Stamboom Klavers » Hendrik Timmer (1915-1987)

Persoonlijke gegevens Hendrik Timmer 


Gezin van Hendrik Timmer

Hij is getrouwd met Lammigje Koerts.

Zij zijn getrouwd op 5 juni 1942 te Beilen, Drenthe, hij was toen 26 jaar oud.Bron 3

In 1958 wonende te Beilen.

Kind(eren):

  1. (Niet openbaar)
  2. (Niet openbaar)


Notities over Hendrik Timmer

Beroep: 1942 landbouwer.

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Hendrik Timmer?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Hendrik Timmer

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Hendrik Timmer

Egbert Timmer
1833-1916
Roelof Lutken
1845-1917
Jan Timmer
1869-1958
Aaltje Lutken
1879-1963

Hendrik Timmer
1915-1987

1942

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

Bronnen

  1. (Niet openbaar)
  2. (Niet openbaar)
  3. (Niet openbaar)

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 18 juli 1915 lag tussen 7,9 °C en 16,8 °C en was gemiddeld 13,5 °C. Er was 1,2 mm neerslag. Er was 5,4 uur zonneschijn (33%). De gemiddelde windsnelheid was 5 Bft (vrij krachtige wind) en kwam overheersend uit het noord-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
  • In het jaar 1915: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 6,3 miljoen inwoners.
    • 17 januari » In Amsterdam wordt het Antoni van Leeuwenhoek Ziekenhuis gesticht, ten behoeve van kankerpatiënten.
    • 14 maart » Eugene Martin, Frans autocoureur († 2006)
    • 14 maart » Sewraam Rambaran Mishre, Surinaams politicus († 1964)
    • 14 april » De Duitsers torpederen het Nederlandse stoomschip Katwijk.
    • 17 april » Op 17 april 1915 werden zware mijnladingen onder de Duitse stellingen op Hill 60 tot ontploffing gebracht, het begin van de Tweede Slag om Ieper
    • 9 september » Een Duitse zeppelin bombardeert Londen.
  • De temperatuur op 5 juni 1942 lag tussen 13,2 °C en 25,5 °C en was gemiddeld 19,8 °C. Er was 14,4 uur zonneschijn (87%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-oosten. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 27 juli 1941 tot 23 februari 1945 was er in Nederland het kabinet Gerbrandy II met als eerste minister Prof. dr. P.S. Gerbrandy (ARP).
  • In het jaar 1942: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 9,0 miljoen inwoners.
    • 14 februari » In Rotterdam wordt de Maastunnel geopend. De overwelving is 1426 meter lang, de tunnel zelf meet 1070,15 meter. Er is bijna vijf jaar aan gewerkt.
    • 28 februari » Japanse troepen landen op Java, het laatste Nederlandse bolwerk in Oost-Indië.
    • 22 mei » Mexico verklaart de oorlog aan Duitsland, Italië en Japan.
    • 9 juli » 9 leden van de verzetsgroep De Oranjewacht, samen met de groep Geuzen van Bernard IJzerdraat uit Schiedam de eerste Nederlandse verzetsgroep worden gefusilleerd door de Duitsers in Fort bij Rijnauwen bij Bunnik. Onder de doden is de oprichter van de groep, Piet Hoefsloot.
    • 3 oktober » Eerste succesvolle lancering van een V2-raket vanaf Peenemünde in Duitsland, de eerste keer dat een door de mens vervaardigd object de ruimte bereikt.
    • 26 november » Première van de film Casablanca in New York.
  • De temperatuur op 1 januari 1987 lag tussen 3,7 °C en 8,2 °C en was gemiddeld 4,9 °C. Er was 8,4 mm neerslag gedurende 13,0 uur. Het was vrijwel geheel bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-oosten. Bron: KNMI
  • Koningin Beatrix (Huis van Oranje-Nassau) was van 30 april 1980 tot 30 april 2013 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van dinsdag 4 november 1986 tot dinsdag 7 november 1989 was er in Nederland het kabinet Lubbers II met als eerste minister Drs. R.F.M. Lubbers (CDA).
  • In het jaar 1987: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 14,6 miljoen inwoners.
    • 25 maart » In de EK-kwalificatiereeks loopt het Nederlands voetbalelftal averij op door in Rotterdam met 1-1 gelijk te spelen tegen Griekenland. Ajacied Aron Winter maakt zijn debuut voor Oranje.
    • 19 april » Eerste verschijning van The Simpsons op de Amerikaanse televisie, als onderdeel van The Tracey Ullman Show.
    • 27 mei » FC Porto wint voor de eerste keer de Europa Cup I door FC Bayern München in de finale in Wenen met 2-1 te verslaan.
    • 16 augustus » In Keulen verbetert atleet Achmed de Kom zijn eigen drie dagen oude Nederlands record op de 100 meter (10,35 seconden) met een tijd van 10,33 seconden.
    • 6 december » Schaatsster Ingrid Haringa verbetert in Calgary haar eigen Nederlands record op de 500 meter (40,92 seconden) met een tijd van 40,61 seconden.
    • 12 december » In Berlijn, Kreuzberg 36 komt het tot heftige rellen tussen krakers en politie naar aanleiding van sanering van de wijk.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

  • 1914 » Gino Bartali, Italiaans wielrenner, winnaar Tour de France 1938 en 1948 († 2000)
  • 1914 » Jan Gerhard Toonder, Nederlands schrijver en dichter († 1992)
  • 1914 » Jo Cals, Nederlands politicus en premier († 1971)
  • 1916 » Isaäc Arend Diepenhorst, Nederlands hoogleraar strafrecht en politicus († 2004)
  • 1916 » Vladimir Demichov, Sovjet-Russisch wetenschapper en pionier op het gebied van orgaantransplantatie († 1998)
  • 1917 » Henri Salvador, Frans zanger en muzikant († 2008)

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Timmer

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Timmer.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Timmer.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Timmer (onder)zoekt.

De publicatie Stamboom Klavers is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Joop Klavers, "Stamboom Klavers", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom_klavers/I217465.php : benaderd 25 februari 2026), "Hendrik Timmer (1915-1987)".