki.
  • De temperatuur op 15 juli 1993 lag tussen 12,3 °C en 18,1 °C en was gemiddeld 16,1 °C. Er was 5,7 mm neerslag gedurende 8,3 uur. Er was 1,5 uur zonneschijn (9%). Het was zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 1 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het zuiden. Bron: KNMI
  • Koningin Beatrix (Huis van Oranje-Nassau) was van 30 april 1980 tot 30 april 2013 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van dinsdag 7 november 1989 tot maandag 22 augustus 1994 was er in Nederland het kabinet Lubbers III met als eerste minister Drs. R.F.M. Lubbers (CDA).
  • In het jaar 1993: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 15,2 miljoen inwoners.
    • 27 april » Een vliegtuig met aan boord het Zambiaans voetbalelftal stort neer boven Gabon.
    • 24 mei » Moord op de Mexicaanse kardinaal Juan Jesús Posadas Ocampo in zijn auto op het vliegveld van Guadalajara
    • 28 augustus » Een dam in Qinghai (China) breekt door, 223 mensen verliezen het leven.
    • 29 augustus » Rikkert Faneyte maakt als speler van de San Francisco Giants zijn debuut in het Amerikaanse profhonkbal.
    • 2 december » In Zuid-Afrika wordt een eind gemaakt aan de bantoestans.
    • 8 december » De Amerikaanse president Bill Clinton tekent het North American Free Trade Agreement (NAFTA).


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Sanders

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Sanders.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Sanders.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Sanders (onder)zoekt.

De publicatie Stamboom Klavers is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Joop Klavers, "Stamboom Klavers", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom_klavers/I471671.php : benaderd 3 januari 2026), "Jans Sanders (1915-)".