De temperatuur op 22 januari 1926 lag tussen -2,2 °C en 0,7 °C en was gemiddeld -0,3 °C. Er was 0,4 mm neerslag. De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuiden. Bron: KNMI
3 januari » Generaal Theodoros Pangalos benoemt zichzelf tot dictator van Griekenland.
18 april » Oprichting van de Ecuadoraanse voetbalclub Club 9 de Octubre.
9 mei » De Amerikaanse ontdekkingsreizigers Richard Byrd en Floyd Bennett vliegen als eersten over de Noordpool.
31 mei » Oprichting van het Nationaal park Kruger in Zuid-Afrika.
21 juni » Paus Pius XI benoemt twee nieuwe kardinalen.
10 november » In Brussel vindt het kerkelijk huwelijk plaats van de jonge Belgische kroonprins Leopold met de Zweedse prinses Astrid.
Trouwdag 9 augustus 1951
De temperatuur op 9 augustus 1951 lag tussen 13,6 °C en 18,3 °C en was gemiddeld 15,3 °C. Er was 30,1 mm neerslag gedurende 11,0 uur. Er was 0,5 uur zonneschijn (3%). Het was vrijwel geheel bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-westen. Bron: KNMI
Van 7 augustus 1948 tot 15 maart 1951 was er in Nederland het kabinet Drees - Van Schaik met als eerste ministers Dr. W. Drees (PvdA) en Mr. J.R.H. van Schaik (KVP).
Van 15 maart 1951 tot 2 september 1952 was er in Nederland het kabinet Drees I met als eerste minister Dr. W. Drees (PvdA).
11 januari » Oprichting van de Rooms-katholieke Bisschoppelijke Hiërarchie in Zuid-Afrika met vier aartsbisdommen en zestien bisdommen. Tot de kerkprovincies behoren ook Basutoland en Swaziland met elk een bisdom.
25 februari » Openingsceremonie van de eerste Pan-Amerikaanse Spelen, gehouden in Buenos Aires.
18 april » Frankrijk, West-Duitsland, Italië en de Benelux vormen de EGKS of Europese Gemeenschap voor Kolen en Staal (zie ook Europese Unie).
15 september » Encycliek Ingruentium Malorum van Paus Pius XII over het bidden van de rozenkrans.
16 november » Leeuwarden: Kneppelfreed
25 november » In Quito wordt het Estadio Olímpico Atahualpa officieel in gebruik genomen.
Dag van overlijden 2 oktober 2016
De temperatuur op 2 oktober 2016 lag tussen 8,8 °C en 15,7 °C en was gemiddeld 12,1 °C. Er was 10,7 mm neerslag gedurende 3,2 uur. Er was 3,1 uur zonneschijn (27%). Het was half tot zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Bron: KNMI
18 mei » FC Twente wordt door de KNVB teruggezet naar de Eerste Divisie.
20 mei » Het Nederlandse ministerie van Buitenlandse Zaken past het reisadvies voor het politiek instabiele Venezuela aan. Reizen naar steden en dichtbevolkte gebieden wordt ontraden.
14 juni » Het IJslands voetbalelftal debuteert bij een groot eindtoernooi. Tijdens het EK 2016 spelen ze in hun eerste wedstrijd 1-1 gelijk tegen Portugal met Cristiano Ronaldo, dat later het toernooi zal winnen.
6 juli » De Zuid-Afrikaanse atleet Oscar Pistorius wordt veroordeeld tot een gevangenisstraf van zes jaar voor het doden van zijn vriendin Reeva Steenkamp.
25 juli » Het aantal burgerslachtoffers in Afghanistan bereikt een record met ruim vijfduizend Afghanen doden en gewonden, blijkt uit een rapport van de Verenigde Naties.
31 december » De regering van Venezuela laat zeven gevangen activisten van de oppositie vrij, onder wie de voormalige presidentskandidaat Manuel Rosales.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Joop Klavers, "Stamboom Klavers", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom_klavers/I179052.php : benaderd 3 februari 2026), "Aaltje Teelke "Alie" Gorter (1926-2016)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.