De temperatuur op 7 mei 1961 lag tussen 8,5 °C en 15,6 °C en was gemiddeld 12,3 °C. Er was 2,3 mm neerslag gedurende 2,0 uur. Er was 10,6 uur zonneschijn (70%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Bron: KNMI
20 april » De eerste stereo radio-uitzendingen, in de Verenigde Staten.
27 april » Sluiting van het Veerse Gat door de Veerse Gatdam als onderdeel van de Deltawerken.
15 augustus » In de DDR begint men met de bouw van de betonnen Berlijnse Muur.
11 september » Oprichting WWF in Zwitserland
28 september » De Verenigde Arabische Republiek tussen Egypte en Syrië valt uit elkaar.
9 november » Ontdekking van The Beatles door Brian Epstein in de Cavern Club in Liverpool.
Dag van overlijden 16 juli 1976
De temperatuur op 16 juli 1976 lag tussen 16,7 °C en 30,7 °C en was gemiddeld 24,1 °C. Er was -0,1 mm neerslag. Er was 5,3 uur zonneschijn (33%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het oost-noord-oosten. Bron: KNMI
2 januari » Een zware storm trekt over Europa en veroorzaakt veel schade. In Nederland en België vallen elk twee doden.
14 februari » Een aardbeving in Guatemala eist 23.000 levens.
1 april » Het elektronicabedrijf Apple Inc. wordt opgericht door Steve Jobs.
22 mei » Het Nederlands voetbalelftal verslaat België in Brussel met 2-1 in de kwalificatiereeks voor het EK voetbal 1976 door treffers van Johnny Rep en Johan Cruijff.
16 juni » Studentenrellen in Soweto, Zuid-Afrika.
10 juli » Bij de chemische fabriek Icmesa in het Italiaanse stadje Seveso komt een uiterst giftige gaswolk vrij. Pas na twee weken beseffen de autoriteiten de omvang van de milieuramp.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Joop Klavers, "Stamboom Klavers", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom_klavers/I470295.php : benaderd 4 maart 2026), "Johan René "John" Idema (1961-1976)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.