Stamboom Klavers » Albert Tempels (1905-± 1998)

Persoonlijke gegevens Albert Tempels 


Gezin van Albert Tempels

Hij is getrouwd met Henderika Ziengs.

Zij zijn getrouwd op 24 februari 1930 te Dalen, Drenthe, hij was toen 24 jaar oud.Bron 2

Tekst huwelijksakte:
Heden vier en twintig Februari negentien honderd dertig verschenen voor mij Ambtenaar van den Burgelijken Stand der gemeente Dalen, ten einde een huwelijk aan te gaan:
ALBERT TEMPELS, oud vier en twintig jaren, landbouwer, geboren en wonende te Dalen, meerderjarige zoon van Willem Jan Tempels, oud drie en vijftig jaren, landbouwer, en van Hendrika Assen, oud vijftig jaren, zonder beroep, beiden wonende te Dalen en
HINDERIKA ZIENGS, oud twee en twintig jaren, zonder beroep, geboren en wonende te Sleen, meerderjarige dochter van Jan Ziengs, oud vijftig jaren, landbouwer en van Willemtje Renting, oud zes en veertig jaren, zonder beroep, beiden wonende te Sleen.
De wederzijdsche ouders, hier tegenwoordig, verklaarden hun toestemming tot dit huwelijk te geven. De afkondiging heeft alhier en te Sleen zonder stuiting plaats gehad. Ik heb de aanstaanden echtgenooten gevraagd of zij elkander aannemen tot echtgenooten en getrouwelijk zullen vervullen al de plichten, welke door de wet aan den huwelijken staat verbonden zijn. Na hierop van ieder hunner een toestemmend antwoord te hebben verkregen, heb ik in naam der wet verklaard, dat zij door den echt aan elkander zijn verbonden.
Gedaan in tegenwoordigheid van Geert Mulder, zwager des bruidegoms, oud een en dertig jaren, en van Geert Meijering, oud zes en dertig jaren, beiden arbeiders en wonende te Dalen. Waarvan akte, welke overeenkomstig de wet is voorgelezen.

Kind(eren):

  1. Willemtje Tempels  1930-± 2021
  2. (Niet openbaar)


Notities over Albert Tempels

Beroep: 1930 landbouwer.

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Albert Tempels?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Albert Tempels

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Albert Tempels

Albert Tempels
1905-± 1998

1930

Henderika Ziengs
1907-± 1997

Willemtje Tempels
1930-± 2021

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

Bronnen

  1. (Niet openbaar)
  2. (Niet openbaar)

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 30 juli 1905 lag tussen 14,1 °C en 20,6 °C en was gemiddeld 17,3 °C. Er was 8,0 uur zonneschijn (51%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 1 augustus 1901 tot 16 augustus 1905 was er in Nederland het kabinet Kuijper met als eerste minister Dr. A. Kuijper (AR).
  • Van 17 augustus 1905 tot 11 februari 1908 was er in Nederland het kabinet De Meester met als eerste minister Mr. Th. de Meester (unie-liberaal).
  • In het jaar 1905: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 5,5 miljoen inwoners.
    • 26 januari » Een werknemer van de Premiermijn in Zuid-Afrika vindt de Cullinan, de grootste diamant uit de geschiedenis.
    • 22 maart » Willem Einthoven neemt met zijn snaargalvanometer het eerste elektrocardiogram op.
    • 3 mei » Oprichting van de Duitse voetbalclub DSC Arminia Bielefeld.
    • 16 mei » In Vriezenveen voltrekt zich een van de grootste branden uit de Nederlandse geschiedenis, die later het hele land wist te beroeren. In een paar uur tijd branden 228 huizen, twee kerken en het gemeentehuis aan de noordkant van Vriezenveen af. Er zijn geen persoonlijke ongelukken, maar er is wel heel veel leed. Circa 1600 inwoners zijn opeens dakloos. Drie dagen na de brand brengen koningin Wilhelmina en prins Hendrik een bezoek aan het zo getroffen dorp.
    • 24 augustus » Wielrenner Lucien Petit-Breton scherpt het zeven jaar oude werelduurrecord aan tot 41 kilometer en 110 meter.
    • 14 september » In Amsterdam wordt de Albert Cuypstraat aangewezen als 'ventstraat'.
  • De temperatuur op 24 februari 1930 lag tussen -0,5 °C en 5,5 °C en was gemiddeld 1,8 °C. Er was 5,6 uur zonneschijn (53%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het oosten. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 10 augustus 1929 tot 26 mei 1933 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck III met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
  • In het jaar 1930: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 7,8 miljoen inwoners.
    • 25 juli » Oprichting van de Spaanse voetbalclub Girona FC.
    • 13 augustus » Oprichting van het Bisdom Berlijn in Duitsland.
    • 22 oktober » Oprichting van de amateurvoetbalclub SC Genemuiden.
    • 2 december » President Herbert Hoover vraagt het Amerikaanse Congres 150 miljoen dollar voor een programma van publieke werken, om banen te scheppen en de economie te stimuleren.
    • 16 december » Oprichting hockeyclub MEP uit Boxtel.
    • 22 december » De Federaasje fan Fryske Studinteferienings wordt opgericht.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Tempels

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Tempels.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Tempels.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Tempels (onder)zoekt.

De publicatie Stamboom Klavers is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Joop Klavers, "Stamboom Klavers", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom_klavers/I15955.php : benaderd 11 januari 2026), "Albert Tempels (1905-± 1998)".