Stamboom Klavers » Jan Wilken (1877-1953)

Persoonlijke gegevens Jan Wilken 


Gezin van Jan Wilken

Hij is getrouwd met Maria Elizabeth Suelmann.

Zij zijn getrouwd op 22 juli 1902 te Emmen, Drenthe, hij was toen 25 jaar oud.Bron 3

Zij verhuizen 10-10-1924 van Barger-Compascuum naar Eindhoven.
Zij hebben ook een pleegzoon: Hermann Suelmann, geboren 4-1-1917 te Rütenbrock.

Kind(eren):

  1. Anna Wobina Wilken  1903-1995 
  2. Helena Wilken  1907-1972
  3. Albertus Wilken  1908-1976
  4. Gezina Wilken  1913-2001
  5. Margaretha Wilken  1915-2001
  6. Elizabeth Wilken  1918-1987
  7. Jan Wilken  1919-2000
  8. Johan Herman Wilken  1928-2016


Notities over Jan Wilken

Beroep: 1902-1906 arbeider te Wesuwe, Duitsland; 1907 winkelier; 1908-1915 arbeider.

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Jan Wilken?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Jan Wilken

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Jan Wilken


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

Bronnen

  1. (Niet openbaar)
  2. - Bill Nijhuis (via Geneanet)
  3. (Niet openbaar)

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 1 april 1877 lag rond de 7,3 °C. Er was 5 mm neerslag. De winddruk was 10 kgf/m2 en kwam overheersend uit het west-noord-westen. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 89%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 27 augustus 1874 tot 3 november 1877 was er in Nederland het kabinet Heemskerk - Van Lijnden van Sandenburg met als eerste ministers Mr. J. Heemskerk Azn. (conservatief) en Mr. C.Th. baron Van Lijnden van Sandenburg (AR).
  • Van 3 november 1877 tot 20 augustus 1879 was er in Nederland het kabinet Kappeijne van de Coppello met als eerste minister Mr. J. Kappeijne van de Coppello (liberaal).
  • In het jaar 1877: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 4,0 miljoen inwoners.
    • 1 januari » Koningin Victoria wordt uitgeroepen tot keizerin van India.
    • 4 maart » Rutherford B. Hayes wordt beëdigd als 19e president van de Verenigde Staten
    • 15 juni » Henry Ossian Flipper studeert als eerste zwarte Amerikaan af aan de militaire academie van de Verenigde Staten.
    • 21 november » Thomas Edison vindt de fonograaf uit.
    • 6 december » Thomas Edison maakt de eerste geluidsopname.
    • 14 december » Servië wordt bondgenoot van Rusland in de oorlog tegen Turkije.
  • De temperatuur op 22 juli 1902 lag tussen 10,0 °C en 17,4 °C en was gemiddeld 13,1 °C. Er was 2,9 uur zonneschijn (18%). Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 1 augustus 1901 tot 16 augustus 1905 was er in Nederland het kabinet Kuijper met als eerste minister Dr. A. Kuijper (AR).
  • In het jaar 1902: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 5,2 miljoen inwoners.
    • 23 juli » Oprichting van de Nederlandse voetbalclub SBV Excelsior.
    • 18 augustus » Oprichting van de Oostenrijkse omnisportvereniging Grazer AK.
    • 23 augustus » Bij Herwijnen slaat een bootje om met passagiers voor een voor anker liggend stoomschip, vijf van de tien opvarenden verdrinken.
    • 25 augustus » Oprichting van de Uruguayaanse voetbalclub Montevideo Wanderers FC.
    • 31 oktober » Voltooiing van de eerste telegraafkabel door de Stille Oceaan.
    • 14 december » Eerste telegraafkabel gelegd onder de Stille Oceaan.
  • De temperatuur op 20 maart 1953 lag tussen -1,1 °C en 12,6 °C en was gemiddeld 4,3 °C. Er was 0,1 mm neerslag. Er was 7,0 uur zonneschijn (58%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-oosten. Bron: KNMI
  • Koningin Juliana (Huis van Oranje-Nassau) was van 4 september 1948 tot 30 april 1980 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 2 september 1952 tot 13 oktober 1956 was er in Nederland het kabinet Drees II met als eerste minister Dr. W. Drees (PvdA).
  • In het jaar 1953: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 10,4 miljoen inwoners.
    • 7 januari » President Harry Truman kondigt aan dat de VS een waterstofbom ontwikkeld heeft.
    • 29 april » Verheffing van het Rooms-katholieke Apostolisch vicariaat Denemarken tot Bisdom Kopenhagen.
    • 7 juni » Oprichting van de Wageningse voetbalclub ONA '53
    • 27 juli » De wapenstilstand van Panmunjon maakt een eind aan de Koreaanse oorlog.
    • 7 september » Nikita Chroesjtsjov leider van de Communistische partij in de Sovjet-Unie.
    • 9 december » General Electric kondigt aan dat alle communistische medewerkers zullen worden ontslagen.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Wilken

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Wilken.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Wilken.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Wilken (onder)zoekt.

De publicatie Stamboom Klavers is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Joop Klavers, "Stamboom Klavers", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom_klavers/I131457.php : benaderd 19 januari 2026), "Jan Wilken (1877-1953)".