De temperatuur op 29 oktober 1922 lag tussen -4,3 °C en 5,9 °C en was gemiddeld 0,7 °C. Er was 2,6 uur zonneschijn (26%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het oosten. Bron: KNMI
Van 9 september 1918 tot 18 september 1922 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck I met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
Van 19 september 1922 tot 4 augustus 1925 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck II met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
16 februari » Het Rotterdams Nieuwsblad begint als eerste dagblad met een strip, Nieuwe Oostersche Sprookjes, van de hand van Henk Backer.
12 maart » Verheffing van de Apostolische Prefectuur van de Kleine Soenda-eilanden in Nederlands-Indië tot Apostolisch vicariaat.
18 maart » In India wordt Mahatma Gandhi veroordeeld tot zes jaar gevangenisstraf voor burgerlijke ongehoorzaamheid. Hij zal hiervan 2 jaar uitzitten.
10 juni » Oprichting van de Oostenrijkse voetbalclub SV Mattersburg.
14 augustus » In de regio Velsen wordt voetbalclub RKVV Velsen opgericht.
18 oktober » Oprichting van de BBC.
Trouwdag 24 juli 1945
De temperatuur op 24 juli 1945 lag tussen 11,7 °C en 24,6 °C en was gemiddeld 18,2 °C. Er was 9,8 uur zonneschijn (62%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het noord-westen. Bron: KNMI
Van 27 juli 1941 tot 23 februari 1945 was er in Nederland het kabinet Gerbrandy II met als eerste minister Prof. dr. P.S. Gerbrandy (ARP).
Van 23 februari 1945 tot 24 juni 1945 was er in Nederland het kabinet Gerbrandy III met als eerste minister Prof. dr. P.S. Gerbrandy (ARP).
Van 24 juni 1945 tot 3 juli 1946 was er in Nederland het kabinet Schermerhorn - Drees met als eerste ministers Prof. ir. W. Schermerhorn (VDB) en W. Drees (PvdA).
3 februari » De geallieerden bombarderen Berlijn, waarbij 3000 ton bommen neerkomt op de woonwijken.
23 maart » Het grote offensief begint voor de bevrijding van het nog bezette deel van Nederland.
8 april » Zutphen is bevrijd door Canadezen en de Canadezenbrug is later naar hen genoemd.
29 april » Concentratiekamp Dachau wordt bevrijd door de troepen van de VS.
16 november » In Londen wordt de UNESCO opgericht
Dag van overlijden 12 december 2013
De temperatuur op 12 december 2013 lag tussen -0,1 °C en 5,2 °C en was gemiddeld 2,4 °C. Er was 5,8 uur zonneschijn (74%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuiden. Bron: KNMI
11 januari » Frankrijk grijpt militair in in Mali om AQIM, dat machtig is in het zelfverklaard onafhankelijke noordelijke gebied Azawad, te bestrijden.
26 januari » Franse en Malinese troepen heroveren Gao op de islamitische beweging Ansar Dine.
20 april » Een aardbeving van 7,0 op de schaal van Richter in de streek rond Ya'an, in de Chinese provincie Sichuan, kost het leven aan minstens 180 mensen. Meer dan elfduizend mensen raken gewond.
21 juni » Het Grand Stade Lille Métropole, de thuishaven van Lille OSC, wordt vernoemd naar de socialistische politicus Pierre Mauroy en heet voortaan Stade Pierre-Mauroy.
5 september » Bij een groot verkeersongeval in KwaZulu-Natal, Zuid-Afrika komen 27 mensen om het leven. Een vrachtwagen botste met vijf andere voertuigen, waaronder vier minibusjes vol passagiers.
10 september » Het Roemeense parlement geeft toestemming voor het afmaken van zwerfhonden die niet binnen twee weken door hun eigenaar worden opgehaald.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Joop Klavers, "Stamboom Klavers", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom_klavers/I357627.php : benaderd 11 januari 2026), "Harmke Harder (1922-2013)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.