De temperatuur op 27 augustus 1920 lag tussen 7,7 °C en 18,8 °C en was gemiddeld 13,4 °C. Er was 6,9 uur zonneschijn (49%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noorden. Bron: KNMI
Van 9 september 1918 tot 18 september 1922 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck I met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
26 april » Canada verslaat Zweden met 12-1 in de finale van het olympische demonstratietoernooi ijshockey in Antwerpen, en wordt daarmee de eerste officiële wereldkampioen.
19 mei » Oprichting van de centristische, agraristische Noorse politieke partij Senterpartiet.
20 augustus » Oprichting van het persagentschap Belga.
8 september » Oprichting van het Italiaans Regentschap Carnaro.
4 oktober » Oprichting van de Tunesische sportvereniging Club Africain.
8 november » Bruintje Beer maakt zijn debuut in de Daily Express.
Trouwdag 27 september 1950
De temperatuur op 27 september 1950 lag tussen 7,2 °C en 13,1 °C en was gemiddeld 10,6 °C. Er was 0,1 uur zonneschijn (1%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Bron: KNMI
Van 7 augustus 1948 tot 15 maart 1951 was er in Nederland het kabinet Drees - Van Schaik met als eerste ministers Dr. W. Drees (PvdA) en Mr. J.R.H. van Schaik (KVP).
4 januari » De regering van Pakistan erkent de Chinese Volksrepubliek van Mao Zedong.
5 januari » Voormalig Belgisch kamerlid Ward Hermans wordt wegens zijn houding in WO II tot levenslange gevangenisstraf veroordeeld.
7 januari » Nederland en Frankrijk tekenen binnen het kader van het Vijfmogendhedenverdrag een verdrag van Sociale Verzekering.
8 januari » In zijn verblijf aan de Franse Rivièra ontvangt Koning Leopold III van België de minister van Buitenlandse Zaken (Paul van Zeeland) en baron van der Straeten-Waillet om te praten over een mogelijke terugkeer.
28 mei » Het Ghanees voetbalelftal speelt onder de naam Goudkust de eerste officiële interland en wint met 1-0 van Nigeria.
16 augustus » Jean Duvieusart treedt terug als premier van België ten gunste van Joseph Pholien.
Dag van overlijden 2 april 1982
De temperatuur op 2 april 1982 lag tussen 3,2 °C en 17,9 °C en was gemiddeld 9,8 °C. Er was 0,7 mm neerslag gedurende 2,1 uur. Er was 7,4 uur zonneschijn (57%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Bron: KNMI
20 januari » Ozzy Osbourne, voormalig leadzanger van Black Sabbath, bijt de kop af van een levende vleermuis die naar hem wordt gegooid tijdens een optreden.
2 februari » Het late avondprogramma 'Late Night with David Letterman' verschijnt voor het eerst op de Amerikaanse televisie.
17 augustus » Productie van de eerste Compact Disc ter wereld door het Philipsonderdeel Polygram.
21 september » Premier Robert Mugabe van Zimbabwe dreigt politieke dissidenten en rebellen met het instellen van krijgsraden en het vormen van vuurpelotons.
20 oktober » In het Olympisch Stadion Loezjniki vindt een ramp plaats tijdens de voetbalwedstrijd Spartak Moskou-HFC Haarlem. Als in de slotfase een goal wordt gescoord komen ten minste 66 toeschouwers, maar waarschijnlijk veel meer, om in het gedrang.
8 december » In Suriname worden 15 critici van het bewind van Desi Bouterse - voornamelijk journalisten, vakbondsmensen en advocaten - vermoord (zie Decembermoorden).
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Joop Klavers, "Stamboom Klavers", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom_klavers/I463537.php : benaderd 28 februari 2026), "Roelf Luis (1920-1982)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.