De temperatuur op 6 augustus 1948 lag tussen 13,4 °C en 23,9 °C en was gemiddeld 19,0 °C. Er was 1,9 mm neerslag gedurende 0,5 uur. Er was 7,3 uur zonneschijn (48%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het zuid-oosten. Bron: KNMI
Van 3 juli 1946 tot 7 augustus 1948 was er in Nederland het kabinet Beel I met als eerste minister Dr. L.J.M. Beel (KVP).
Van 7 augustus 1948 tot 15 maart 1951 was er in Nederland het kabinet Drees - Van Schaik met als eerste ministers Dr. W. Drees (PvdA) en Mr. J.R.H. van Schaik (KVP).
14 januari » Ans van Dijk wordt geëxecuteerd. Zij is de enige Nederlandse vrouw die dit na de Tweede Wereldoorlog overkomt.
4 februari » Ceylon wordt onafhankelijk.
17 maart » De Benelux-landen, Frankrijk en het Verenigd Koninkrijk tekenen de overeenkomst van Brussel, welke een voorloper is van de NAVO-overeenkomst.
17 maart » Oprichting van de West-Europese Unie (WEU), de huidige 'gewapende arm' van de Europese Unie.
4 september » Abdicatie van Wilhelmina en troonsaanvaarding van Juliana als Koningin der Nederlanden.
24 oktober » Encycliek In Multiplicibus Curis van paus Pius XII met een oproep tot gebed voor vrede in Palestina.
Trouwdag 6 september 1971
De temperatuur op 6 september 1971 lag tussen 6,7 °C en 20,9 °C en was gemiddeld 14,4 °C. Er was -0,1 mm neerslag. Er was 10,0 uur zonneschijn (75%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het noord-oosten. Bron: KNMI
20 april » Oprichting van de Poolse voetbalclub GKS 71 Tychy.
10 juni » Tijdens een concert van de Britse rockband Jethro Tull in het amfitheater Red Rocks in Colorado breken rellen uit. De politie uit Denver bedwelmt de band en het publiek met traangas.
15 juli » Regeringstroepen in Zambia bezetten het terrein van de universiteit in de hoofdstad Lusaka.
18 juli » De Belgische wielrenner Eddy Merckx wint de Ronde van Frankrijk vóór de Nederlander Joop Zoetemelk.
15 november » Koningin Juliana opent de Haringvlietdam, tussen Voorne en Goeree.
2 december » De Verenigde Arabische Emiraten worden gevormd.
Dag van overlijden 17 oktober 2012
De temperatuur op 17 oktober 2012 lag tussen 7,0 °C en 15,7 °C en was gemiddeld 11,7 °C. Er was 1,9 mm neerslag gedurende 3,3 uur. Er was 0,4 uur zonneschijn (4%). Het was zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-oosten. Bron: KNMI
6 april » Rebellen van de MNLA in Mali roepen de onafhankelijkheid uit van de streek Azawad.
29 mei » De vroegere Zuid-Afrikaanse president Nelson Mandela (93) vertoont zich voor het eerst in acht maanden op televisie.
27 juli » Opening van de Olympische Zomerspelen 2012 in Londen.
22 augustus » De man die in 2011 de Zuid-Afrikaanse racistenleider Eugene Terre'Blanche vermoordde, wordt veroordeeld tot een levenslange gevangenisstraf.
27 oktober » Bij een busongeval nabij Kerak in Jordanië laten vijf Belgen het leven en valt er een twaalftal gewonden. Een van de slachtoffers was schepen in Wommelgem.
5 december » Het vervoersschip Baltic Ace botst op de Noordzee tegen het containerschip Corvus J. Er zijn elf doden te betreuren maar verder vallen er geen gewonden.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Joop Klavers, "Stamboom Klavers", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom_klavers/I468908.php : benaderd 25 februari 2026), "Jan Jannes "Jan" Idema (1948-2012)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.