Stamboom Klavers » Berend Smid (1916-< 2015)

Persoonlijke gegevens Berend Smid 


Gezin van Berend Smid

Hij is getrouwd met Geeske Pruim.

Zij zijn getrouwd op 16 maart 1943 te Emmen, Drenthe, hij was toen 27 jaar oud.Bron 2


Notities over Berend Smid

Beroep: 1943 schoenmaker.

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Berend Smid?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Berend Smid

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Berend Smid

Koop Hidding
1841-1922
Albert Smid
1871-1923

Berend Smid
1916-< 2015

1943

Geeske Pruim
1918-< 2017


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

Bronnen

  1. - www.WieWasWie.nl - aktenummer 164
  2. (Niet openbaar)

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 19 februari 1916 lag tussen 0,3 °C en 8,6 °C en was gemiddeld 4,9 °C. Er was 3,4 mm neerslag. Er was 1,1 uur zonneschijn (11%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het west-noord-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
  • In het jaar 1916: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 6,4 miljoen inwoners.
    • 9 maart » Duitsland verklaart de oorlog aan Portugal.
    • 27 juni » Oprichting van de Chileense voetbalclub Club de Deportes Green Cross.
    • 14 juli » Oprichting van de Chileense voetbalclub CD Ferroviarios de Chile.
    • 28 augustus » Italië verklaart de oorlog aan Duitsland.
    • 15 september » Voor het eerst worden tanks ingezet op een slagveld. Tijdens de Slag aan de Somme zetten de Britten 49 Mark I-tanks in.
    • 7 oktober » De Provinciale Utrechtse Elektriciteits Maatschappij wordt opgericht.
  • De temperatuur op 16 maart 1943 lag tussen -2,1 °C en 14,3 °C en was gemiddeld 5,1 °C. Er was 7,5 uur zonneschijn (63%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 27 juli 1941 tot 23 februari 1945 was er in Nederland het kabinet Gerbrandy II met als eerste minister Prof. dr. P.S. Gerbrandy (ARP).
  • In het jaar 1943: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 9,1 miljoen inwoners.
    • 21 april » Oprichting van de Franse voetbalclub FC Nantes.
    • 22 april » Albert Hofmann schrijft zijn eerste rapport over de hallucinogene eigenschappen van lsd.
    • 3 mei » Officiële oprichtingsdatum van de honkbaltak van de Rotterdamse sportvereniging Neptunus.
    • 6 juni » Eerste transport van kinderen vanuit Kamp Vught naar Sobibór, waar zij een dag na aankomst worden vergast. Dit betrof kinderen in de leeftijdcategorie van 0 tot en met 3 jaar, een dag later gevolgd door een groep kinderen van 4 tot 16 jaar. Totaal aantal: ruim 1200 kinderen.
    • 29 september » De Amerikaanse generaal Dwight D. Eisenhower en de Italiaanse maarschalk Pietro Badoglio ondertekenen een wapenstilstand op het Brits schip Nelson buiten de kust van Malta.
    • 11 november » In Oyonnax houdt het Franse verzet een herdenkingsdefilé als verzetsdaad.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Smid

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Smid.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Smid.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Smid (onder)zoekt.

De publicatie Stamboom Klavers is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Joop Klavers, "Stamboom Klavers", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom_klavers/I406128.php : benaderd 23 februari 2026), "Berend Smid (1916-< 2015)".