De temperatuur op 17 augustus 1914 lag tussen 12,0 °C en 22,1 °C en was gemiddeld 17,3 °C. Er was 11,1 uur zonneschijn (76%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-oosten. Bron: KNMI
Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
8 juni » In Brazilië wordt de Braziliaanse voetbalbond ("Confederação Brasileira de Futebol") opgericht.
23 juni » Mexicaanse Revolutie: Inname van Zacatecas door de rebellen van Pancho Villa.
23 augustus » Slag bij Bergen, een eerste contact tussen de Duitsers en de Britten als onderdeel van Slag der Grenzen.
6 september » Kroning van Paus Benedictus XV in Rome.
9 oktober » In België valt Antwerpen in Duitse handen.
8 december » Slag om de Falklandeilanden tussen Verenigd Koninkrijk en Duitsland.
Trouwdag 14 mei 1935
De temperatuur op 14 mei 1935 lag tussen 1,9 °C en 7,4 °C en was gemiddeld 5,2 °C. Er was 5,8 mm neerslag gedurende 10,3 uur. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuiden. Bron: KNMI
26 februari » In Daventry in het Verenigd Koninkrijk, demonstreert Robert Watson-Watt de eerste radar.
3 maart » Willem Kloos ontvangt een eredoctoraat aan de Universiteit van Amsterdam.
18 april » Bij de Provinciale Staten-verkiezingen behaalt de NSB 7,9 procent van de stemmen. In Den Haag scoort de partij van Anton Mussert zelfs 12 procent.
31 oktober » Afschaffing van de vlag van Pruisen door de nazi's
11 november » António Egas Moniz voert de allereerste lobotomie uit.
12 november » De eerste lobotomie wordt uitgevoerd, in Lissabon.
Dag van overlijden 20 augustus 2006
De temperatuur op 20 augustus 2006 lag tussen 14,3 °C en 19,4 °C en was gemiddeld 16,6 °C. Er was 22,4 mm neerslag gedurende 4,0 uur. Er was 2,5 uur zonneschijn (17%). Het was zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
Van dinsdag 27 mei 2003 tot vrijdag 7 juli 2006 was er in Nederland het kabinet Balkenende II met als eerste minister Mr.dr. J.P. Balkenende (CDA).
Van vrijdag 7 juli 2006 tot donderdag 22 februari 2007 was er in Nederland het kabinet Balkenende III met als eerste minister Mr.dr. J.P. Balkenende (CDA).
16 mei » Ayaan Hirsi Ali vertrekt uit de Tweede Kamer en op diezelfde dag maakt minister Verdonk bekend dat uit onderzoek was gebleken dat Ayaan Hirsi Ali vooralsnog wordt geacht het Nederlanderschap niet te hebben verkregen. Zie Ayaan Hirsi Ali leaves Dutch Parliament op Wikinews.
30 juni » De dag vóór de Ronde van Frankrijk 2006 krijgen 9 wielrenners, waaronder favorieten zoals Jan Ullrich en Ivan Basso een startverbod wegens vermeend dopinggebruik. Het Astana - Würth Team kan uiteindelijk niet starten omdat vijf van de negen renners geweerd zijn en de ploeg dus niet aan het vereiste minimum van zes renners raakt.
11 juli » Softwareproducent Microsoft beëindigt de ondersteuning voor Windows 98 en Windows Me
22 augustus » Een Russisch passagiersvliegtuig (een Toepolev) van Poelkovo Airlines stort neer, ongeveer 45km van de stad Donetsk in Oekraïne.
29 oktober » Bij een vliegtuigcrash in Nigeria komen 97 mensen om het leven.
30 december » Saddam Hoessein wordt door ophanging om 4 uur 's nachts, Nederlandse tijd, geëxecuteerd.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Joop Klavers, "Stamboom Klavers", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom_klavers/I294738.php : benaderd 25 februari 2026), "Hendrikje Wind (1914-2006)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.