De temperatuur op 5 april 1925 lag tussen 1,8 °C en 16,1 °C en was gemiddeld 9,8 °C. Er was 4,9 uur zonneschijn (37%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-oosten. Bron: KNMI
Van 19 september 1922 tot 4 augustus 1925 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck II met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
Van 4 augustus 1925 tot 8 maart 1926 was er in Nederland het kabinet Colijn I met als eerste minister Dr. H. Colijn (ARP).
4 maart » Calvin Coolidge wordt herbeëdigd als 30e president van de Verenigde Staten, de eerste ceremonie die op de radio te horen is
13 maart » In Tennessee verbiedt een wet het leren van evolutie op school.
21 maart » Wolfgang Pauli publiceert zijn "uitsluitingsprincipe".
26 juli » De Belg André Massaux vestigt een nieuw wereldrecord zweefvliegen (duurvlucht) door 10 uur en 41 minuten in de lucht te blijven.
21 augustus » De Nederlandse voetbalclub FC Emmen wordt opgericht.
15 oktober » Oprichting van de Deense voetbalclub Hvidovre IF.
Trouwdag 6 juni 1946
De temperatuur op 6 juni 1946 lag tussen 8,2 °C en 17,8 °C en was gemiddeld 13,8 °C. Er was 0,1 mm neerslag. Er was 10,4 uur zonneschijn (63%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Bron: KNMI
Van 24 juni 1945 tot 3 juli 1946 was er in Nederland het kabinet Schermerhorn - Drees met als eerste ministers Prof. ir. W. Schermerhorn (VDB) en W. Drees (PvdA).
Van 3 juli 1946 tot 7 augustus 1948 was er in Nederland het kabinet Beel I met als eerste minister Dr. L.J.M. Beel (KVP).
24 februari » Juan Perón wordt gekozen als president van Argentinië.
16 maart » NSB-propagandist Max Blokzijl wordt wegens landverraad gefusilleerd op de Waalsdorpervlakte.
30 juni » Op het atol Bikini in de Stille Oceaan verwoest een proefexplosie van de atoombom meer dan 200 afgedankte schepen.
5 juli » De bikini wordt geïntroduceerd.
1 augustus » Oprichting van de Italiaanse voetbalclub UC Sampdoria.
27 oktober » Leo Fender maakt de eerste Fender-versterker in een schuurtje in zijn tuin, de bekende stratocaster e.d. volgen later.
Dag van overlijden 29 januari 2011
De temperatuur op 29 januari 2011 lag tussen -5,6 °C en 0,6 °C en was gemiddeld -3,0 °C. Er was 7,9 uur zonneschijn (89%). Het was vrijwel onbewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het noord-oosten. Bron: KNMI
30 mei » Bij gemeenteraadsverkiezingen in Italië verliest de centrumrechtse PdL van premier Silvio Berlusconi fors; de partij moet onder meer in Milaan, de tweede stad van het land, de burgemeesterszetel afstaan aan centrumlinks.
25 juni » Mexico wint voor de zesde keer in elf edities de CONCACAF Gold Cup door de Verenigde Staten in de finale met 4-2 te verslaan.
15 september » Een halfbroer van president Faure Eyadéma van Togo wordt veroordeeld tot twintig jaar cel, omdat hij in 2009 een staatsgreep zou hebben beraamd in het West-Afrikaanse land. Een tweede halfbroer van het staatshoofd kreeg twee jaar cel.
20 oktober » In Libië wordt Sirte ingenomen, Moammar al-Qadhafi komt tijdens deze inname om het leven. De Nationale Overgangsraad heeft nu de macht over geheel Libië.
14 november » De Europese Unie staat het gebruik van zoetstof uit de steviaplant toe.
13 december » Politie en justitie in Roemenië beginnen met de aanpak van heksen, nadat zeker tien aangiften zijn binnengekomen van bedrog en afpersing door de beoefenaars van de zwarte kunst.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Joop Klavers, "Stamboom Klavers", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom_klavers/I415754.php : benaderd 3 maart 2026), "Hillechien "Hillie" Lutjeboer (1925-2011)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.