Stamboom Klavers » Aaltje Hummel (1879-1957)

Persoonlijke gegevens Aaltje Hummel 

  • Zij is geboren op 25 september 1879 in Zevenhuizen, Leek, Groningen, Nederland.Bron 1
  • Feit: (vermelding) Bloedverwantschap met Jordi en Quinten Klavers in %: 0,0061.
  • Zij is overleden op 18 november 1957 in Zevenhuizen, Leek, Groningen, Nederland, zij was toen 78 jaar oud.Bron 2
  • Een kind van Harm Hummel en Antje Blaauw
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 12 oktober 2025.

Gezin van Aaltje Hummel

Zij is getrouwd met Harm Buist.

Zij zijn getrouwd op 16 mei 1903 te Leek, Groningen, zij was toen 23 jaar oud.Bron 3


Kind(eren):

  1. Klaas Buist  1918-1978 

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Aaltje Hummel?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Aaltje Hummel

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Aaltje Hummel

Harm Hummel
1835-1880
Antje Blaauw
± 1839-????

Aaltje Hummel
1879-1957

1903

Harm Buist
1876-1960

Klaas Buist
1918-1978

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

Bronnen

  1. (Niet openbaar)
  2. - www.AlleGroningers.nl - aktenummer 32
  3. (Niet openbaar)

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 25 september 1879 lag rond de 10,7 °C. De winddruk was 6 kgf/m2 en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 84%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 3 november 1877 tot 20 augustus 1879 was er in Nederland het kabinet Kappeijne van de Coppello met als eerste minister Mr. J. Kappeijne van de Coppello (liberaal).
  • Van 20 augustus 1879 tot 23 april 1883 was er in Nederland het kabinet Van Lijnden van Sandenburg met als eerste minister Mr. C.Th. baron Van Lijnden van Sandenburg (conservatief-AR).
  • In het jaar 1879: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 4,0 miljoen inwoners.
    • 22 januari » De Zoeloes verslaan de Britten in de Slag bij Isandlwana.
    • 14 maart » Albert Einstein, Duits theoretisch fysicus († 1955)
    • 19 april » Oprichting van de Zwitserse voetbalclub FC St. Gallen.
    • 15 september » In Haarlem wordt de eerste voetbalclub van Nederland opgericht, door de 14-jarige Pim Mulier. Hij noemt de club HFC, de Haarlemsche Football Club.
    • 21 oktober » Eerste demonstratie van de gloeilamp door Thomas Edison.
    • 31 december » Thomas Edison laat rondom een park tientallen gloeilampen branden als feestversiering en demonstreert daarmee zijn nieuwste uitvinding: het elektrisch licht.
  • De temperatuur op 16 mei 1903 lag tussen 6,3 °C en 13,7 °C en was gemiddeld 10,5 °C. Er was 0,4 uur zonneschijn (3%). Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 1 augustus 1901 tot 16 augustus 1905 was er in Nederland het kabinet Kuijper met als eerste minister Dr. A. Kuijper (AR).
  • In het jaar 1903: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 5,3 miljoen inwoners.
    • 23 februari » Cuba verhuurt Guantanamo Bay "voor de eeuwigheid" aan de Verenigde Staten.
    • 11 juni » De moord op koning Alexander Obrenović en koningin Draga Mašin van Servië maakt een einde aan de dynastie van het Huis Obrenović.
    • 16 juni » Henry Ford richt de Ford Motor Company op in Detroit.
    • 1 oktober » Oprichting van de Duitse voetbalclub SV Babelsberg 03.
    • 18 november » De Verenigde Staten en Panama tekenen het Hay-Bunau Varilla Verdrag, dat de Verenigde Staten exclusieve rechten geeft over de Panamakanaalzone.
    • 3 december » Oprichting van de Italiaanse voetbalclub Torino FC.
  • De temperatuur op 18 november 1957 lag tussen 1,2 °C en 5,3 °C en was gemiddeld 3,4 °C. Er was 0,4 mm neerslag. Het was vrijwel geheel bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het oosten. Bron: KNMI
  • Koningin Juliana (Huis van Oranje-Nassau) was van 4 september 1948 tot 30 april 1980 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 13 oktober 1956 tot 22 december 1957 was er in Nederland het kabinet Drees III met als eerste minister Dr. W. Drees (PvdA).
  • In het jaar 1957: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 11,0 miljoen inwoners.
    • 23 februari » Oprichting van het Bisdom Essen in de Bondsrepubliek Duitsland.
    • 5 mei » Opening van het Estádio dos Barreiros in Funchal.
    • 27 juni » Orkaan Audrey maakt vijfhonderd slachtoffers in de Amerikaanse staten Louisiana en Texas.
    • 15 augustus » Oprichting van de Chileense voetbalclub CD Coquimbo Unido.
    • 4 oktober » Lancering Spoetnik I; begin van de space race.
    • 31 oktober » De eerste Duitse kerncentrale wordt in gebruik genomen.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Hummel

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Hummel.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Hummel.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Hummel (onder)zoekt.

De publicatie Stamboom Klavers is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Joop Klavers, "Stamboom Klavers", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom_klavers/I263394.php : benaderd 7 januari 2026), "Aaltje Hummel (1879-1957)".