Stamboom Klavers » Frederikus "Rieks" Kroeze (1900-1960)

Persoonlijke gegevens Frederikus "Rieks" Kroeze 


Gezin van Frederikus "Rieks" Kroeze

(1) Hij is getrouwd met Pieternella Hollander.

Zij zijn getrouwd op 4 april 1922 te Emmen, Drenthe, hij was toen 22 jaar oud.Bron 3

Zij verhuizen van Nieuw-Dordrecht naar Barger-Oosterveen; dan naar Barger-Compascuum en juli 1926 naar Klazienaveen.

Kind(eren):

  1. Zwaantien Kroeze  1922-1987 
  2. Siebe Kroeze  1924-< 2023
  3. Trijntje Kroeze  1926-1927
  4. Trijntje Kroeze  1928-< 2024
  5. Jan Kroeze  1929-< 2025
  6. Elsien Kroeze  1930-1932
  7. Pier Kroeze  1931-2009 
  8. Elzien Kroeze  1934-2011
  9. (Niet openbaar)


(2) Hij is getrouwd met Geertje Bijlsma.

Zij zijn getrouwd op 27 februari 1940 te Emmen, Drenthe, hij was toen 39 jaar oud.Bron 4


Notities over Frederikus "Rieks" Kroeze

Beroep: 1922-1940 arbeider.

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Frederikus "Rieks" Kroeze?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Frederikus "Rieks" Kroeze

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Frederikus Kroeze

Jan Kroeze
1864-1949

Frederikus Kroeze
1900-1960

(1) 1922
Siebe Kroeze
1924-< 2023
Trijntje Kroeze
1928-< 2024
Jan Kroeze
1929-< 2025
Elsien Kroeze
1930-1932
Pier Kroeze
1931-2009
Elzien Kroeze
1934-2011
(2) 1940

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

Bronnen

  1. - www.Drentsarchief.nl - aktenummer 151
  2. (Niet openbaar)
  3. (Niet openbaar)
  4. (Niet openbaar)

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 3 maart 1900 lag rond de -1,2 °C. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 92%. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 27 juli 1897 tot 1 augustus 1901 was er in Nederland het kabinet Pierson met als eerste minister Mr. N.G. Pierson (unie-liberaal).
  • In het jaar 1900: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 5,1 miljoen inwoners.
    • 1 januari » In Duitsland wordt het Bürgerliches Gesetzbuch van kracht.
    • 14 januari » Première van de opera Tosca van Giacomo Puccini in Rome.
    • 27 februari » De Britse Labour Party wordt opgericht
    • 30 maart » Oprichting van de Uruguayaanse voetbalbond ("Asociación Uruguaya de Fútbol")
    • 29 mei » Ndjamena, de hoofdstad van het Afrikaanse land Tsjaad, wordt gesticht door de Franse commandant Émile Gentil onder de naam Fort Lamy.
    • 16 juli » Ray Ewry wint bij de Olympische Spelen in Parijs op één dag drie gouden medailles bij het springen uit stand. Dit zijn de eerste van in totaal tien medailles die hij bij verschillende Olympische Spelen zal winnen.
  • De temperatuur op 27 februari 1940 lag tussen 3,0 °C en 8,1 °C en was gemiddeld 5,8 °C. Er was 5,1 mm neerslag gedurende 4,9 uur. Er was 0,5 uur zonneschijn (5%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuiden. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 10 augustus 1939 tot 3 september 1940 was er in Nederland het kabinet De Geer II met als eerste minister Jonkheer mr. D.J. de Geer (CHU).
  • Van 3 september 1940 tot 27 juli 1941 was er in Nederland het kabinet Gerbrandy I met als eerste minister Prof. dr. P.S. Gerbrandy (ARP).
  • In het jaar 1940: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 8,8 miljoen inwoners.
    • 14 mei » Tweede Wereldoorlog: De Duitse Luftwaffe bombardeert Rotterdam, Strijen en Strijensas.
    • 1 juni » In Nederland treedt de distributie van verschillende artikelen in werking.
    • 27 juli » Bugs Bunny maakt zijn entree in de cartoon A Wild Hare
    • 28 oktober » Ohi Day: Griekenland zegt nee tegen Mussolini, de asmogendheden en alles waar zij voor staan.
    • 31 oktober » Vier Belgische ministers (Albert de Vleeshauwer, Camille Gutt, Hubert Pierlot en Paul-Henri Spaak) vormen een regering in ballingschap (België in de Tweede Wereldoorlog)
    • 29 november » De Duitse Luftwaffe bombardeert Liverpool.
  • De temperatuur op 6 september 1960 lag tussen 6,3 °C en 17,0 °C en was gemiddeld 11,7 °C. Er was 9,0 mm neerslag gedurende 3,8 uur. Er was 6,6 uur zonneschijn (50%). Het was half tot zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Juliana (Huis van Oranje-Nassau) was van 4 september 1948 tot 30 april 1980 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 19 mei 1959 tot 24 juli 1964 was er in Nederland het kabinet De Quay met als eerste minister Prof. dr. J.E. de Quay (KVP).
  • In het jaar 1960: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 11,4 miljoen inwoners.
    • 1 april » De eerste succesvolle weersatelliet ter wereld wordt gelanceerd, de TIROS-1.
    • 5 april » De film Ben-Hur wint elf Oscars.
    • 27 april » De Nederlandse regering besluit tot het zenden van troepen naar Nederlands-Nieuw-Guinea.
    • 9 juli » Sovjet-leider Nikita Chroetsjov dreigt de Verenigde Staten met een raketaanval als het communistische bewind op Cuba wordt aangevallen.
    • 14 september » Rik Van Looy wordt op de Sachsenring wereldkampioen wielrennen.
    • 19 oktober » Het Luxemburgs voetbalelftal lijdt de grootste nederlaag uit zijn geschiedenis. Engeland wint in het groothertogdom met 9-0.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Kroeze

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Kroeze.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Kroeze.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Kroeze (onder)zoekt.

De publicatie Stamboom Klavers is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Joop Klavers, "Stamboom Klavers", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom_klavers/I290624.php : benaderd 19 februari 2026), "Frederikus "Rieks" Kroeze (1900-1960)".