De temperatuur op 20 april 1926 lag tussen 3,7 °C en 12,0 °C en was gemiddeld 7,4 °C. Er was 6,2 mm neerslag. Er was 4,0 uur zonneschijn (28%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Bron: KNMI
23 januari » Nederland speelt in Antwerpen zijn eerste officiële hockeyinterland. Tegenstander is België, dat met 2-1 wordt verslagen.
19 februari » Oprichting van de Noorse voetbalclub Sogndal Idrettslag, het latere Sogndal Fotball.
14 maart » François Morel, Canadees componist/muziekpedagoog/dirigent/pianist († 2018)
18 april » Oprichting van de Ecuadoraanse voetbalclub Club 9 de Octubre.
21 juni » Paus Pius XI benoemt twee nieuwe kardinalen.
26 september » In Oslo wordt het Ullevaal Stadion geopend.
Trouwdag 11 september 1948
De temperatuur op 11 september 1948 lag tussen 13,7 °C en 22,0 °C en was gemiddeld 16,6 °C. Er was 4,2 mm neerslag gedurende 1,8 uur. Er was 2,9 uur zonneschijn (22%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Bron: KNMI
Van 3 juli 1946 tot 7 augustus 1948 was er in Nederland het kabinet Beel I met als eerste minister Dr. L.J.M. Beel (KVP).
Van 7 augustus 1948 tot 15 maart 1951 was er in Nederland het kabinet Drees - Van Schaik met als eerste ministers Dr. W. Drees (PvdA) en Mr. J.R.H. van Schaik (KVP).
21 februari » Oprichting van de Duitse voetbalclub SC Fortuna Köln.
25 mei » Andrew Moyer verkrijgt octrooi op zijn methode voor de massaproductie van penicilline.
7 juni » Eduard Benes treedt af als president van Tsjecho-Slowakije. Hij doet dit liever dan een grondwet tekenen die zijn land communistisch maakt.
26 juni » De Berlijnse Luchtbrug wordt begonnen, nadat de Sovjet-autoriteiten op 24 juni een blokkade van Berlijn hebben ingesteld.
28 juni » Stalin gooit het Joegoslavië van Tito uit het communistisch blok.
25 november » Uitvinding van de kabeltelevisie, door Ed Parsons.
Dag van overlijden 29 april 1998
De temperatuur op 29 april 1998 lag tussen 4,3 °C en 16,9 °C en was gemiddeld 11,5 °C. Er was 5,7 uur zonneschijn (39%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het oost-noord-oosten. Bron: KNMI
Van maandag 22 augustus 1994 tot maandag 3 augustus 1998 was er in Nederland het kabinet a href="https://nl.wikipedia.org/wiki/Kabinet-Kok_I" class="extern">Kok I met als eerste minister W. Kok (PvdA).
Van maandag 3 augustus 1998 tot maandag 22 juli 2002 was er in Nederland het kabinet Kok II met als eerste minister W. Kok (PvdA).
29 januari » Zestien landen tekenen de akkoorden voor het Internationaal ruimtestation ISS.
26 februari » Xiaowen Hu scherpt in Peking het wereldrecord op de 100 meter wisselslag kortebaan (25 meter) aan tot 1.00,60.
1 mei » Amsterdam is van 1 tot en met 16 mei gastheer van het eerste officiële wereldkampioenschap rugby voor vrouwen. Aan het toernooi doen zestien landen mee. Nieuw-Zeeland wint, Nederland eindigt als dertiende.
3 mei » Wim Duisenberg wordt benoemd tot de eerste voorzitter van de Europese Centrale Bank.
3 oktober » Zaligverklaring van kardinaal Alojzije Stepinac (1898-1960) in Marija Bistrica (Kroatië) door paus Johannes Paulus II.
8 november » In de Pakistaanse stad Lahore wint de Nederlandse hockeyploeg voor de vierde keer de Champions Trophy.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Joop Klavers, "Stamboom Klavers", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom_klavers/I11934.php : benaderd 4 januari 2026), "Harm Jan Schonewille (1926-1998)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.