Stamboom Klavers » Jan Hendrik Grooten (1907-1974)

Persoonlijke gegevens Jan Hendrik Grooten 


Gezin van Jan Hendrik Grooten

Hij is getrouwd met Evertje Benjamins.

Zij zijn getrouwd op 14 juni 1932 te Coevorden, Drenthe, hij was toen 24 jaar oud.Bron 3


Kind(eren):

  1. Johannes Grooten  1933-1988
  2. Geert Grooten  1934-2021
  3. (Niet openbaar)
  4. Lammigje Grooten  1939-1939
  5. Jan Grooten  1940-1966
  6. (Niet openbaar)
  7. (Niet openbaar)
  8. (Niet openbaar)
  9. (Niet openbaar)


Notities over Jan Hendrik Grooten

Beroep: 1932-1939 (land)arbeider.

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Jan Hendrik Grooten?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Jan Hendrik Grooten

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Jan Hendrik Grooten


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

Bronnen

  1. - www.Drentsarchief.nl - aktenummer 138
  2. (Niet openbaar)
  3. - www.Drentsarchief.nl - aktenummer 30

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 16 oktober 1907 lag tussen 4,7 °C en 12,0 °C en was gemiddeld 9,1 °C. Er was 0,3 mm neerslag. De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-oosten. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 17 augustus 1905 tot 11 februari 1908 was er in Nederland het kabinet De Meester met als eerste minister Mr. Th. de Meester (unie-liberaal).
  • In het jaar 1907: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 5,6 miljoen inwoners.
    • 16 april » Paus Pius X creëert zeven nieuwe kardinalen, onder wie de Belgische aartsbisschop van Mechelen Désiré-Joseph Mercier.
    • 2 mei » In België komt de regering Jules de Trooz aan de macht.
    • 19 mei » Oprichting van de Finse voetbalbond, de Suomen Palloliitto.
    • 3 juli » Decreet Lamentabili Sanu Exitu van de Congregatie van de Inquisitie van de Romeinse Curie waarin 65 modernistische dwalingen worden veroordeeld.
    • 8 augustus » Oprichting van de Duitse voetbalclub FC Augsburg.
    • 8 september » Encycliek Pascendi Dominici Gregis van paus Pius X over de leerstellingen van het modernisme.
  • De temperatuur op 14 juni 1932 lag tussen 11,6 °C en 21,7 °C en was gemiddeld 16,3 °C. Er was 12,7 uur zonneschijn (76%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-oosten. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 10 augustus 1929 tot 26 mei 1933 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck III met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
  • In het jaar 1932: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 8,1 miljoen inwoners.
    • 19 maart » Opening van de Sydney Harbour Bridge.
    • 26 maart » Guillaume Lemmens wordt bisschop van Roermond na het overlijden van Laurentius Schrijnen.
    • 28 juni » In België wordt de eerste taalwet in stemming gebracht.
    • 2 augustus » Het positron, het antideeltje van het elektron, wordt ontdekt door Carl Anderson.
    • 20 september » De naam Zuiderzee wordt officieel gewijzigd in IJsselmeer.
    • 16 oktober » Opening van het Stade Armand Cesari in de Franse stad Bastia.
  • De temperatuur op 24 maart 1974 lag tussen 5,0 °C en 12,4 °C en was gemiddeld 8,0 °C. Er was 2,5 mm neerslag gedurende 1,1 uur. Er was 1,8 uur zonneschijn (15%). Het was vrijwel geheel bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het oost-noord-oosten. Bron: KNMI
  • Koningin Juliana (Huis van Oranje-Nassau) was van 4 september 1948 tot 30 april 1980 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van vrijdag 11 mei 1973 tot maandag 19 december 1977 was er in Nederland het kabinet Den Uyl met als eerste minister Drs. J.M. den Uyl (PvdA).
  • In het jaar 1974: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 13,5 miljoen inwoners.
    • 2 januari » Het minimumloon in Nederland is vastgesteld als volgt: 1049,10 gulden per maand; 242,10 gulden per week en 48,42 gulden per dag.
    • 13 februari » Twee monorailvoertuigen van de Walt Disney World Monorail botsen op elkaar.
    • 3 juli » Het Nederlands voetbalelftal wint met 2-0 van Brazilië bij het WK voetbal 1974 in West-Duitsland. Johan Neeskens en Johan Cruijff scoren in Dortmund.
    • 3 juli » Met de ontruiming van paviljoen Lorentz komt een eind aan een al jaren slepend conflict rond Dennendal, de zwakzinnigenafdeling van de Willem Arntszhoeve in Den Dolder.
    • 9 oktober » Het Nederlands voetbalelftal in Helsinki verslaat Zwitserland met 1-0 in een vriendschappelijke wedstrijd in de Rotterdamse Kuip. Centrumspits Ruud Geels maakt in de 39ste minuut het enige doelpunt. Theo de Jong en Dick Schneider spelen hun laatste interland voor Oranje.
    • 30 november » President Mathieu Kérékou van Dahomey verklaart het marxisme-leninisme tot de officiële staatsideologie, waarbij een groot aantal vestigingen van westerse bedrijven wordt genationaliseerd.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Grooten

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Grooten.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Grooten.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Grooten (onder)zoekt.

De publicatie Stamboom Klavers is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Joop Klavers, "Stamboom Klavers", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom_klavers/I217950.php : benaderd 8 januari 2026), "Jan Hendrik Grooten (1907-1974)".