Stamboom Klavers » Dirk Heres (1920-1995)

Persoonlijke gegevens Dirk Heres 


Gezin van Dirk Heres

Hij is getrouwd met Hendrikje van der Veen.

Zij zijn getrouwd op 10 maart 1943 te Assen, Drenthe, hij was toen 22 jaar oud.Bron 3


Notities over Dirk Heres

Bereop: 1943 landarbeider.

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Dirk Heres?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Dirk Heres

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Dirk Heres

Louwe Heres
± 1850-????
Janke Hoogeveen
± 1852-????
Hendrik Wijma
1852-1936
Folkert Heres
1876-1955

Dirk Heres
1920-1995

1943

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

Bronnen

  1. (Niet openbaar)
  2. - Patricia Schmitz-Heres ((XXXXX@XXXX.XXX))
  3. (Niet openbaar)

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 20 april 1920 lag tussen 7,1 °C en 12,8 °C en was gemiddeld 9,3 °C. Er was 8,7 mm neerslag. Er was 2,1 uur zonneschijn (15%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 9 september 1918 tot 18 september 1922 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck I met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
  • In het jaar 1920: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 6,8 miljoen inwoners.
    • 2 februari » Estland verklaart zijn onafhankelijkheid van Rusland.
    • 29 maart » In Ierland breekt een anti-Britse opstand uit.
    • 10 augustus » Vrede van Sèvres, vredesverdrag tussen de Geallieerden en het Ottomaanse Rijk.
    • 14 augustus » In Antwerpen wordt de zevende editie van de Olympische Zomerspelen geopend.
    • 20 augustus » Oprichting van de Chileense voetbalclub Club Deportivo Palestino.
    • 16 december » Een aardbeving in Kansu in China (8,5 op de schaal van Richter) eist 180.000 levens.
  • De temperatuur op 10 maart 1943 lag tussen -5,1 °C en 10,8 °C en was gemiddeld 2,4 °C. Er was 0,1 mm neerslag. Er was 6,0 uur zonneschijn (52%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 27 juli 1941 tot 23 februari 1945 was er in Nederland het kabinet Gerbrandy II met als eerste minister Prof. dr. P.S. Gerbrandy (ARP).
  • In het jaar 1943: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 9,1 miljoen inwoners.
    • 3 maart » 173 mensen komen om in het gedrang om een veiligheidsbunker in te komen in het Bethnal Green metrostation in Londen.
    • 24 maart » Vrijwel alle Nederlandse artsen maken het woordje 'arts' op hun naamborden onleesbaar om geen lid te hoeven worden van de door de Duitsers ingestelde 'Artsenkamer'.
    • 6 juni » Eerste transport van kinderen vanuit Kamp Vught naar Sobibór, waar zij een dag na aankomst worden vergast. Dit betrof kinderen in de leeftijdcategorie van 0 tot en met 3 jaar, een dag later gevolgd door een groep kinderen van 4 tot 16 jaar. Totaal aantal: ruim 1200 kinderen.
    • 20 juni » De Duitsers voeren bij een razzia in Amsterdam 5500 joden weg naar Westerbork.
    • 30 september » Encycliek Divino Afflante Spiritu van Paus Pius XII over de promotie van Bijbelstudies.
    • 4 december » Het Joegoslavische Verzet vormt een voorlopige regering.
  • De temperatuur op 28 mei 1995 lag tussen 13,0 °C en 23,2 °C en was gemiddeld 17,5 °C. Er was 18,5 mm neerslag gedurende 6,5 uur. Er was 4,3 uur zonneschijn (26%). Het was half tot zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuiden. Bron: KNMI
  • Koningin Beatrix (Huis van Oranje-Nassau) was van 30 april 1980 tot 30 april 2013 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van maandag 22 augustus 1994 tot maandag 3 augustus 1998 was er in Nederland het kabinet a href="https://nl.wikipedia.org/wiki/Kabinet-Kok_I" class="extern">Kok I met als eerste minister W. Kok (PvdA).
  • In het jaar 1995: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 15,4 miljoen inwoners.
    • 1 januari » De Wereldhandelsorganisatie WTO (World Trade Organisation) treedt in werking.
    • 6 maart » De ING-bank neemt de Britse Barings Bank over.
    • 31 maart » De Amerikaanse zangeres Selena wordt vermoord in Corpus Christi, Texas. Deze dag wordt wereldwijd door Hispanics "Black Friday" genoemd.
    • 14 mei » Johannes Rau blijft minister-president van Noordrijn-Westfalen, Duitslands grootste deelstaat. Voor de vierde achtereenvolgende maal wordt zijn SPD de grootste partij, al verdwijnt de absolute meerderheid.
    • 6 juni » Oprichting van de Amerikaanse profvoetbalorganisatie Dallas Burn.
    • 13 juni » Alanis Morissette brengt haar derde album Jagged Little Pill uit. Het zou met een verkoop van meer dan 33 miljoen exemplaren een van de succesvolste album van de jaren 90 zijn. Morissette won er vijf Grammy's mee.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

  • 1920 » John Paul Stevens, Amerikaans rechter († 2019)
  • 1921 » Marcos Moshinsky, Mexicaans natuurkundige († 2009)
  • 1922 » Hendrik de Waard, Nederlands natuurkundige († 2008)
  • 1923 » Sten Andersson, Zweeds sociaal-democratisch politicus († 2006)
  • 1924 » Leslie Phillips, Engels acteur
  • 1924 » Nina Foch, Amerikaans actrice († 2008)

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Heres

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Heres.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Heres.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Heres (onder)zoekt.

De publicatie Stamboom Klavers is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Joop Klavers, "Stamboom Klavers", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom_klavers/I276122.php : benaderd 4 maart 2026), "Dirk Heres (1920-1995)".