De temperatuur op 25 november 1922 lag tussen -0,9 °C en 7,1 °C en was gemiddeld 3,8 °C. Er was 0,8 uur zonneschijn (10%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het west-noord-westen. Bron: KNMI
Van 9 september 1918 tot 18 september 1922 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck I met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
Van 19 september 1922 tot 4 augustus 1925 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck II met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
6 februari » Kardinaal Achille Ratti wordt gekozen tot Paus Pius XI.
12 februari » Oprichting van de Slowaakse voetbalclub Partizán Bardejov onder de naam ŠK Bardejov.
30 april » Oprichting van de Poolse voetbalclub Dyskobolia Grodzisk Wielkopolski.
8 juni » Huwelijk van koning Alexander I van Joegoslavië en prinses Marie van Hohenzollern-Sigmaringen in Belgrado.
14 augustus » In de regio Velsen wordt voetbalclub RKVV Velsen opgericht.
8 november » Parijse metrolijn 9 voor het eerst geopend.
Trouwdag 9 oktober 1943
De temperatuur op 9 oktober 1943 lag tussen 4,4 °C en 17,5 °C en was gemiddeld 10,7 °C. Er was 0,2 mm neerslag. Er was 6,9 uur zonneschijn (62%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het oosten. Bron: KNMI
24 mei » Josef Mengele wordt hoofdofficier-arts in Auschwitz.
10 juni » László Bíró vraagt octrooi aan op de balpen.
17 augustus » Conferentie van Quebec begint.
3 september » Tweede Wereldoorlog: invasie van Italië door geallieerde troepen.
13 december » Als wraak voor vermeende steun aan het verzet moordt een Duitse legereenheid de gehele mannelijke bevolking van het Griekse stadje Kalavryta uit.
13 december » De geallieerden bombarderen Schiphol in zijn geheel plat, waardoor de luchthaven voor de rest van de oorlog wordt uitgeschakeld
Dag van overlijden 30 juli 2007
De temperatuur op 30 juli 2007 lag tussen 10,8 °C en 18,0 °C en was gemiddeld 14,2 °C. Er was 1,8 mm neerslag gedurende 0,7 uur. Er was 11,1 uur zonneschijn (71%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het west-noord-westen. Bron: KNMI
Van vrijdag 7 juli 2006 tot donderdag 22 februari 2007 was er in Nederland het kabinet Balkenende III met als eerste minister Mr.dr. J.P. Balkenende (CDA).
Van donderdag 22 februari 2007 tot donderdag 14 oktober 2010 was er in Nederland het kabinet Balkenende IV met als eerste minister Mr.dr. J.P. Balkenende (CDA).
23 maart » Bij de strijd in de Congolese hoofdstad Kinshasa tussen het regeringsleger en troepen loyaal aan oud-rebellenleider en voormalig vicepresident Jean-Pierre Bemba vallen naar schatting zestig doden.
24 maart » Het Montenegrijns voetbalelftal speelt zijn eerste officiële interland. In Podgorica wordt Hongarije met 2-1 verslagen.
20 mei » In Bulgarije worden naar aanleiding van de toetreding tot de Europese Unie tussentijdse verkiezingen voor het Europees Parlement gehouden.
1 juni » RTL zendt sinds vandaag alle programma's uit in breedbeeld.
20 juni » Het Nederlands voetbalelftal onder 21 wint van Engeland op het EK in Heerenveen na het nemen van 16 penalty's, waardoor de finale tegen Servië wordt bereikt.
26 juni » Voetbalclub Colo-Colo stelt de Chileense landstitel (Apertura) veilig op de slotdag van de Primera División door Palestino met 1-0 te verslaan.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Joop Klavers, "Stamboom Klavers", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom_klavers/I119936.php : benaderd 16 januari 2026), "Herman Sandman (1922-2007)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.