De temperatuur op 19 mei 1914 lag tussen 8,4 °C en 21,9 °C en was gemiddeld 15,5 °C. Er was 13,6 uur zonneschijn (86%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-oosten. Bron: KNMI
Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
7 juni » De Ancona vaart als eerste schip door de sluizen van het Panamakanaal.
30 juni » Gandhi wordt gearresteerd in zijn anti-apartheidsstrijd in Zuid-Afrika.
3 augustus » Duitsland verklaart de oorlog aan Frankrijk en vraagt het neutrale België om doorgang (Von Schlieffenplan). België weigert.
25 augustus » Laatste dag van de Slag der Grenzen tussen Frankrijk en Duitsland.
31 oktober » Begin zware beschietingen rondom het Belgische dorp Wijtschate.
22 november » Brand van de Lakenhallen in Ieper.
Trouwdag 6 mei 1939
De temperatuur op 6 mei 1939 lag tussen 7,5 °C en 18,3 °C en was gemiddeld 12,2 °C. Er was 5,4 uur zonneschijn (36%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het oosten. Bron: KNMI
14 maart » Eric Albada Jelgersma, Nederlands ondernemer († 2018)
15 maart » Duitse troepen bezetten Praag, waarna het resterende deel van Tsjechië met weinig weerstand wordt geannexeerd door het Derde Rijk en herbenoemd tot het Protectoraat Bohemen en Moravië. Slowakije heeft zich de dag voordien met de hulp van Hitler onafhankelijk verklaard, waarna het een vazalstaat van nazi-Duitsland wordt.
28 maart » Einde Spaanse Burgeroorlog, generaal Francisco Franco verovert Madrid.
13 juni » Verheffing van de Apostolische Prefectuur Benkoelen in Nederlands-Indië tot Apostolisch vicariaat Palembang.
1 september » Nazi-Duitsland valt Polen binnen bij Westerplatte (Fall Weiss): begin van de Tweede Wereldoorlog.
5 september » Na de Duitse inval in Polen verklaren de VS zich neutraal.
Dag van overlijden 27 april 1966
De temperatuur op 27 april 1966 lag tussen 8,3 °C en 19,2 °C en was gemiddeld 14,0 °C. Er was 0,1 mm neerslag gedurende 0,1 uur. Er was 0,2 uur zonneschijn (1%). Het was zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-oosten. Bron: KNMI
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Joop Klavers, "Stamboom Klavers", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom_klavers/I115284.php : benaderd 24 februari 2026), "Egbertien Hidding (1914-1966)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.