De temperatuur op 26 april 1929 lag tussen -1,9 °C en 7,9 °C en was gemiddeld 3,9 °C. Er was 3,1 uur zonneschijn (21%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het westen. Bron: KNMI
Van 8 maart 1926 tot 10 augustus 1929 was er in Nederland het kabinet De Geer I met als eerste minister Jonkheer mr. D.J. de Geer (CHU).
Van 10 augustus 1929 tot 26 mei 1933 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck III met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
18 april » Het Paleis voor Volksvlijt in Amsterdam wordt door een grote brand verwoest.
22 juni » De Sint-Janskathedraal in 's-Hertogenbosch krijgt de eretitel basiliek.
15 juli » Paus Pius XI creëert één nieuwe kardinaal, de in 1996 zalig verklaarde Italiaanse aartsbisschop van Milaan Alfredo Ildefonso Schuster.
7 augustus » Oprichting van de Griekse voetbalclub Ergotelis FC.
7 september » Bekrachtiging van het Protocol van Genève (verbod op chemische wapens).
Trouwdag 1 oktober 1952
De temperatuur op 1 oktober 1952 lag tussen 9,5 °C en 12,1 °C en was gemiddeld 11,0 °C. Er was 3,3 mm neerslag gedurende 4,7 uur. Het was half tot zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-oosten. Bron: KNMI
26 februari » De Engelse premier Winston Churchill maakt bekend dat het Verenigd Koninkrijk over een atoombom beschikt.
3 april » Koningin Juliana houdt voor het Amerikaans Congres een pleidooi voor de wereldvrede.
23 juli » Asnoldo Devonish wint de bronzen medaille op het onderdeel hink-stap-sprong bij de Olympische Spelen en daarmee de eerste olympische plak ooit voor Venezuela.
7 oktober » De streepjescode ofwel barcode werd officieel gepatenteerd.
31 oktober » Ontploffing allereerste waterstofbom op het atol Eniwetok (VS-tijdsrekening).
29 november » Benoeming van Domenico Tardini en Giovanni-Battista Montini tot pro-staatssecretaris voor buitengewone en gewone kerkelijke aangelegenheden.
Dag van overlijden 24 oktober 2012
De temperatuur op 24 oktober 2012 lag tussen 10,7 °C en 13,7 °C en was gemiddeld 11,9 °C. Er was 0,1 mm neerslag gedurende 0,2 uur. Er was 0,2 uur zonneschijn (2%). Het was vrijwel geheel bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het oost-noord-oosten. Bron: KNMI
3 februari » De Engelse bond ontneemt John Terry de aanvoerdersband van het Engels voetbalelftal omdat de verdediger beschuldigd wordt van racistisch gedrag tegen QPR-speler Anton Ferdinand.
21 april » In Nederland mislukken onderhandelingen over een nieuwe bezuinigingsronde, het zogenaamde Catshuisoverleg 2012. Het CDA, VVD en de PVV worden het niet eens over miljardenbezuinigingen. Naar aanleiding van dit mislukken geeft Geert Wilders aan dat de PVV geen gedoogpartner meer zal zijn van het kabinet.
7 augustus » De inwoners van de Zuid-Afrikaanse stad Johannesburg worden verrast door een zeldzaam fenomeen in hun stad: sneeuw.
4 november » Paus Theodorus II van Alexandrië wordt verkozen tot 118e paus van de Koptisch-orthodoxe Kerk en de primus inter pares van de Oriëntaals-orthodoxe Kerken.
7 november » Bij een aardbeving met een kracht van 7,4 op de schaal van Richter in Guatemala komen 48 mensen om het leven en raken meer dan 150 mensen gewond.
5 december » Een vliegtuig met een medisch team stort neer in Zuid-Afrika. Door de crash komen elf mensen om het leven. De medici zouden volgens media onderweg zijn geweest naar de 94-jarige Nelson Mandela voor een routine-onderzoek.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Joop Klavers, "Stamboom Klavers", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom_klavers/I10285.php : benaderd 12 januari 2026), "Alberdina "Dinie" Schonewille (1929-2012)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.