De temperatuur op 7 april 1924 lag tussen 1,1 °C en 10,1 °C en was gemiddeld 4,6 °C. Er was 5,0 uur zonneschijn (38%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
Van 19 september 1922 tot 4 augustus 1925 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck II met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
7 januari » Oprichting van de Féderation Internationale de Hockey (FIH), oftewel de overkoepelende wereldhockeybond, op initiatief van de Fransman Paul Léautey.
8 februari » In Carson City in de Amerikaanse staat Nevada wordt voor het eerst een doodvonnis voltrokken met behulp van een gaskamer.
14 maart » Paul Huf, Nederlands fotograaf († 2002)
3 mei » Oprichting van de Portugese voetbalclub Gil Vicente FC.
20 september » In Duitsland wordt het Gotische schrift officieel vervangen door het Latijnse.
28 september » Eerste vlucht rond de wereld, door twee vliegtuigen van het Amerikaanse leger.
Trouwdag 27 april 1962
De temperatuur op 27 april 1962 lag tussen 6,0 °C en 11,3 °C en was gemiddeld 8,2 °C. Er was 0,8 uur zonneschijn (5%). Het was vrijwel geheel bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-westen. Bron: KNMI
3 januari » Paus Johannes XXIII excommuniceert Fidel Castro.
15 januari » De Slag bij Vlakke Hoek, waarbij de Nederlandse Marine voor het laatst een vijandig schip tot zinken bracht, in dit geval een Indonesisch.
22 maart » Benoeming van Gerardus de Vet tot bisschop van Breda in Nederland.
1 juni » Israël maakt bekend dat Adolf Eichmann een dag eerder is geëxecuteerd, door middel van ophanging en dat zijn stoffelijk overschot is gecremeerd en is uitgestrooid over de Middellandse Zee.
27 augustus » Lancering van Mariner 2, het eerste ruimtetuig dat langs Venus zal vliegen.
18 oktober » De Nobelprijs voor de Fysiologie of Geneeskunde wordt toegekend aan James Watson, Francis Crick en Maurice Wilkins voor de ontdekking van de structuur van DNA.
Dag van overlijden 28 november 2009
De temperatuur op 28 november 2009 lag tussen 6,1 °C en 9,0 °C en was gemiddeld 7,6 °C. Er was 11,2 mm neerslag gedurende 6,0 uur. Er was 1,4 uur zonneschijn (17%). Het was half tot zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Bron: KNMI
Van donderdag 22 februari 2007 tot donderdag 14 oktober 2010 was er in Nederland het kabinet Balkenende IV met als eerste minister Mr.dr. J.P. Balkenende (CDA).
6 april » Bij een aardbeving in de omgeving van L'Aquila in de Italiaanse regio Abruzzen vallen meer dan 275 doden. Er zijn zeker 1500 gewonden. De beving met een kracht van 6,3 op de schaal van Richter beschadigt duizenden gebouwen.
26 mei » De Zweedse marine raakt in de Golf van Aden verwikkeld in een vuurgevecht met piraten. Het marineschip HMS Malmö wordt hierbij beschoten met een raketwerper.
7 juni » Roger Federer wint zijn eerste Roland Garros, zijn veertiende grandslamtitel. Hij is hiermee de zesde man aller tijden die alle grand slams gewonnen heeft.
31 juli » In het Noorse gedeelte van het Skagerrak dreigt een milieuramp als gevolg van de gestrande Chinese handysize bulkcarrier Full City.
1 december » Het Verdrag van Lissabon treedt in werking.
3 december » Een bomaanslag in een hotel in de Somalische hoofdstad Mogadishu kost het leven aan drie ministers van de overgangsregering en zeker vijftien anderen. Ook een cameraman van de in Dubai gevestigde zender al-Arabiya sterft.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Joop Klavers, "Stamboom Klavers", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom_klavers/I267482.php : benaderd 12 januari 2026), "Bene Doeke Boneschansker (1924-2009)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.