De temperatuur op 2 september 1922 lag tussen 7,2 °C en 18,4 °C en was gemiddeld 13,0 °C. Er was 4,6 mm neerslag. Er was 5,5 uur zonneschijn (40%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het oost-noord-oosten. Bron: KNMI
Van 9 september 1918 tot 18 september 1922 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck I met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
Van 19 september 1922 tot 4 augustus 1925 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck II met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
16 april » Duitsland en de Sovjet-Unie ondertekenen het Verdrag van Rapallo.
5 juli » Eerste verkiezingen in Nederland met actief vrouwenkiesrecht.
9 juli » Johnny Weissmuller zwemt als eerste mens onder de minuut op de 100 meter vrije slag; in Alameda brengt de latere filmster (Tarzan) het wereldrecord op 58,6. Het oude record (1.00,4) stond sinds 24 augustus 1920 op naam van zijn Amerikaanse landgenoot Duke Kahanamoku.
18 oktober » Oprichting van de BBC.
31 oktober » De RAI Amsterdam opent een semipermanente tentoonstellingshal aan de Ferdinand Bolstraat te Amsterdam.
4 november » De Britse archeoloog Howard Carter ontdekt het graf van de Egyptische farao Toetanchamon.
Trouwdag 30 juni 1945
De temperatuur op 30 juni 1945 lag tussen 12,2 °C en 18,2 °C en was gemiddeld 15,0 °C. Er was 2,8 mm neerslag gedurende 1,9 uur. Er was 10,1 uur zonneschijn (60%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Bron: KNMI
Van 27 juli 1941 tot 23 februari 1945 was er in Nederland het kabinet Gerbrandy II met als eerste minister Prof. dr. P.S. Gerbrandy (ARP).
Van 23 februari 1945 tot 24 juni 1945 was er in Nederland het kabinet Gerbrandy III met als eerste minister Prof. dr. P.S. Gerbrandy (ARP).
Van 24 juni 1945 tot 3 juli 1946 was er in Nederland het kabinet Schermerhorn - Drees met als eerste ministers Prof. ir. W. Schermerhorn (VDB) en W. Drees (PvdA).
13 februari » Een bombardement door de geallieerden verwoest de Duitse stad Dresden.
14 februari » Bombardement van Dresden.
8 mei » Duitsland capituleert, waarmee de Tweede Wereldoorlog in Europa ten einde komt.
8 augustus » De Sovjet-Unie verklaart de oorlog aan Japan.
15 augustus » Keizer Hirohito houdt een radiotoespraak waarin hij de onvoorwaardelijk overgave van Japan bekendmaakt. Dit is het einde van de Tweede Wereldoorlog.
2 september » Tweede Wereldoorlog: het officiële einde van de oorlog met de overgave van Japan.
Dag van overlijden 1 mei 1993
De temperatuur op 1 mei 1993 lag tussen 9,5 °C en 23,4 °C en was gemiddeld 16,4 °C. Er was 10,1 uur zonneschijn (68%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
Van dinsdag 7 november 1989 tot maandag 22 augustus 1994 was er in Nederland het kabinet Lubbers III met als eerste minister Drs. R.F.M. Lubbers (CDA).
13 januari » De regering van Guatemala en de Guatemalteekse vluchtelingen die vanuit Mexico massaal naar hun vaderland willen terugkeren, sluiten op het laatste ogenblik een akkoord, waardoor de operatie binnen twee weken voltooid moet zijn.
25 maart » Gewapende mannen vallen de belangrijkste militaire basis in de Togolese hoofdstad Lomé aan in een poging president Étienne Eyadéma ten val te brengen.
19 mei » Het aantal politieke moorden, verdwijningen en martelingen in Guatemala neemt volgens Amnesty International toe, ondanks tegenovergestelde beweringen van de burgerregering van president Jorge Serrano Elias.
3 juli » Huwelijk van erfprins Alois van Liechtenstein en prinses Sophie in Beieren in Vaduz.
21 oktober » Staatsgreep in Burundi, waarbij Hutu-president Melchior Ndadaye wordt vermoord.
2 december » In Zuid-Afrika wordt een eind gemaakt aan de bantoestans.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Joop Klavers, "Stamboom Klavers", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom_klavers/I236348.php : benaderd 1 maart 2026), "Hendrika Berendina Harzevoort (1922-1993)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.