De temperatuur op 11 januari 1877 lag rond de 2,1 °C. Er was 11 mm neerslag. De winddruk was 8 kgf/m2 en kwam overheersend uit het oost-noord-oosten. De luchtdruk bedroeg 75 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 98%. Bron: KNMI
Van 27 augustus 1874 tot 3 november 1877 was er in Nederland het kabinet Heemskerk - Van Lijnden van Sandenburg met als eerste ministers Mr. J. Heemskerk Azn. (conservatief) en Mr. C.Th. baron Van Lijnden van Sandenburg (AR).
Van 3 november 1877 tot 20 augustus 1879 was er in Nederland het kabinet Kappeijne van de Coppello met als eerste minister Mr. J. Kappeijne van de Coppello (liberaal).
1 januari » Nigeria wordt een protectoraat van het Verenigd Koninkrijk.
28 januari » Scheepsramp SS Holland tijdens een zware storm op het hoofd van de Nieuwe Waterweg, 16 opvarenden verdrinken.
1 maart » De Wuppertaler Schwebebahn wordt geopend.
28 april » Oprichting van de Koninklijke Nederlandse Atletiek Unie.
8 juli » Oprichting van de Peruviaanse voetbalclub Club Sportivo Cienciano.
22 juli » Servië herstelt de diplomatieke betrekkingen met Montenegro.
Dag van overlijden 27 februari 1947
De temperatuur op 27 februari 1947 lag tussen -6,0 °C en 0,2 °C en was gemiddeld -1,8 °C. Er was 0,9 mm neerslag gedurende 5,1 uur. Er was 3,4 uur zonneschijn (32%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-oosten. Bron: KNMI
8 februari » Jan van der Hoorn wint de negende Elfstedentocht.
16 april » Tijdens een grote brand op 16 april en 17 april ontploffen twee schepen met ammoniumnitraat (en zwavel), de Grand Camp en de High Flyer, in de haven van Texas City. Zeshonderd personen komen om.
11 juli » De Exodus 1947 vertrekt uit Frankrijk naar Palestina.
14 augustus » India en Pakistan worden onafhankelijk van Groot-Brittannië.
18 augustus » Op een marinescheepswerf in Cádiz, Spanje, ontploft een munitieloods. 147 personen komen om het leven. Talloze huizen en gebouwen worden verwoest.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Joop Klavers, "Stamboom Klavers", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom_klavers/I308360.php : benaderd 8 maart 2026), "Jan Lukas Warntjes (1877-1947)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.