Stamboom Klavers » Jan van Wijk (1915-2008)

Persoonlijke gegevens Jan van Wijk 


Gezin van Jan van Wijk

Hij is getrouwd met Trijntje Hagenauw.

Zij zijn getrouwd op 12 april 1942 te Peize, Drenthe, hij was toen 27 jaar oud.Bron 3

In 1953 emigreren zij, in 1979 wonende te Winnipeg, Canada.

Notities over Jan van Wijk

Beroep: 1942 monteur.

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Jan van Wijk?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Jan van Wijk

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Jan van Wijk

Jan van Wijk
1854-1946
Mina Rutgers
1859-1952
Jacob Heise
± 1864-????
Jeichien Kremer
± 1865-????
Jan van Wijk
1889-1970
Klasina Heise
1894-1947

Jan van Wijk
1915-2008

1942

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

Bronnen

  1. - www.WieWasWie.nl - aktenummer 10
  2. (Niet openbaar)
  3. - www.WieWasWie.nl - aktenummer 4

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 14 februari 1915 lag tussen 4,2 °C en 6,4 °C en was gemiddeld 5,2 °C. Er was 7,4 mm neerslag. De gemiddelde windsnelheid was 6 Bft (krachtige wind) en kwam overheersend uit het zuiden. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
  • In het jaar 1915: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 6,3 miljoen inwoners.
    • 3 maart » Oprichting van de National Advisory Committee for Aeronautics (NACA), de voorganger van de NASA.
    • 14 april » De Duitsers torpederen het Nederlandse stoomschip Katwijk.
    • 3 mei » Rome zegt het drievoudig bondgenootschap met Duitsland en Oostenrijk-Hongarije op en verklaart op 23 mei de oorlog aan de Donaumonarchie.
    • 1 juli » Oprichting van de Luxemburgse voetbalclub Avenir Beggen.
    • 5 augustus » Duitse troepen nemen de Poolse hoofdstad Warschau in.
    • 5 september » Begin van de Zimmerwaldconferentie.
  • De temperatuur op 12 april 1942 lag tussen 2,0 °C en 15,6 °C en was gemiddeld 9,1 °C. Er was 12,5 uur zonneschijn (91%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het oosten. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 27 juli 1941 tot 23 februari 1945 was er in Nederland het kabinet Gerbrandy II met als eerste minister Prof. dr. P.S. Gerbrandy (ARP).
  • In het jaar 1942: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 9,0 miljoen inwoners.
    • 10 februari » Glenn Miller ontvangt de eerste officiële gouden grammofoonplaat voor meer dan een miljoen verkopen.
    • 28 februari » Japanse troepen landen op Java, het laatste Nederlandse bolwerk in Oost-Indië.
    • 22 mei » Mexico verklaart de oorlog aan Duitsland, Italië en Japan.
    • 28 mei » Uit wraak voor de moord op Reinhard Heydrich vermoorden de nazi's in Tsjecho-Slowakije meer dan 1800 mensen.
    • 9 augustus » Zeeslag bij het eiland Savo: De Amerikaanse marine lijdt zware verliezen tegen Japan.
    • 11 september » Verzetsactie in vernietigingskamp Treblinka, waarbij SS'er Max Biala wordt vermoord.
  • De temperatuur op 5 februari 2008 lag tussen 3,7 °C en 11,5 °C en was gemiddeld 7,8 °C. Er was 5,4 mm neerslag gedurende 7,1 uur. Er was 0,2 uur zonneschijn (2%). Het was zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Beatrix (Huis van Oranje-Nassau) was van 30 april 1980 tot 30 april 2013 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van donderdag 22 februari 2007 tot donderdag 14 oktober 2010 was er in Nederland het kabinet Balkenende IV met als eerste minister Mr.dr. J.P. Balkenende (CDA).
  • In het jaar 2008: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 16,4 miljoen inwoners.
    • 3 januari » Barack Obama wint als eerste Afro-Amerikaan de voorverkiezingen in de staat Iowa van Amerikaanse presidentsverkiezingen van 2008.
    • 24 februari » Wielrenner en titelverdediger Levi Leipheimer wint ook de derde editie van de Ronde van Californië.
    • 28 februari » Oprichting van de Amerikaanse voetbalclub Philadelphia Union.
    • 3 juni » De Veiligheidsraad van de VN machtigt landen om in Somalische territoriale wateren op te treden tegen piraten.
    • 14 augustus » Judoka Tuvshinbayar Naidan schrijft geschiedenis door als eerste Mongool ooit de olympische titel te winnen.
    • 11 november » Invoering van opsporingssysteem AMBER Alert in Nederland.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

  • 1911 » Willem Kolff, Nederlands-Amerikaans medicus, uitvinder en verzetsstrijder († 2009)
  • 1913 » Jimmy Hoffa, Amerikaans vakbondsleider (vermist 1975)
  • 1914 » Bayliss Levrett, Amerikaans autocoureur († 2002)
  • 1917 » Herbert A. Hauptman, Amerikaans wiskundige en Nobelprijswinnaar († 2011)
  • 1920 » Jack Lesberg, Amerikaans contrabassist († 2005)
  • 1921 » Piet Kraak, Nederlands voetballer en voetbaltrainer († 1984)

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Van Wijk

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Van Wijk.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Van Wijk.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Van Wijk (onder)zoekt.

De publicatie Stamboom Klavers is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Joop Klavers, "Stamboom Klavers", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom_klavers/I317483.php : benaderd 11 januari 2026), "Jan van Wijk (1915-2008)".