De temperatuur op 14 oktober 1930 lag tussen 5,4 °C en 17,2 °C en was gemiddeld 10,8 °C. Er was 0,1 mm neerslag. Er was 5,4 uur zonneschijn (50%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-oosten. Bron: KNMI
Van 10 augustus 1929 tot 26 mei 1933 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck III met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
30 mei » In Łódź wordt het Stadion Widzewa in gebruik genomen, de thuisbasis van de Poolse voetbalclub Widzew Łódź.
29 juni » De Z. Robertus Bellarminus, SJ wordt heilig verklaard door Paus Pius XI.
30 juli » Uruguay wint het WK voetbal door in de finale Argentinië te verslaan met 4-2.
24 augustus » De IJzertoren, langs de Belgische rivier de IJzer, wordt ingewijd.
25 november » Op Java begint een uitbarsting van de vulkaan Merapi. 13 dorpen worden vernietigd, en 23 andere zwaar beschadigd. Er sterven meer dan 1300 mensen. Pas in september 1931 komt de vulkaan weer tot rust.
22 december » De Federaasje fan Fryske Studinteferienings wordt opgericht.
Trouwdag 8 december 1955
De temperatuur op 8 december 1955 lag tussen 1,3 °C en 7,7 °C en was gemiddeld 4,6 °C. Er was 0,1 mm neerslag gedurende 0,1 uur. Er was 4,1 uur zonneschijn (52%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het west-noord-westen. Bron: KNMI
12 maart » Openingsceremonie van de tweede Pan-Amerikaanse Spelen, gehouden in Mexico-Stad.
30 maart » Het Argentijns voetbalelftal wint voor de tiende keer de Copa América door in de slotwedstrijd met 1-0 te winnen van Chili.
20 mei » De Benelux-landen presenteren het Benelux-Memorandum aan de andere lidstaten van de EGKS.
13 juli » Ruth Ellis is de laatste vrouw die in Engeland naar de strop wordt geleid.
3 september » Opening van het Estadio Ramón de Carranza in de Spaanse stad Cadiz.
18 december » Voetballer Loek den Edel maakt namens Ajax in het duel tegen Excelsior drie doelpunten in drie minuten.
Dag van overlijden 23 juni 2014
De temperatuur op 23 juni 2014 lag tussen 7,0 °C en 21,3 °C en was gemiddeld 15,4 °C. Er was 12,6 uur zonneschijn (75%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het noorden. Bron: KNMI
7 maart » De Nederlandse atlete Nadine Broersen wordt wereldindoorkampioene op de vijfkamp in het Poolse Sopot. Met haar sprong van 1,93 meter verbetert ze tevens het Nederlands indoorrecord hoogspringen.
3 mei » Roda JC Kerkrade degradeert voor het eerst in zijn historie uit de Eredivisie (mannenvoetbal). Hoofdtrainer Jon Dahl Tomasson wordt een kleine maand daarna ontslagen.
26 juni » In de Noord-Franse stad Roubaix komt het tot zware rellen na de WK-wedstrijd Algerije-Rusland. Daarbij gaan 'pseudo-supporters' van Algerije en de ordediensten met elkaar op de vuist.
10 juli » De Argentijnse voetbalbond (AFA) moet een boete van omgerekend 247.000 euro betalen omdat het land zich bij het WK voetbal 2014 niet aan de regels rond de persconferenties heeft gehouden.
3 augustus » Bij een zware aardbeving in de Chinese provincie Yunnan zijn zeker 175 dodelijke slachtoffers gevallen.
24 november » In de Verenigde Staten beslist een onderzoeksjury om agent Darren Wilson niet te vervolgen voor het doodschieten van Michael Brown in Ferguson afgelopen augustus. De beslissing leidt tot rellen en plunderingen, ondanks de oproep van president Obama om zich neer te leggen bij de uitspraak.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Joop Klavers, "Stamboom Klavers", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom_klavers/I298141.php : benaderd 3 januari 2026), "Willem Nijkamp (1930-2014)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.