Stamboom Klavers » Lute Kuper (1833-1915)

Persoonlijke gegevens Lute Kuper 


Gezin van Lute Kuper

(1) Hij is getrouwd met Jantien Vedelaar.

Zij zijn getrouwd op 24 december 1858 te Borger, Drenthe, hij was toen 25 jaar oud.Bron 3


Kind(eren):

  1. NN Kuper  1859
  2. Jakobje Kuper  1860-1930 
  3. Hillechien Kuper  1863-1940 


(2) Hij is getrouwd met Marchien Haandrikman.

Zij zijn getrouwd op 16 december 1865 te Borger, Drenthe, hij was toen 32 jaar oud.Bron 4


Kind(eren):

  1. Henderikus Kuper  1866-1866
  2. Johanna Kuper  1866-1958 
  3. Hinderkien Kuper  1868-1946 
  4. Egbertien Kuper  1869-1935 
  5. Henderika Kuper  1871-1872
  6. Hinderikus Kuper  1873-1951 
  7. Evert Kuper  1875-1960 
  8. Henderika Kuper  1877-???? 
  9. Martinus Kuper  1880-1880


Notities over Lute Kuper

Beroep: 1865-1899 arbeider, landbouwer; 1858-1868 molenaar; 1888 karreman.

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Lute Kuper?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Lute Kuper

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Lute Kuper

Hinderikus Kuper
± 1803-????

Lute Kuper
1833-1915

(1) 1858
NN Kuper
1859-1859
Jakobje Kuper
1860-1930
(2) 1865
Johanna Kuper
1866-1958
Evert Kuper
1875-1960

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

Bronnen

  1. (Niet openbaar)
  2. (Niet openbaar)
  3. (Niet openbaar)
  4. - www.AlleDrenten.nl - aktenummer 26

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 10 september 1833 lag rond de 22,0 °C. De wind kwam overheersend uit het oost-noord-oosten. Typering van het weer: betrokken. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1833: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 2,9 miljoen inwoners.
    • 3 januari » Groot-Brittannië neemt de controle over de Falklandeilanden.
    • 4 maart » Andrew Jackson wordt beëdigd voor een tweede termijn als 7e president van de Verenigde Staten
    • 12 april » Charles Gayler krijgt een patent op de brandkast.
    • 17 augustus » De Royal William, het eerste stoomschip dat de Atlantische Oceaan over zou steken, vertrekt uit Nova Scotia.
    • 20 augustus » De Afro/Amerikaanse slaaf Nat Turner begint een slavenopstand tegen de zuidelijke plantage-eigenaren in Southampton County, Virginia.
    • 28 augustus » De slavernij wordt afgeschaft in het Britse rijk.
  • De temperatuur op 16 december 1865 lag rond de 7,0 °C. De winddruk was 5 kgf/m2 en kwam overheersend uit het west-noord-westen. De luchtdruk bedroeg 77 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 85%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 1 februari 1862 tot 10 februari 1866 was er in Nederland het kabinet Thorbecke II met als eerste minister Mr. J.R. Thorbecke (liberaal).
  • In het jaar 1865: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 3,6 miljoen inwoners.
    • 22 februari » Tennessee neemt een nieuwe grondwet aan waarin slavernij is afgeschaft.
    • 5 mei » De eerste treinroof vindt plaats in de buurt van North Bend, Ohio (Verenigde Staten).
    • 9 oktober » In de Amerikaanse staat Pennsylvania wordt gestart met de aanleg van de eerste oliepijplijn.
    • 17 december » Leopold II wordt koning der Belgen.
    • 23 december » België, Frankrijk, Italië en Zwitserland komen een Latijnse muntunie overeen.
    • 26 december » De percolator wordt uitgevonden door James Mason.
  • De temperatuur op 20 maart 1915 lag tussen -6,0 °C en 7,5 °C en was gemiddeld 1,6 °C. Er was 0,5 mm neerslag. Er was 5,6 uur zonneschijn (46%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
  • In het jaar 1915: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 6,3 miljoen inwoners.
    • 31 januari » Duitsland zet tijdens de Eerste Wereldoorlog voor het eerst gifgas in, in Polen tegen de Russen.
    • 16 februari » De Fransen beginnen in Champagne een winteroffensief tegen de Duitse troepen; een maand later wordt het zonder enig resultaat afgeblazen.
    • 14 maart » Eugene Martin, Frans autocoureur († 2006)
    • 3 mei » Rome zegt het drievoudig bondgenootschap met Duitsland en Oostenrijk-Hongarije op en verklaart op 23 mei de oorlog aan de Donaumonarchie.
    • 24 mei » Italië verklaart de Oostenrijk-Hongaarse Dubbelmonarchie de oorlog.
    • 5 augustus » Duitse troepen nemen de Poolse hoofdstad Warschau in.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Kuper

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Kuper.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Kuper.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Kuper (onder)zoekt.

De publicatie Stamboom Klavers is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Joop Klavers, "Stamboom Klavers", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom_klavers/I197164.php : benaderd 10 januari 2026), "Lute Kuper (1833-1915)".