De temperatuur op 23 november 1921 lag tussen -2,1 °C en 7,9 °C en was gemiddeld 1,1 °C. Er was 5,6 uur zonneschijn (66%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het oost-zuid-oosten. Bron: KNMI
Van 9 september 1918 tot 18 september 1922 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck I met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
28 januari » Albert Einstein zet heel de wereld op zijn kop. In een redevoering in Berlijn beweert hij dat het universum gemeten kan worden.
9 februari » In Polen sterft de laatste in de vrije natuur levende wisent. In het begin van de 21e eeuw is de wisent geherintroduceerd en komt hij weer voor in het wild.
19 februari » België - Stemrecht voor vrouwen in gemeentelijke verkiezingen.
27 juli » Eerste isolatie van insuline door Frederick Banting en Charles Best.
29 juli » Adolf Hitler wordt voorzitter van de NSDAP.
19 september » Mohammed Abdelkrim El Khattabi roept de Confederale Republiek van de Stammen van de Rif uit.
Trouwdag 19 augustus 1944
De temperatuur op 19 augustus 1944 lag tussen 13,2 °C en 29,7 °C en was gemiddeld 21,6 °C. Er was 0,1 mm neerslag. Er was 9,7 uur zonneschijn (67%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-oosten. Bron: KNMI
18 mei » Poolse troepen veroveren het klooster van Monte Cassino.
15 juni » De Verenigde Staten landen op Saipan.
17 juni » IJsland wordt een parlementaire republiek naar Scandinavisch model, onafhankelijk van de overige Scandinavische landen.
23 augustus » Michael van Roemenië, de laatste koning van Roemenië, pleegt een staatsgreep en roept de capitulatie uit.
21 september » De Poolse 1e Onafhankelijke Parachutistenbrigade landt bij Driel in het kader van Operatie Market Garden.
31 oktober » Franz Oppenhoff wordt door de Geallieerden benoemd tot de eerste niet-nationaalsocialistische burgemeester van Aken na de Tweede Wereldoorlog.
Dag van overlijden 21 februari 2014
De temperatuur op 21 februari 2014 lag tussen 4,6 °C en 10,3 °C en was gemiddeld 7,0 °C. Er was 5,3 mm neerslag gedurende 3,6 uur. Er was 5,0 uur zonneschijn (48%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
11 februari » In het noordoosten van Algerije verongelukt een C-130 Hercules. 77 inzittenden, voornamelijk militairen en hun familieleden, komen om het leven. Er is 1 overlevende van de ramp.
16 maart » Bij een controversieel referendum in de Krimrepubliek stemt een grote meerderheid voor aansluiting bij Rusland. Oekraïne en het westen beschouwen het referendum als onwettig en gedwongen.
26 juni » De laatste verdachte in de schilderijenroof uit de Kunsthal Rotterdam wordt uitgeleverd aan Roemenië om daar te worden berecht.
3 augustus » Bij een zware aardbeving in de Chinese provincie Yunnan zijn zeker 175 dodelijke slachtoffers gevallen.
19 augustus » Door de islamistische terreurbeweging IS wordt een video naar buiten gebracht waarop de onthoofding is te zien van de Amerikaanse persfotograaf James Foley als vergelding voor de bombardementen door het Amerikaanse leger op stellingen van IS in Noord-Irak. Op de video wordt ook Steven Sotloff getoond als mogelijk het nieuwe slachtoffer.
27 augustus » Opening van de Otkrytie Arena, een voetbalstadion in Moskou.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Joop Klavers, "Stamboom Klavers", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom_klavers/I116854.php : benaderd 26 januari 2026), "Lutgerdina "Dina" Kuiper (1921-2014)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.