Stamboom Klavers » Anna Buist (1909-± 1977)

Persoonlijke gegevens Anna Buist 


Gezin van Anna Buist

(1) Zij is getrouwd met Pieter Reening.

Zij zijn getrouwd op 13 april 1935 te Emmen, Drenthe, zij was toen 25 jaar oud.Bron 3


Kind(eren):

  1. Berend Reening  1937-2013 
  2. (Niet openbaar)


(2) Zij is getrouwd met Sijbrand Boomsema.

Zij zijn getrouwd op 16 maart 1945 te Odoorn, Drenthe, zij was toen 35 jaar oud.Bron 4


Kind(eren):



Notities over Anna Buist

Beroep: 1935 arbeidster.

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Anna Buist?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Anna Buist

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Anna Buist

Sietse Buist
1868-1936

Anna Buist
1909-± 1977

(1) 1935
(2) 1945

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

Bronnen

  1. - www.Drentsarchief.nl - aktenummer 794
  2. (Niet openbaar)
  3. - www.Drentsarchief.nl - aktenummer 80
  4. (Niet openbaar)

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 1 september 1909 lag tussen 6,7 °C en 13,8 °C en was gemiddeld 9,7 °C. Er was 9,4 mm neerslag. Er was 2,3 uur zonneschijn (17%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 12 februari 1908 tot 29 augustus 1913 was er in Nederland het kabinet Heemskerk met als eerste minister Mr. Th. Heemskerk (AR).
  • In het jaar 1909: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 5,8 miljoen inwoners.
    • 2 februari » In de Franse krant Le Figaro publiceert de Italiaanse schrijver Filippo Tommasso Marinetti zijn futuristisch manifest: een loflied op de dynamiek van het machinetijdperk.
    • 17 maart » Aanvaring tussen Duits en Noors schip bij de ingang van de Nieuwe Waterweg, acht doden.
    • 20 juli » Georges Clemenceau dient zijn ontslag in als premier van Frankrijk.
    • 26 juli » In Catalonië begint de Tragische week, een opstand die hardhandig wordt neergeslagen.
    • 15 oktober » Ontploffende lading (picrinezuur) bij opruiming wrak bij Katwijk, 6 doden.
    • 7 december » Leo Baekeland verkrijgt octrooi op bakeliet.
  • De temperatuur op 16 maart 1945 lag tussen 2,2 °C en 8,0 °C en was gemiddeld 5,3 °C. Er was 1,9 mm neerslag gedurende 1,0 uur. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 27 juli 1941 tot 23 februari 1945 was er in Nederland het kabinet Gerbrandy II met als eerste minister Prof. dr. P.S. Gerbrandy (ARP).
  • Van 23 februari 1945 tot 24 juni 1945 was er in Nederland het kabinet Gerbrandy III met als eerste minister Prof. dr. P.S. Gerbrandy (ARP).
  • Van 24 juni 1945 tot 3 juli 1946 was er in Nederland het kabinet Schermerhorn - Drees met als eerste ministers Prof. ir. W. Schermerhorn (VDB) en W. Drees (PvdA).
  • In het jaar 1945: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 9,2 miljoen inwoners.
    • 17 januari » Vanwege het oprukkende Rode Leger ontruimen de Duitsers Auschwitz-Birkenau.
    • 13 maart » Koningin Wilhelmina keert terug in Nederland.
    • 13 april » Bevrijding van Assen.
    • 9 mei » Dodenherdenking op de Dam in Amsterdam.
    • 3 juli » IJVV IJsselmuiden wordt gesticht.
    • 28 juli » Een bommenwerper van de Amerikaanse luchtmacht ramt per ongeluk het Empire State Building in New York.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

  • 1906 » Joaquín Balaguer, president van de Dominicaanse Republiek († 2002)
  • 1907 » Daniel Romualdez, Filipijns politicus († 1965)
  • 1907 » Nathan Juran, Amerikaans filmregisseur († 2002)
  • 1911 » Komei Abe, Japans componist († 2006)
  • 1911 » Marinus Ruppert, Nederlands politicus († 1992)
  • 1914 » Anna Karen Morrow, Amerikaans actrice († 2009)

Over de familienaam Buist

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Buist.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Buist.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Buist (onder)zoekt.

De publicatie Stamboom Klavers is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Joop Klavers, "Stamboom Klavers", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom_klavers/I327296.php : benaderd 3 januari 2026), "Anna Buist (1909-± 1977)".