De temperatuur op 27 mei 1919 lag tussen 5,5 °C en 16,9 °C en was gemiddeld 11,7 °C. Er was 9,8 uur zonneschijn (60%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-oosten. Bron: KNMI
Van 9 september 1918 tot 18 september 1922 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck I met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
19 augustus » Afghanistan wordt onafhankelijk van het Verenigd Koninkrijk.
23 augustus » Oprichting van de Monegaskische voetbalclub AS Monaco in het gelijknamige vorstendom.
10 september » Oostenrijk en de geallieerden tekenen een verdrag waarin de onafhankelijkheid van Polen, Hongarije, Tsjecho-Slowakije en Joegoslavië wordt erkend.
6 november » Eerste radio-uitzending in Nederland voor een algemeen publiek verzorgd door radiopionier Hanso Schotanus à Steringa Idzerda
19 november » Oprichting van de Apostolische Prefectuur Celebes in Nederlands-Indië.
Trouwdag 19 juni 1951
De temperatuur op 19 juni 1951 lag tussen 5,8 °C en 18,2 °C en was gemiddeld 12,9 °C. Er was 1,0 mm neerslag gedurende 0,8 uur. Er was 10,4 uur zonneschijn (62%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het westen. Bron: KNMI
Van 7 augustus 1948 tot 15 maart 1951 was er in Nederland het kabinet Drees - Van Schaik met als eerste ministers Dr. W. Drees (PvdA) en Mr. J.R.H. van Schaik (KVP).
Van 15 maart 1951 tot 2 september 1952 was er in Nederland het kabinet Drees I met als eerste minister Dr. W. Drees (PvdA).
18 februari » Joseph Baeten volgt de overleden Petrus Hopmans op als bisschop van Breda.
6 maart » Proces tegen Ethel en Julius Rosenberg begint
26 juli » De staat van oorlog tussen Nederland en Duitsland wordt beëindigd.
15 september » Encycliek Ingruentium Malorum van Paus Pius XII over het bidden van de rozenkrans.
21 september » Oprichting van de Boliviaanse voetbalclub Club Atlético Ciclón, gevestigd in de stad Tarija.
16 november » Leeuwarden: Kneppelfreed
Dag van overlijden 17 mei 2005
De temperatuur op 17 mei 2005 lag tussen 1,2 °C en 10,6 °C en was gemiddeld 6,7 °C. Er was 1,4 mm neerslag gedurende 1,4 uur. Er was 3,3 uur zonneschijn (21%). Het was half tot zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-westen. Bron: KNMI
16 mei » De hockeyheren van Amsterdam leggen voor de eerste keer beslag op de Europa Cup I.
31 mei » Mark Felt maakt zijn rol als Deep Throat in het Watergateschandaal bekend.
1 juli » Er wordt een nieuw werk van Leonardo da Vinci gevonden tijdens een infraroodscan van het schilderij "Madonna in de Grot", ook van Leonardo da Vinci, in het Louvre te Parijs.
13 september » Rotterdam sluit de beruchte tippelzone aan de Keileweg om een einde te maken aan straatprostitutie.
25 september » Tom Boonen wordt wereldkampioen wielrennen in de Spaanse hoofdstad Madrid.
15 december » Oprichting van de Amerikaanse voetbalclub Houston Dynamo.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Joop Klavers, "Stamboom Klavers", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom_klavers/I173618.php : benaderd 16 januari 2026), "Jannesje "Jans" Bakker (1919-2005)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.