Stamboom Klavers » Bernardus Johannes Veldhuis (1890-1979)

Persoonlijke gegevens Bernardus Johannes Veldhuis 


Gezin van Bernardus Johannes Veldhuis

Hij is getrouwd met Aaltje Schonewille.

Zij zijn getrouwd op 26 augustus 1916 te Almelo, Overijssel, hij was toen 26 jaar oud.Bron 3


Notities over Bernardus Johannes Veldhuis

Beroep: 1916 fabrieksarbeider.

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Bernardus Johannes Veldhuis?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Bernardus Johannes Veldhuis

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Bernardus Johannes Veldhuis

Aleida Dalsink
± 1849-1891

Bernardus Johannes Veldhuis
1890-1979

1916

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

Bronnen

  1. (Niet openbaar)
  2. (Niet openbaar)
  3. - www.WieWasWie.nl - aktenummer 87

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 30 maart 1890 lag rond de 13,7 °C. De winddruk was 2 kgf/m2 en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. De luchtdruk bedroeg 78 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 51%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 21 april 1888 tot 21 augustus 1891 was er in Nederland het kabinet Mackay met als eerste minister Mr. A. baron Mackay (AR).
  • In het jaar 1890: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 4,5 miljoen inwoners.
    • 14 maart » Heiligverklaring van Liduina van Schiedam door Paus Leo XIII.
    • 27 juli » Vincent van Gogh schiet zichzelf in de borst met een revolver. Aan zijn verwondingen overlijdt hij twee dagen later, op 29 juli.
    • 6 augustus » William Kemmler sterft als eerste mens op de elektrische stoel.
    • 1 oktober » Het Yosemite National Park in de Amerikaanse staat Californië wordt opgericht.
    • 23 november » Het Groothertogdom Luxemburg wordt losgemaakt uit de personele unie met Nederland.
    • 4 december » Het stoffelijk overschot van Koning Willem III wordt bijgezet in Delft.
  • De temperatuur op 26 augustus 1916 lag tussen 14,3 °C en 20,4 °C en was gemiddeld 16,9 °C. Er was 9,5 mm neerslag. Er was 4,3 uur zonneschijn (31%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
  • In het jaar 1916: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 6,4 miljoen inwoners.
    • 14 maart » Horton Foote, Amerikaans toneel- en scenarioschrijver († 2009)
    • 15 maart » De Universiteit van Gent wordt vernederlandst; dit wordt echter na het einde van de Eerste Wereldoorlog weer teruggedraaid.
    • 31 mei » Begin van de Zeeslag bij Jutland, ook wel gekend als de Slag voor het Skagerrak.
    • 20 augustus » Het Amerikaans voetbalelftal speelt de eerste officiële interland uit de geschiedenis. In en tegen Zweden wordt met 3-2 verloren.
    • 20 augustus » Oprichting van de Chileense voetbalclub Ñublense.
    • 15 december » Einde van de Slag om Verdun.
  • De temperatuur op 20 maart 1979 lag tussen -1,0 °C en 10,8 °C en was gemiddeld 3,8 °C. Er was 1,8 mm neerslag gedurende 0,6 uur. Er was 4,1 uur zonneschijn (34%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het zuid-oosten. Bron: KNMI
  • Koningin Juliana (Huis van Oranje-Nassau) was van 4 september 1948 tot 30 april 1980 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van maandag 19 december 1977 tot vrijdag 11 september 1981 was er in Nederland het kabinet Van Agt I met als eerste minister Mr. A.A.M. van Agt (CDA/KVP).
  • In het jaar 1979: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 14,0 miljoen inwoners.
    • 11 februari » Het Iraanse regime van de prowesterse sjah Mohammed Reza Pahlavi komt definitief ten val na maanden van onrust.
    • 3 april » Wilfried Martens wordt premier van België.
    • 29 april » Kate Bush geeft haar eerste concert in Nederland in Koninklijk Theater Carré.
    • 9 juli » Björn Borg lost Jimmy Connors voor de derde keer af als nummer één op de wereldranglijst der tennisprofessionals, ditmaal na zeven weken.
    • 11 augustus » Na het doorbreken van een dam bij Morvi in het westen van India sterven minstens 20.000 mensen door de overstromingen als gevolg van de stortvloed van water.
    • 21 november » Het Nederlands voetbalelftal dwingt deelname af aan het EK voetbal 1980 door in Leipzig met 3-2 te winnen van de DDR. Het duel wordt ontsierd door rode kaarten voor Tscheu La Ling (Nederland) en Konrad Weise (DDR).


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Veldhuis

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Veldhuis.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Veldhuis.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Veldhuis (onder)zoekt.

De publicatie Stamboom Klavers is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Joop Klavers, "Stamboom Klavers", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom_klavers/I16274.php : benaderd 3 januari 2026), "Bernardus Johannes Veldhuis (1890-1979)".