Stamboom Klavers » Aaltje Stam (1864-1950)

Persoonlijke gegevens Aaltje Stam 


Gezin van Aaltje Stam

(1) Zij is getrouwd met Jans Kuilman.

Zij zijn getrouwd op 6 februari 1886 te Odoorn, Drenthe, zij was toen 21 jaar oud.Bron 3


Kind(eren):

  1. Willem Kuilman  1886-1960 
  2. Grietje Kuilman  1888-1889
  3. Gerbrand Kuilman  1889-1952
  4. Jantje Kuilman  1891-1899
  5. Grietje Kuilman  1893-????
  6. Aaltje Kuilman  1895-???? 
  7. Albert Kuilman  1897-1972
  8. Jantje Kuilman  1899-???? 
  9. Jan Kuilman  1901-
  10. Jans Kuilman  1903- 
  11. Geertje Kuilman  1905-1976 


(2) Zij is getrouwd met Hendrik Bos.

Zij zijn getrouwd op 15 oktober 1927 te Emmen, Drenthe, zij was toen 63 jaar oud.Bron 4


Notities over Aaltje Stam

Beroep: 1889-1927 (veen)arbeidster.

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Aaltje Stam?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Aaltje Stam

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Aaltje Stam

Grietje Stam
1846-1924

Aaltje Stam
1864-1950

(1) 1886

Jans Kuilman
1861-1905

Jan Kuilman
1901-????
Jans Kuilman
1903-????
(2) 1927

Hendrik Bos
1857-1941


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

Bronnen

  1. - www.AlleGroningers.nl - aktenummer 126
  2. - www.AlleDrenten.nl - aktenummer 107
  3. - www.AlleDrenten.nl - aktenummer 2
  4. - Drenlias - aktenummer 215

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 30 september 1864 lag rond de 13,6 °C. Er was 0.2 mm neerslag. De winddruk was 3 kgf/m2 en kwam overheersend uit het noord-noord-westen. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 71%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 1 februari 1862 tot 10 februari 1866 was er in Nederland het kabinet Thorbecke II met als eerste minister Mr. J.R. Thorbecke (liberaal).
  • In het jaar 1864: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 3,6 miljoen inwoners.
    • 10 maart » Lodewijk II wordt koning van Beieren.
    • 31 augustus » Begin van de Slag bij Jonesborough in de Amerikaanse Burgeroorlog.
    • 7 september » Amerikaanse Burgeroorlog: Overgave van Atlanta na beleg door William T. Sherman.
    • 31 oktober » Nevada wordt de 36ste staat van de VS.
    • 4 december » Roemenië neemt een wet aan die joden uitsluit van juridische functies.
    • 8 december » Encycliek Quanta Cura van Paus Pius IX, waarin hij gewetensvrijheid, godsdienstvrijheid en scheiding van kerk en staat veroordeelt. Toegevoegd is een lijst van 80 dwalingen, de Syllabus Errorum.
  • De temperatuur op 15 oktober 1927 lag tussen 2,6 °C en 10,7 °C en was gemiddeld 8,2 °C. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het oost-noord-oosten. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 8 maart 1926 tot 10 augustus 1929 was er in Nederland het kabinet De Geer I met als eerste minister Jonkheer mr. D.J. de Geer (CHU).
  • In het jaar 1927: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 7,5 miljoen inwoners.
    • 20 mei » Saoedi-Arabië wordt onafhankelijk van het Verenigd Koninkrijk.
    • 20 juni » Paus Pius XI creëert twee nieuwe kardinalen, onder wie de Belgische aartsbisschop van Mechelen Jozef Van Roey.
    • 17 juli » De Luxemburgse wielrenner Nicolas Frantz wint de 21e editie van de Ronde van Frankrijk.
    • 12 november » Leon Trotski wordt uit de communistische partij van de Sovjet-Unie gezet. Stalin is nu feitelijk alleenheerser.
    • 20 november » Het Argentijns voetbalelftal wint voor de derde keer de Copa América door in de voorlaatste wedstrijd met 3-2 te winnen van titelverdediger Uruguay.
    • 14 december » Irak wordt onafhankelijk van het Verenigd Koninkrijk.
  • De temperatuur op 1 november 1950 lag tussen 3,5 °C en 11,3 °C en was gemiddeld 6,7 °C. Er was 4,3 uur zonneschijn (45%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het oost-zuid-oosten. Bron: KNMI
  • Koningin Juliana (Huis van Oranje-Nassau) was van 4 september 1948 tot 30 april 1980 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 7 augustus 1948 tot 15 maart 1951 was er in Nederland het kabinet Drees - Van Schaik met als eerste ministers Dr. W. Drees (PvdA) en Mr. J.R.H. van Schaik (KVP).
  • In het jaar 1950: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 10,0 miljoen inwoners.
    • 1 januari » De Vietminh begint in Tonkin onder leiding van Hồ Chí Minh een groot offensief tegen de Franse troepen.
    • 7 januari » Nederland en Frankrijk tekenen binnen het kader van het Vijfmogendhedenverdrag een verdrag van Sociale Verzekering.
    • 17 januari » Resolutie 79 Veiligheidsraad Verenigde Naties wordt aangenomen.
    • 21 maart » Oprichting van de Poolse voetbalclub Hutnik Kraków.
    • 14 april » De DAF-fabriek in Eindhoven wordt geopend.
    • 7 mei » Heerenveen wint met 6-5 van Ajax terwijl het een half uur vóór tijd nog met 1-5 achterstaat.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Stam

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Stam.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Stam.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Stam (onder)zoekt.

De publicatie Stamboom Klavers is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Joop Klavers, "Stamboom Klavers", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom_klavers/I115649.php : benaderd 4 januari 2026), "Aaltje Stam (1864-1950)".