Stamboom Klavers » Hillegien Schans (± 1813-????)

Persoonlijke gegevens Hillegien Schans 

  • Zij is geboren rond 1813 in Meppel, Drenthe.
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 7 november 2014.

Gezin van Hillegien Schans

Zij is getrouwd met Hendrik van Lemel.

Zij zijn getrouwd op 17 april 1844 te Meppel, Drenthe.Bron 1


Kind(eren):

  1. Harm van Lemel  1843-1933 
  2. Grietje van Lemel  1850-1932 


Notities over Hillegien Schans

Beroep: 1873 arbeidster.

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Hillegien Schans?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!

Voorouders (en nakomelingen) van Hillegien Schans

Hillegien Schans
± 1813-????

1844

Hendrik van Lemel
± 1798-< 1873


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

Bronnen

  1. - Drenlias - aktenummer 6 (wettiging 1 kind)

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 17 april 1844 lag rond de 12,0 °C. De wind kwam overheersend uit het oost-zuid-oosten. Typering van het weer: half bewolkt. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1844: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 3,1 miljoen inwoners.
    • 13 juni » Linus Yale verkrijgt octrooi op het deurslot.
    • 15 juni » Aan Charles Goodyear wordt een octrooi verleend voor het vulkaniseren van rubber.
    • 27 juni » Joseph Smith, leider van de Mormonen, en zijn broer Hyrum worden in de gevangenis te Carthage, Illinois, door tegenstanders van de Mormoonse Kerk gelyncht.
    • 1 augustus » De Zoologischer Garten Berlin, de eerste Duitse dierentuin, wordt geopend.
    • 25 augustus » Oprichting van de Congregatie van Onze Lieve Vrouw Moeder van Barmhartigheid (Fraters van Tilburg) door Joannes Zwijsen, coadjutor-apostolisch vicaris van Bisdom 's-Hertogenbosch.
    • 28 september » Kroonprins Oscar wordt tot koning Oscar I van Zweden gekroond.

Over de familienaam Schans

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Schans.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Schans.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Schans (onder)zoekt.

De publicatie Stamboom Klavers is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Joop Klavers, "Stamboom Klavers", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom_klavers/I130529.php : benaderd 12 januari 2026), "Hillegien Schans (± 1813-????)".