Stamboom Klavers » Luitzen Buiter (1925-1987)

Persoonlijke gegevens Luitzen Buiter 


Gezin van Luitzen Buiter

Hij is getrouwd met Antje Leggedoor.

Zij zijn getrouwd op 18 mei 1946 te Emmen, Drenthe, hij was toen 21 jaar oud.Bron 3


Notities over Luitzen Buiter

Beroep: 1946 arbeider.

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Luitzen Buiter?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Luitzen Buiter

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Luitzen Buiter

Gerrit Stap
1880-1964
Grietje Stap
1907-????

Luitzen Buiter
1925-1987

1946

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

Bronnen

  1. (Niet openbaar)
  2. (Niet openbaar)
  3. - www.WieWasWie.nl - aktenummer 233

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 25 maart 1925 lag tussen -0,6 °C en 7,9 °C en was gemiddeld 4,0 °C. Er was 3,2 uur zonneschijn (26%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 19 september 1922 tot 4 augustus 1925 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck II met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
  • Van 4 augustus 1925 tot 8 maart 1926 was er in Nederland het kabinet Colijn I met als eerste minister Dr. H. Colijn (ARP).
  • In het jaar 1925: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 7,3 miljoen inwoners.
    • 3 januari » Benito Mussolini kondigt aan dat hij de dictator wordt van Italië.
    • 8 januari » De eerste officiële voorloper van de Avrobode, de Radio Luistergids, verschijnt.
    • 12 april » Oprichting van de Boliviaanse voetbalclub Club Bolívar.
    • 7 juli » Oprichting van de Belgische voetbalclub Koninklijke White Star Club Lauwe.
    • 25 juli » Opening van het Estadio Heliodoro Rodríguez López in Santa Cruz de Tenerife, Spanje.
    • 30 oktober » John Logie Baird schiet in Londen de eerste tv-beelden.
  • De temperatuur op 18 mei 1946 lag tussen 6,9 °C en 18,4 °C en was gemiddeld 11,9 °C. Er was 3,2 mm neerslag gedurende 2,7 uur. Er was 6,4 uur zonneschijn (40%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het oost-noord-oosten. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 24 juni 1945 tot 3 juli 1946 was er in Nederland het kabinet Schermerhorn - Drees met als eerste ministers Prof. ir. W. Schermerhorn (VDB) en W. Drees (PvdA).
  • Van 3 juli 1946 tot 7 augustus 1948 was er in Nederland het kabinet Beel I met als eerste minister Dr. L.J.M. Beel (KVP).
  • In het jaar 1946: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 9,3 miljoen inwoners.
    • 22 maart » Jordanië (toen Transjordanië) wordt onafhankelijk van Groot-Brittannië.
    • 4 mei » De eerste Nationale Dodenherdenking op de Dam in Amsterdam.
    • 7 mei » Tokyo Telecommunications Engineering, het huidige Sony, wordt opgericht.
    • 2 juni » Na een volksraadpleging wordt Italië een republiek.
    • 15 oktober » Hermann Göring, de oprichter van de Luftwaffe, vergiftigt zichzelf in de nacht voor zijn geplande executie.
    • 24 oktober » De eerste Kronkel verschijnt, het dagelijkse cursiefje van Simon Carmiggelt in Het Parool.
  • De temperatuur op 8 augustus 1987 lag tussen 11,9 °C en 16,4 °C en was gemiddeld 14,0 °C. Er was 1,7 mm neerslag gedurende 4,8 uur. Er was 0,4 uur zonneschijn (3%). Het was vrijwel geheel bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Beatrix (Huis van Oranje-Nassau) was van 30 april 1980 tot 30 april 2013 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van dinsdag 4 november 1986 tot dinsdag 7 november 1989 was er in Nederland het kabinet Lubbers II met als eerste minister Drs. R.F.M. Lubbers (CDA).
  • In het jaar 1987: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 14,6 miljoen inwoners.
    • 20 maart » In Tokyo Disneyland wordt de attractie Captain EO geopend.
    • 11 juli » VN-secretaris-generaal Perez de Cuéllar wijst de Joegoslavische baby Matej Gaspar aan als vijf miljardste aardbewoner.
    • 23 juli » De drie nog levende leden van de Beatles dagen platenmaatschappij EMI-Capitol voor de rechter wegens fraude met cd-royalty's.
    • 28 september » In de Braziliaanse stad Goiânia vindt een ernstig ongeluk plaats met radioactief cesium-137.
    • 12 december » In Berlijn, Kreuzberg 36 komt het tot heftige rellen tussen krakers en politie naar aanleiding van sanering van de wijk.
    • 20 december » De veerboot Doña Paz komt in aanvaring met de olietanker Vector en zinkt. Het vermoedelijke dodental daarbij is 4375.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

  • 1923 » Wim van Est, Nederlands wielrenner († 2003)
  • 1925 » Don Freeland, Amerikaans autocoureur († 2007)
  • 1925 » Paul Biegel, Nederlands (jeugdboeken)schrijver († 2006)
  • 1925 » Bert Bolin, Zweeds klimaatwetenschapper († 2007)
  • 1926 » László Papp, Hongaars bokser († 2003)
  • 1926 » Shirley Jean Rickert, Amerikaans actrice († 2009)

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Buiter

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Buiter.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Buiter.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Buiter (onder)zoekt.

De publicatie Stamboom Klavers is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Joop Klavers, "Stamboom Klavers", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom_klavers/I120600.php : benaderd 31 januari 2026), "Luitzen Buiter (1925-1987)".