De temperatuur op 1 mei 1930 lag tussen 3,0 °C en 16,7 °C en was gemiddeld 10,2 °C. Er was 6,0 uur zonneschijn (40%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-oosten. Bron: KNMI
Van 10 augustus 1929 tot 26 mei 1933 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck III met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
8 maart » Mahatma Gandhi start een burgerlijke ongehoorzaamheidsactie in India.
24 maart » In Rijnsburg wordt de Nederlandse amateurvoetbalclub Rijnsburgse Boys opgericht.
22 april » Het Verenigd Koninkrijk, Japan en de Verenigde Staten tekenen in Londen een verdrag waarin de onderzeebootoorlog en de bouw van marineschepen worden gereguleerd.
13 juli » Het eerste wereldkampioenschap voetbal begint in Uruguay. Lucien Laurent van Frankrijk scoort in de negentiende minuut van de openingswedstrijd tegen Mexico het allereerste WK-doelpunt.
24 augustus » De IJzertoren, langs de Belgische rivier de IJzer, wordt ingewijd.
25 november » Op Java begint een uitbarsting van de vulkaan Merapi. 13 dorpen worden vernietigd, en 23 andere zwaar beschadigd. Er sterven meer dan 1300 mensen. Pas in september 1931 komt de vulkaan weer tot rust.
Trouwdag 18 maart 1949
De temperatuur op 18 maart 1949 lag tussen -1,0 °C en 6,5 °C en was gemiddeld 3,8 °C. Er was 2,0 mm neerslag gedurende 2,0 uur. Er was 2,6 uur zonneschijn (22%). De gemiddelde windsnelheid was 5 Bft (vrij krachtige wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-westen. Bron: KNMI
Van 7 augustus 1948 tot 15 maart 1951 was er in Nederland het kabinet Drees - Van Schaik met als eerste ministers Dr. W. Drees (PvdA) en Mr. J.R.H. van Schaik (KVP).
4 april » Oprichting van de Noord-Atlantische Verdragsorganisatie (NAVO).
8 mei » De nieuwe grondwet van West-Duitsland wordt goedgekeurd. Ze zal op 23 mei in werking treden.
19 juli » Oprichting van Albanese voetbalclub Dinamo Tirana.
22 september » Minister van financiën Piet Lieftinck laat de Nederlandse gulden met 30% devalueren.
1 oktober » Mao Zedong roept te Peking officieel de Volksrepubliek China uit.
9 oktober » In Belgrado wordt Stadion Partizan officieel geopend.
Dag van overlijden 22 maart 2018
De temperatuur op 22 maart 2018 lag tussen 4,1 °C en 9,9 °C en was gemiddeld 6,4 °C. Er was 3,3 mm neerslag gedurende 4,4 uur. Er was 2,9 uur zonneschijn (24%). Het was zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het westen. Bron: KNMI
5 januari » Camiel Eurlings sinds 2013 lid van het Internationaal Olympisch Comité, treedt na zware druk in de media vanwege zijn mishandeling van zijn toenmalige vriendin in 2015 terug als lid.
11 februari » Een Russisch vliegtuig stort neer nabij Moskou en alle 71 inzittenden komen om.
15 april » PSV wordt voor de 24e keer landskampioen. Ajax werd met 3-0 verslagen en zo werd het puntenverschil te groot.
12 juni » Historische ontmoeting tussen de Verenigde Staten (Donald Trump) en Noord-Korea (Kim Jong-un) op het eiland Sentosa (Singapore). Beide staatshoofden ondertekenen een document waarin wordt gesteld dat Noord-Korea zich verplicht tot nucleaire ontwapening.
12 augustus » De Eredivisie begint met een overwinning voor de debutant FC Emmen bij ADO Den Haag. Glenn Bijl scoort de eerste Drentse goal ooit in de Eredivisie.
16 september » Jeffrey Herlings is in Assen wereldkampioen geworden in de MXGP klasse motorcrossen.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Joop Klavers, "Stamboom Klavers", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom_klavers/I139521.php : benaderd 21 januari 2026), "Geesje Lunenborg (1930-2018)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.