Stamboom Klavers » Jan van Veen (1876-1937)

Persoonlijke gegevens Jan van Veen 

  • Hij is geboren op 5 april 1876 in De-Wilp, Marum, Groningen, Nederland.Bron 1
  • Feit: (vermelding) Bloedverwantschap met Jordi en Quinten Klavers in %: 0,0061.
  • Hij is overleden op 29 maart 1937 in Assen, Drenthe, hij was toen 60 jaar oud.Bron 2
    Woonplaats Norg; uittreksel akte aldaar 1-4-1937 aktenummer 19.
  • Een kind van Pieter van Veen en Antje Tuinstra
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 17 mei 2024.

Gezin van Jan van Veen

Hij is getrouwd met Antje Ettema.

Zij zijn getrouwd op 21 maart 1903 te Marum, Groningen, hij was toen 26 jaar oud.Bron 3


Kind(eren):

  1. Salomon van Veen  1915-1991 
  2. Tietje van Veen  1916-1966 
  3. Lamke van Veen  1918-< 2017
  4. Sietske van Veen  1920-1994
  5. Antina van Veen  1925-1925
  6. NN van Veen  1927


Notities over Jan van Veen

Beroep: 1903-1920 arbeider; 1925-1937 landbouwer; 1935 veehouder.

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Jan van Veen?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Jan van Veen

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Jan van Veen

Antje Tuinstra
± 1854-????

Jan van Veen
1876-1937

1903

Antje Ettema
1882-1948

Lamke van Veen
1918-< 2017
NN van Veen
1927-1927

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

Bronnen

  1. (Niet openbaar)
  2. - www.WieWasWie.nl - aktenummer 97
  3. (Niet openbaar)

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 5 april 1876 lag rond de 9,9 °C. De winddruk was 1 kgf/m2 en kwam overheersend uit het west-noord-westen. De luchtdruk bedroeg 77 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 79%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 27 augustus 1874 tot 3 november 1877 was er in Nederland het kabinet Heemskerk - Van Lijnden van Sandenburg met als eerste ministers Mr. J. Heemskerk Azn. (conservatief) en Mr. C.Th. baron Van Lijnden van Sandenburg (AR).
  • In het jaar 1876: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 4,0 miljoen inwoners.
    • 31 januari » De regering van de Verenigde Staten dwingt alle indianen in reservaten te gaan wonen.
    • 7 maart » Alexander Graham Bell ontvangt patent voor de telefoon.
    • 2 augustus » Wild Bill Hickok, gunslinger uit het Wilde Westen, wordt tijdens het pokeren in de rug geschoten en sterft.
    • 1 november » Het Noordzeekanaal wordt officieel geopend door koning Willem III.
    • 4 november » Première van Symfonie nr. 1 (Brahms) van Johannes Brahms in Karlsruhe.
    • 17 november » De Slavische mars van de Russische componist Tsjaikovski gaat in première in Moskou tijdens een benefietconcert van het ICRC voor gewonde veteranen uit de Servisch-Turkse oorlog.
  • De temperatuur op 21 maart 1903 lag tussen 6,9 °C en 14,6 °C en was gemiddeld 10,2 °C. Er was 5,1 uur zonneschijn (42%). Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 1 augustus 1901 tot 16 augustus 1905 was er in Nederland het kabinet Kuijper met als eerste minister Dr. A. Kuijper (AR).
  • In het jaar 1903: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 5,3 miljoen inwoners.
    • 20 april » De Rotterdamse rechtbank beëdigt Mr. A.E. van den Hoek-Kok als eerste vrouwelijke advocaat in Nederland.
    • 16 juni » Henry Ford richt de Ford Motor Company op in Detroit.
    • 31 oktober » Opening van Hampden Park, een voetbalstadion in de Schotse hoofdstad Glasgow.
    • 2 november » Andrew Carnegie ondertekent in New York de stichtingsakte van de Carnegie Stichting.
    • 3 december » Oprichting van de Italiaanse voetbalclub Torino FC.
    • 17 december » Orville Wright maakt de eerste gemotoriseerde vlucht ter wereld, met de Wright Flyer (of mogelijk de Flyer I) te Kitty Hawk.
  • De temperatuur op 29 maart 1937 lag tussen -1,9 °C en 8,0 °C en was gemiddeld 3,4 °C. Er was 0,1 mm neerslag. Er was 5,0 uur zonneschijn (39%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noorden. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 31 juli 1935 tot 24 juni 1937 was er in Nederland het kabinet Colijn III met als eerste minister Dr. H. Colijn (ARP).
  • Van 24 juni 1937 tot 25 juli 1939 was er in Nederland het kabinet Colijn IV met als eerste minister Dr. H. Colijn (ARP).
  • In het jaar 1937: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 8,6 miljoen inwoners.
    • 26 maart » De Amerikaanse raketontwikkelaar Robert Goddard schiet een raket tot een hoogte van 2750 meter, de grootste hoogte die hij met een raket heeft bereikt.
    • 27 maart » In Rotterdam wordt het Stadion Feijenoord (de Kuip) officieel in gebruik genomen. Feyenoord speelt een wedstrijd tegen het Belgische Beerschot en wint met 5-2.
    • 13 april » Splitsing van het Apostolisch vicariaat Celebes in Nederlands-Indië in het Apostolisch Vicariaat Manado en de Apostolische Prefectuur Makassar.
    • 23 mei » In Guadalajara, Mexico, wordt de Nationaal Synarchistische Unie (UNS) opgericht.
    • 14 juli » Oprichting Hockeyclub 's-Hertogenbosch.
    • 12 november » Japanse troepen bezetten Shanghai.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

  • 1871 » Mirko Seljan, Kroatisch ontdekkingsreiziger († 1913)
  • 1874 » Emmanuel Suhard, Frans kardinaal-aartsbisschop van Parijs († 1949)
  • 1875 » Mistinguett (Jeanne Bourgeois), Frans actrice en zangeres († 1956)
  • 1877 » Edouard Ronvaux, Belgisch politicus († 1958)
  • 1878 » Albert Champion, Frans wielrenner en constructeur († 1927)
  • 1880 » Vicente Madrigal, Filipijns zakenman en senator († 1972)

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Van Veen

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Van Veen.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Van Veen.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Van Veen (onder)zoekt.

De publicatie Stamboom Klavers is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Joop Klavers, "Stamboom Klavers", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom_klavers/I446112.php : benaderd 10 januari 2026), "Jan van Veen (1876-1937)".