De temperatuur op 29 mei 1923 lag tussen 7,6 °C en 17,7 °C en was gemiddeld 11,9 °C. Er was 9,1 mm neerslag. Er was 7,1 uur zonneschijn (44%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het oost-zuid-oosten. Bron: KNMI
Van 19 september 1922 tot 4 augustus 1925 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck II met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
14 maart » Diane Arbus, Amerikaans fotografe († 1971)
13 juli » In de heuvels boven Los Angeles worden de vijftien meter hoge letters 'Hollywoodland' geplaatst. Deze reclame-uiting van een projectontwikkelaar groeide uit tot een symbool voor de glamourstad Hollywood. Eind jaren 40 verdwenen de laatste vier letters.
7 september » Op een internationaal politiecongres in Wenen wordt besloten tot de oprichting van Interpol.
24 oktober » Oprichting van de Albanese voetbalclub KS Flamurtari Vlorë.
23 november » Eerste officiële en regelmatige uitzendingen van Radio Belgique.
2 december » Het Uruguayaans voetbalelftal wint voor de vierde keer de Copa América door in de slotwedstrijd met 2-0 te winnen van naaste belager Argentinië.
Trouwdag 19 december 1946
De temperatuur op 19 december 1946 lag tussen -10,7 °C en -2,8 °C en was gemiddeld -6,2 °C. Er was 0,6 uur zonneschijn (8%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het oost-noord-oosten. Bron: KNMI
Van 24 juni 1945 tot 3 juli 1946 was er in Nederland het kabinet Schermerhorn - Drees met als eerste ministers Prof. ir. W. Schermerhorn (VDB) en W. Drees (PvdA).
Van 3 juli 1946 tot 7 augustus 1948 was er in Nederland het kabinet Beel I met als eerste minister Dr. L.J.M. Beel (KVP).
10 februari » Het Argentijns voetbalelftal wint voor de achtste keer de Copa América door in de slotwedstrijd met 2-0 te winnen van Brazilië.
26 juni » In Harkema wordt de Nederlandse amateurvoetbalvereniging Harkemase Boys opgericht.
4 juli » De Filipijnen worden onafhankelijk van de Verenigde Staten
5 juli » De bikini wordt geïntroduceerd.
1 augustus » Oprichting van de Italiaanse voetbalclub UC Sampdoria.
5 december » New York wordt verkozen tot permanente zetel van de Verenigde Naties.
Dag van overlijden 27 juli 2017
De temperatuur op 27 juli 2017 lag tussen 16,2 °C en 21,4 °C en was gemiddeld 18,5 °C. Er was -0,1 mm neerslag. Er was 4,7 uur zonneschijn (30%). Het was vrijwel geheel bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Bron: KNMI
22 maart » Terroristische aanslag in Londen. Hierbij komen zes mensen om het leven (onder wie de dader) en raken er 40 mensen gewond. De dader reed met een auto op Westminster Bridge op mensen in, stak bij het Britse parlement een agent dood en werd zelf neergeschoten door de politie. Op dat moment vond in het lagerhuis een vergadering over de Brexit plaats.
30 maart » De Zuid-Afrikaanse president Jacob Zuma ontslaat 9 van zijn 35 ministers, onder wie de gerespecteerde minister van Financiën, Pravin Gordhan.
1 juni » De Amerikaanse president Donald Trump trekt de Verenigde Staten terug uit het klimaatakkoord van Parijs.
2 augustus » De verbindingsweg tussen de A13 en A16 ten noorden van Rotterdam mag worden aangelegd, concludeert de Raad van State, die alle bezwaren van milieuorganisaties en omwonenden van tafel veegt.
18 augustus » Venezuela's voormalige openbaar aanklager Luisa Ortega, een politieke tegenstander van president Nicolás Maduro, steekt de grens met Colombia over met een privévliegtuig.
6 oktober » In Rwanda wordt Diane Rwigara, een prominente critica van president Paul Kagame, voor de rechter gebracht op beschuldiging van het aanzetten tot een opstand tegen de staat.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Joop Klavers, "Stamboom Klavers", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom_klavers/I292938.php : benaderd 26 februari 2026), "Hendrikje Weitering (1923-2017)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.