De temperatuur op 5 januari 1920 lag tussen -3,0 °C en 0,7 °C en was gemiddeld -1,2 °C. Er was 4,2 uur zonneschijn (53%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-oosten. Bron: KNMI
Van 9 september 1918 tot 18 september 1922 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck I met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
2 februari » Estland verklaart zijn onafhankelijkheid van Rusland.
12 februari » Het vrachtschip de West Aleta, met een lading van 15.000 vaten wijn, vergaat voor de kust van Terschelling, het bergen van de wijn neemt negen maanden in beslag.
26 maart » This side of paradise, het eerste boek van F. Scott Fitzgerald, verschijnt.
16 mei » Paus Benedictus XV verklaart de Franse vrijheidsstrijdster Jeanne d'Arc heilig.
29 juni » Bij Den Oever wordt de eerste bak zand in zee gestort voor de Amsteldiepdijk naar Wieringen. Dit kan gezien worden als voorbereiding voor de Afsluitdijk.
19 december » Restauratie van koning Constantijn I van Griekenland, na referendum op 5 december.
Trouwdag 22 oktober 1943
De temperatuur op 22 oktober 1943 lag tussen 10,1 °C en 15,2 °C en was gemiddeld 12,4 °C. Er was 3,1 mm neerslag gedurende 2,7 uur. Er was 3,1 uur zonneschijn (30%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Bron: KNMI
20 februari » Mexico - De vulkaan Paricutín ontstaat.
22 februari » Leden van de Duitse verzetsorganisatie de Weiße Rose worden door de nazi's geëxecuteerd.
27 maart » Negen verzetsmensen overvallen het bevolkingsregister van Amsterdam.
24 mei » Josef Mengele wordt hoofdofficier-arts in Auschwitz.
17 augustus » Conferentie van Quebec begint.
9 november » Het onafhankelijkheidsfront brengt een verzetseditie van het dagblad Le Soir.
Dag van overlijden 12 april 2015
De temperatuur op 12 april 2015 lag tussen 2,1 °C en 15,5 °C en was gemiddeld 10,0 °C. Er was 0,1 mm neerslag gedurende 0,6 uur. Er was 10,3 uur zonneschijn (75%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
21 april » Het Zuid-Afrikaanse leger wordt ingezet om het xenofobische geweld in met name hoofdstad Johannesburg te beteugelen.
31 mei » Laatste aflevering van het zondagavondprogramma Carlo & Irene: Life4You.
23 juni » Rwanda reageert woedend op de arrestatie in Londen van de spionagebaas van het land, Karenzi Karake. De vertrouweling van president Paul Kagame werd op verzoek van Spanje gearresteerd op verdenking van genocide, misdaden tegen de menselijkheid en terrorisme.
17 juli » De politie in Bolivia arresteert de president van de nationale voetbalbond, Carlos Chávez, op verdenking van corruptie.
22 november » Zakenman Mauricio Macri wordt gekozen tot president van Argentinië ten koste van Daniel Scioli, de kandidaat van de zittende regeringscoalitie.
8 december » De Zuid-Afrikaanse atleet Oscar Pistorius wordt op borgtocht vrijgelaten, nadat hij een week eerder schuldig was bevonden aan de moord op zijn vriendin Reeva Steenkamp.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Joop Klavers, "Stamboom Klavers", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom_klavers/I321113.php : benaderd 23 februari 2026), "Jantje Meijering (1920-2015)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.