De temperatuur op 27 juli 1915 lag tussen 9,4 °C en 18,6 °C en was gemiddeld 14,5 °C. Er was 0,7 mm neerslag. Er was 0,1 uur zonneschijn (1%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuiden. Bron: KNMI
Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
16 februari » De Fransen beginnen in Champagne een winteroffensief tegen de Duitse troepen; een maand later wordt het zonder enig resultaat afgeblazen.
25 april » Eerste Wereldoorlog: De Slag om Gallipoli begint.
3 mei » Rome zegt het drievoudig bondgenootschap met Duitsland en Oostenrijk-Hongarije op en verklaart op 23 mei de oorlog aan de Donaumonarchie.
25 september » Begin van de Slag bij Loos.
25 november » Albert Einstein presenteert zijn algemene relativiteitstheorie in het paper The field equations of gravitation.
Trouwdag 1 mei 1937
De temperatuur op 1 mei 1937 lag tussen 7,9 °C en 14,1 °C en was gemiddeld 9,8 °C. Er was 6,6 uur zonneschijn (44%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-oosten. Bron: KNMI
16 maart » Willy Walden en Piet Muijselaar treden voor het eerst op als de dames Snip en Snap.
23 mei » In Guadalajara, Mexico, wordt de Nationaal Synarchistische Unie (UNS) opgericht.
27 mei » De Golden Gate Bridge gaat open voor het verkeer.
8 juni » Wereldpremière van de Carmina Burana van Carl Orff in de Alte Oper in Frankfurt am Main.
20 juli » In Cali (Colombia) wordt het Estadio Pascual Guerrero officieel in gebruik genomen.
21 december » De eerste versie van het plan voor Fall Grün wordt door de Duitse militairen afgeleverd.
Dag van overlijden 25 juli 1998
De temperatuur op 25 juli 1998 lag tussen 9,3 °C en 21,2 °C en was gemiddeld 15,5 °C. Er was 12,1 uur zonneschijn (76%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het west-noord-westen. Bron: KNMI
Van maandag 22 augustus 1994 tot maandag 3 augustus 1998 was er in Nederland het kabinet a href="https://nl.wikipedia.org/wiki/Kabinet-Kok_I" class="extern">Kok I met als eerste minister W. Kok (PvdA).
Van maandag 3 augustus 1998 tot maandag 22 juli 2002 was er in Nederland het kabinet Kok II met als eerste minister W. Kok (PvdA).
29 januari » Zestien landen tekenen de akkoorden voor het Internationaal ruimtestation ISS.
2 maart » Natascha Kampusch wordt op 10-jarige leeftijd ontvoerd door Wolfgang Priklopil.
30 maart » De hockeysters van Hockeyclub 's-Hertogenbosch winnen de landstitel in de Nederlandse hoofdklasse door Amsterdam met 1-0 te verslaan in het tweede duel uit de finale van de play-offs.
6 mei » In Parijs wint Internazionale de UEFA Cup door in een Italiaanse voetbalfinale Lazio Roma met 3-0 te verslaan.
10 mei » Zaligverklaring van twaalf Spaanse vrouwelijke religieuzen die in 1936 tijdens de Spaanse Burgeroorlog zijn gefusilleerd, een andere Spaanse religieuze en een Libanese priester in Rome door paus Johannes Paulus II.
7 augustus » De Keniaanse atlete Tegla Loroupe vestigt het werelduurrecord atletiek in Borgholzhausen: in één uur tijd loopt ze 18340 m.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Joop Klavers, "Stamboom Klavers", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom_klavers/I434597.php : benaderd 3 januari 2026), "Klaassien van der Veen (1915-1998)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.