De temperatuur op 12 februari 1935 lag tussen 2,3 °C en 5,8 °C en was gemiddeld 4,3 °C. Er was 2,0 mm neerslag gedurende 4,1 uur. De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Bron: KNMI
28 januari » IJsland is het eerste land waar abortus gelegaliseerd wordt.
26 april » Het Nationaal Park De Hoge Veluwe wordt gesticht.
16 mei » In Emmen opent het Noorder Dierenpark, gelegen in het centrum, zijn deuren. Sinds 2016 ligt het even daarbuiten onder de naam Wildlands Adventure Zoo Emmen.
16 juli » Ingebruikname van de eerste parkeermeters in de Verenigde Staten.
12 augustus » Benoeming van de Italiaan Paolo Giobbe tot internuntius in Nederland.
31 oktober » Afschaffing van de vlag van Pruisen door de nazi's
Trouwdag 10 juni 1965
De temperatuur op 10 juni 1965 lag tussen 9,6 °C en 19,1 °C en was gemiddeld 14,5 °C. Er was 0,1 mm neerslag. Er was 12,8 uur zonneschijn (77%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noorden. Bron: KNMI
18 maart » Vanaf ruimtevaartuig Voschod 2 voert kosmonaut Aleksei Leonov de eerste ruimtewandeling uit.
6 april » Vanaf Cape Kennedy wordt Early Bird gelanceerd, de eerste commerciële communicatie-satelliet.
25 mei » Roel van Duijn en anderen brengen een pamflet uit, dat geldt als het begin van de Provobeweging.
26 mei » RSC Anderlecht wint voor de eerste keer in de clubgeschiedenis de Belgische voetbalbeker door Standard Luik in de finale met 3-2 te verslaan.
28 juni » Het eerste commerciële telefoongesprek via de satelliet vindt plaats tussen Europa en Amerika.
1 november » Eerste nummer van het Nederlandse tijdschrift Avenue ligt in de winkels.
Dag van overlijden 10 september 2015
De temperatuur op 10 september 2015 lag tussen 9,1 °C en 19,6 °C en was gemiddeld 14,3 °C. Er was 11,0 uur zonneschijn (84%). Het was vrijwel onbewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het oost-noord-oosten. Bron: KNMI
28 april » Vanwege de hoge temperaturen in Venezuela hoeven ambtenaren voorlopig alleen nog maar in de ochtend aan de slag. Er is niet genoeg stroom om de hele werkdag de airconditioning te laten draaien.
30 april » Een terminale patiënt in Zuid-Afrika overlijdt op natuurlijke wijze, kort nadat een rechter in Pretoria heeft beslist dat hij het recht had zijn leven te laten beëindigen, ook al is euthanasie in het land bij wet verboden.
26 juli » De Brit Chris Froome wint de Ronde van Frankrijk 2015, zijn tweede zege van een Tour de France. In Parijs won de Duitser André Greipel zijn vierde etappe. Robert Gesink en Bauke Mollema eindigden verdienstelijk zesde en zevende.
24 augustus » Dafne Schippers behaalde de zilveren medaille op de Wereldkampioenschappen atletiek 2015 in Peking op de 100 meter.
4 oktober » Zo'n duizend mensen protesteren in Wit-Rusland tegen de plannen voor een Russische luchtmachtbasis in hun land.
19 december » De popgroep Normaal neemt na 40 jaar afscheid met een concert in stadion GelreDome in Arnhem.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Joop Klavers, "Stamboom Klavers", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom_klavers/I12689.php : benaderd 22 februari 2026), "Jan Schonewille (1935-2015)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.