De temperatuur op 2 december 1947 lag tussen -2,4 °C en 2,6 °C en was gemiddeld 0,7 °C. Er was 0,6 mm neerslag gedurende 1,2 uur. Er was 0,8 uur zonneschijn (10%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-oosten. Bron: KNMI
25 maart » Splitsing van Schotland in twee Rooms-katholieke kerkprovincies: het bestaande Aartsbisdom Saint Andrews en Edinburgh met vier bisdommen en het Aartsbisdom Glasgow met twee nieuwe bisdommen (het Bisdom Motherwell en het Bisdom Paisley).
10 juni » Saab produceert zijn eerste auto.
7 oktober » Bisschopswijding van Antonius Hanssen, bisschop-coadjutor van Roermond.
20 november » Elizabeth II van het Verenigd Koninkrijk treedt in het huwelijk met Philip Mountbatten.
6 december » Everglades National Park in Florida toegewezen.
28 december » Het Argentijns voetbalelftal wint voor de negende keer de Copa América door twee speelronden voor het einde met 3-1 te winnen van Uruguay.
Trouwdag 13 februari 1970
De temperatuur op 13 februari 1970 lag tussen -3,1 °C en 3,0 °C. Er was 0,1 mm neerslag gedurende 0,1 uur. Er was 3,1 uur zonneschijn (32%). Het was zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-westen. Bron: KNMI
7 februari » Shocking Blue heeft de eerste Nederlandse nummer 1-hit in de VS met Venus.
31 mei » Een aardbeving met de kracht van 7,8 op de schaal van Richter eist 66.000 doden in Peru; veel Peruvianen wijten de ramp aan de kernproef die Frankrijk een dag eerder in de Stille Oceaan heeft genomen.
21 juni » Brazilië wint de wereldtitel door Italië in de finale van het WK voetbal met 4-1 te verslaan.
11 november » Zendschip MV King David van Capital Radio strandt op de kust bij Noordwijk.
4 december » Bezoeken van Paus Paulus VI aan Hongkong en Ceylon.
12 december » De eerste strip van Jan, Jans en de kinderen verschijnt in de Libelle.
Dag van overlijden 8 mei 2015
De temperatuur op 8 mei 2015 lag tussen 7,8 °C en 19,4 °C en was gemiddeld 14,2 °C. Er was 0,1 mm neerslag gedurende 0,4 uur. Er was 5,9 uur zonneschijn (39%). Het was zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het zuid-oosten. Bron: KNMI
11 mei » Voetballer Neeskens Kebano van Royal Charleroi Sporting Club wordt verkozen tot beste speler van Afrikaanse afkomst in de Belgische Eerste klasse A en wint de Ebbenhouten Schoen.
26 juni » Bij terroristische aanslagen in de buurt van Lyon, op het strand van Tunesië bij Sousse en in Koeweit vallen in totaal minstens 67 doden.
26 juli » Michael van Gerwen wint als eerste Nederlander de World Matchplay (darts).
3 augustus » In Alphen aan den Rijn vallen twee bouwkranen met brugdeel om op vier huizen, een café en twee winkels, een hond komt daarbij om het leven en er is een lichtgewonde.
26 oktober » Een aardbeving in Badakhshan in Afghanistan kost 320 mensen het leven in dat land, in Pakistan, Tadzjikistan en China.
6 november » De Rwandese president Paul Kagame veroordeelt het geweld in buurtland Burundi en waarschuwt in een emotionele toespraak voor etnisch geweld, dat in 1994 in zijn eigen land ontaardde in een genocide.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Joop Klavers, "Stamboom Klavers", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom_klavers/I288874.php : benaderd 8 januari 2026), "Jentinus Prins (1947-2015)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.