Stamboom Klavers » Jan Buisman (± 1851-1920)

Persoonlijke gegevens Jan Buisman 


Gezin van Jan Buisman

Hij is getrouwd met Marrigje Timmerman.

Zij zijn getrouwd op 4 maart 1882 te Meppel, Drenthe.Bron 1


Kind(eren):

  1. Zwaantien Buisman  1883-???? 
  2. Rensje Buisman  ± 1891-????


Notities over Jan Buisman

Beroep: 1883-1915 arbeider.

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Jan Buisman?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!

Voorouders (en nakomelingen) van Jan Buisman

Jan Buisman
± 1851-1920

1882

Marrigje Timmerman
± 1859-1931

Rensje Buisman
± 1891-????

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

Bronnen

  1. - Henk Poot (via Geneanet)

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 4 maart 1882 lag rond de 9,7 °C. De winddruk was 2 kgf/m2 en kwam overheersend uit het noord-noord-westen. De luchtdruk bedroeg 75 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 62%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 20 augustus 1879 tot 23 april 1883 was er in Nederland het kabinet Van Lijnden van Sandenburg met als eerste minister Mr. C.Th. baron Van Lijnden van Sandenburg (conservatief-AR).
  • In het jaar 1882: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 4,5 miljoen inwoners.
    • 24 maart » Robert Koch maakt zijn ontdekking wereldkundig: de bacterie die tuberculose veroorzaakt.
    • 9 mei » Introductie van de verbeterde stethoscoop van William Ford.
    • 5 juni » Musée Grévin Parijs opent haar deuren.
    • 4 september » Thomas Edison schakelt 's werelds eerste elektriciteitsvoorziening in, waarmee hij 59 klanten rond zijn Pearl Street Station in Lower Manhattan van 110 Volt gelijkstroom voorziet.
    • 17 september » Oprichting van de Nederlandsche Schaatsenrijders Bond.
  • De temperatuur op 3 februari 1920 lag tussen 2,3 °C en 9,8 °C en was gemiddeld 5,4 °C. Er was 7,5 uur zonneschijn (82%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 9 september 1918 tot 18 september 1922 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck I met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
  • In het jaar 1920: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 6,8 miljoen inwoners.
    • 26 maart » This side of paradise, het eerste boek van F. Scott Fitzgerald, verschijnt.
    • 19 mei » Oprichting van de centristische, agraristische Noorse politieke partij Senterpartiet.
    • 1 augustus » Frankrijk roept het mandaatgebied Libanon uit.
    • 4 oktober » Oprichting van de Uruguayaanse voetbalclub Club Atlético Bella Vista in de hoofdstad Montevideo.
    • 10 oktober » Italië annexeert Zuid-Tirol.
    • 2 december » Armenië staat bij het Verdrag van Alexandropol gebied af aan Turkije.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Buisman

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Buisman.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Buisman.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Buisman (onder)zoekt.

De publicatie Stamboom Klavers is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Joop Klavers, "Stamboom Klavers", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom_klavers/I254434.php : benaderd 10 januari 2026), "Jan Buisman (± 1851-1920)".