De temperatuur op 27 september 1923 lag tussen 11,6 °C en 17,6 °C en was gemiddeld 14,3 °C. Er was 2,8 uur zonneschijn (23%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
Van 19 september 1922 tot 4 augustus 1925 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck II met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
2 februari » Verheffing van het Rooms-katholieke Apostolisch vicariaat Siberië in de Sovjet-Unie tot Bisdom Vladivostok.
10 maart » Oprichting van de Spaanse voetbalclub Villarreal CF.
12 juni » Oprichting van de Rooms-katholieke Apostolische Prefectuur IJsland.
21 juli » In Nederland begint de HDO, de voorloper van de AVRO, met radio-uitzendingen.
16 oktober » The Walt Disney Company wordt opgericht door Walt Disney en zijn broer Roy Disney.
12 november » Adolf Hitler wordt gearresteerd wegens zijn mislukte poging om op 8 november de macht te grijpen.
Dag van overlijden 24 april 2013
De temperatuur op 24 april 2013 lag tussen 5,9 °C en 20,0 °C en was gemiddeld 13,5 °C. Er was 8,7 uur zonneschijn (60%). Het was half tot zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
21 januari » De Nederlandse minister van financiën Jeroen Dijsselbloem wordt gekozen tot voorzitter van de Eurogroep. Hij volgt de Luxemburger Jean-Claude Juncker op.
31 januari » Door een botsing tussen twee treinen raken in Zuid-Afrika ongeveer driehonderd mensen gewond. Een volle passagierstrein botste in de ochtendspits in de buurt van Pretoria op een stilstaande trein.
5 februari » Het Britse Lagerhuis stemt een wetsontwerp goed dat het homohuwelijk mogelijk maakt.
14 april » Europese Parlementsverkiezingen in Kroatië. Kroatië kiest dan voor het eerst leden voor het Europees Parlement omdat het op 1 juli 2013 lid wordt van de Europese Unie.
8 juni » De Zuid-Afrikaanse oud-president Nelson Mandela (94) wordt weer opgenomen in het ziekenhuis in Pretoria. Hij heeft een longinfectie.
26 september » De TU Delft en drie Nederlandse bedrijven gaan in Bolivia meehelpen met het opzetten van een bedrijf dat lithiumbatterijen maakt.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Joop Klavers, "Stamboom Klavers", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom_klavers/I290441.php : benaderd 1 januari 2026), "Remko Stalman (1923-2013)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.