Stamboom Klavers » Bernardus Henderikus Loves (1914-1990)

Persoonlijke gegevens Bernardus Henderikus Loves 


Gezin van Bernardus Henderikus Loves

Hij is getrouwd met Aleida Maria Menke.

Zij zijn getrouwd op 20 augustus 1938 te Schoonebeek, Drenthe, hij was toen 23 jaar oud.Bron 3


Notities over Bernardus Henderikus Loves

Beroep: 1938 veenarbeider.

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Bernardus Henderikus Loves?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Bernardus Henderikus Loves

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Bernardus Henderikus Loves


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

Bronnen

  1. (Niet openbaar)
  2. (Niet openbaar)
  3. - www.Drentsarchief.nl - aktenummer 18

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 5 november 1914 lag tussen 6,3 °C en 11,8 °C en was gemiddeld 8,8 °C. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het oost-zuid-oosten. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
  • In het jaar 1914: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 6,2 miljoen inwoners.
    • 28 maart » Benoeming van Laurentius Schrijnen tot bisschop van Roermond in Nederland.
    • 8 juni » In Brazilië wordt de Braziliaanse voetbalbond ("Confederação Brasileira de Futebol") opgericht.
    • 30 juni » Gandhi wordt gearresteerd in zijn anti-apartheidsstrijd in Zuid-Afrika.
    • 23 juli » Oostenrijk-Hongarije stelt een ultimatum aan Servië. Het land krijgt 48 uur om te voldoen aan een aantal onmogelijke Oostenrijkse eisen. Een oorlog lijkt onvermijdelijk. (Juli-ultimatum)
    • 22 augustus » In België treffen de Britse en Duitse troepen elkaar voor het eerst tijdens de Eerste Wereldoorlog.
    • 31 oktober » Begin zware beschietingen rondom het Belgische dorp Wijtschate.
  • De temperatuur op 20 augustus 1938 lag tussen 12,1 °C en 17,9 °C en was gemiddeld 15,3 °C. Er was 0,2 mm neerslag gedurende 0,1 uur. Er was 0,4 uur zonneschijn (3%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 24 juni 1937 tot 25 juli 1939 was er in Nederland het kabinet Colijn IV met als eerste minister Dr. H. Colijn (ARP).
  • In het jaar 1938: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 8,6 miljoen inwoners.
    • 11 maart » Na chantage van Hitler en om een oorlog met nazi-Duitsland te vermijden treedt Oostenrijks kanselier Kurt von Schuschnigg af.
    • 12 maart » Oostenrijks nazileider Arthur Seyss-Inquart wordt benoemd tot nieuwe kanselier van Oostenrijk. Diens eerste daad is het versturen van een, tevoren opgesteld, telegram waarin hij Duitsland vraagt om het Duitse leger te zenden om vrede en veiligheid te brengen....en om bloedvergieten te voorkomen.
    • 13 maart » De nieuwe Oostenrijkse kanselier Arthur Seyss-Inquart proclameert de anschluss van Oostenrijk bij nazi-Duitsland waarna het de oostprovincie (Ostmark) van het Derde Rijk wordt genoemd.
    • 16 maart » Hitler houdt een rede in Wenen.
    • 30 oktober » Het hoorspel War of the Worlds van H.G. Wells, gemaakt door Orson Welles, wordt uitgezonden op de radio in Verenigde Staten; onder de luisteraars ontstaat paniek.
    • 13 december » Honderd gedeporteerde gevangenen uit Sachsenhausen bouwen het concentratiekamp Neuengamme bij Hamburg.
  • De temperatuur op 29 augustus 1990 lag tussen 15,1 °C en 28,8 °C en was gemiddeld 22,8 °C. Er was 8,5 uur zonneschijn (61%). Het was vrijwel onbewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 1 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het zuid-oosten. Bron: KNMI
  • Koningin Beatrix (Huis van Oranje-Nassau) was van 30 april 1980 tot 30 april 2013 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van dinsdag 7 november 1989 tot maandag 22 augustus 1994 was er in Nederland het kabinet Lubbers III met als eerste minister Drs. R.F.M. Lubbers (CDA).
  • In het jaar 1990: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 14,9 miljoen inwoners.
    • 13 maart » Ertha Pascal-Trouillot (43) wordt de eerste vrouwelijke president van Haïti. Zij is juriste en was ook de eerste vrouwelijke rechter van haar land.
    • 25 mei » De Britse premier Margaret Thatcher roept op internationale actie te ondernemen om de stijging van de temperatuur op aarde tegen te gaan.
    • 27 mei » In Roermond pleegt de IRA een aanslag op vier Australische toeristen.
    • 23 augustus » Het leger van Sri Lanka doodt in het noorden van het land bij de stad Jaffna meer dan 130 leden van de Tamil Tijgers.
    • 31 augustus » In Berlijn ondertekenen de twee Duitslanden het Eenwordingsverdrag, waardoor beide staten op 3 oktober weer één staat zouden worden.
    • 1 november » Sir Geoffrey Howe, de vice-premier van het Verenigd Koninkrijk, neemt ontslag.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

  • 1913 » Vivien Leigh, Brits actrice († 1967)
  • 1914 » Arno Nicolaï, Nederlands architect en stedenbouwkundige († 2001)
  • 1916 » Edmund Hlawka, Oostenrijks wiskundige († 2009)
  • 1920 » Douglass North, Amerikaans econoom († 2015)
  • 1920 » Robert Drinan, Amerikaans rechtsgeleerde, predikant, politicus en mensenrechtenactivist († 2007)
  • 1920 » Theo van Gogh, Nederlands verzetsstrijder († 1945)

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Loves

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Loves.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Loves.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Loves (onder)zoekt.

De publicatie Stamboom Klavers is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Joop Klavers, "Stamboom Klavers", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom_klavers/I423527.php : benaderd 27 februari 2026), "Bernardus Henderikus Loves (1914-1990)".