Stamboom Klavers » Pieter de Groote (1907-)

Persoonlijke gegevens Pieter de Groote 


Gezin van Pieter de Groote

Hij is getrouwd met Wietske Vos.

Zij zijn getrouwd op 18 mei 1929 te Emmen, Drenthe, hij was toen 22 jaar oud.Bron 2

Zij verhuizen 5-6-1931 van Erica, Emmen naar De Kreil, Wieringerwaard.

Kind(eren):

  1. Hendrik de Groote  1930-1931


Notities over Pieter de Groote

Beroep: 1929 arbeider.

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Pieter de Groote?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Pieter de Groote

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Pieter de Groote

Derk Vos
1847-1932
Elisabeth Vos
1880-1956

Pieter de Groote
1907-????

1929

Wietske Vos
1903-????


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

Bronnen

  1. - www.Drentsarchief.nl - aktenummer 396
  2. - www.Drentsarchief.nl - aktenummer 119

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 2 mei 1907 lag tussen 3,7 °C en 9,4 °C en was gemiddeld 6,3 °C. Er was 3,8 mm neerslag. Er was 0,2 uur zonneschijn (1%). De gemiddelde windsnelheid was 5 Bft (vrij krachtige wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 17 augustus 1905 tot 11 februari 1908 was er in Nederland het kabinet De Meester met als eerste minister Mr. Th. de Meester (unie-liberaal).
  • In het jaar 1907: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 5,6 miljoen inwoners.
    • 13 januari » Oprichting van de Zweedse voetbalclub Degerfors IF.
    • 2 mei » In België komt de regering Jules de Trooz aan de macht.
    • 19 juni » Oprichting van de Finse voetbalclub HJK Helsinki.
    • 3 juli » Decreet Lamentabili Sanu Exitu van de Congregatie van de Inquisitie van de Romeinse Curie waarin 65 modernistische dwalingen worden veroordeeld.
    • 31 augustus » De Brits-Russische Conventie vindt plaats, over problemen met Perzië, Afghanistan en Tibet.
    • 12 september » Oprichting van de Spaanse voetbalclub Real Betis uit de stad Sevilla.
  • De temperatuur op 18 mei 1929 lag tussen 6,2 °C en 17,6 °C en was gemiddeld 11,1 °C. Er was 2,3 uur zonneschijn (15%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-oosten. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 8 maart 1926 tot 10 augustus 1929 was er in Nederland het kabinet De Geer I met als eerste minister Jonkheer mr. D.J. de Geer (CHU).
  • Van 10 augustus 1929 tot 26 mei 1933 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck III met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
  • In het jaar 1929: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 7,7 miljoen inwoners.
    • 4 maart » Herbert Hoover wordt beëdigd als 31e president van de Verenigde Staten
    • 1 april » Introductie van de jojo in New York.
    • 11 april » De Statendam III van Holland-Amerika Lijn verlaat Rotterdam voor haar eerste reis naar New York.
    • 1 juni » Oprichting van de Nederlandse amateurvoetbalvereniging en latere profvoetbalclub Achilles '29.
    • 24 oktober » Zwarte Donderdag: een beurskrach in New York vormt het begin van de Grote Depressie.
    • 29 november » De Amerikaanse admiraal Richard Byrd vliegt als eerste over de Zuidpool.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia


Over de familienaam De Groote


De publicatie Stamboom Klavers is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Joop Klavers, "Stamboom Klavers", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom_klavers/I354209.php : benaderd 2 maart 2026), "Pieter de Groote (1907-)".