De temperatuur op 30 januari 1910 lag tussen -0,6 °C en 5,9 °C en was gemiddeld 1,7 °C. Er was 2,5 mm neerslag. Er was 5,0 uur zonneschijn (56%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Bron: KNMI
11 april » Voetbalclubs Eendracht en NVV Nijmegen fuseren en vormen de Nijmegen Eendracht Combinatie, beter bekend als N.E.C.
29 april » Theodore Roosevelt, op dat moment oud-president van de Verenigde Staten, brengt een bezoek aan Amsterdam.
6 mei » George V wordt koning van Groot-Brittannië en Ierland na de dood van zijn vader Eduard VII.
31 mei » Oprichting van de Unie van Zuid-Afrika.
24 juni » Japan valt Korea binnen.
5 september » De natuurkundige Marie Curie slaagt erin in haar laboratorium in Parijs enkele grammen radium te verkrijgen.
Trouwdag 16 oktober 1942
De temperatuur op 16 oktober 1942 lag tussen 9,1 °C en 15,0 °C en was gemiddeld 12,4 °C. Er was 1,2 uur zonneschijn (11%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het westen. Bron: KNMI
1 januari » Het Nederlandse handbal, sinds 1926 opererend onder de vleugels van het Koninklijk Nederlands Gymnastiek Verbond, komt op eigen benen te staan met de oprichting van het Nederlands Handbal Verbond (NHV).
11 januari » Japan verklaart Nederland de oorlog en valt Nederlands-Indië binnen.
3 mei » Alle joden in Nederland moesten een kenteken van geel katoen op hun kleding dragen: de zespuntige 'jodenster'.
22 mei » Mexico verklaart de oorlog aan Duitsland, Italië en Japan.
1 juli » Het Centraal Vluchtelingenkamp Westerbork komt onder het bestuur van de Duitsers als Doorgangskamp Westerbork.
11 september » Verzetsactie in vernietigingskamp Treblinka, waarbij SS'er Max Biala wordt vermoord.
Dag van overlijden 1 mei 1990
De temperatuur op 1 mei 1990 lag tussen 8,4 °C en 22,9 °C en was gemiddeld 15,8 °C. Er was 12,7 uur zonneschijn (85%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het noord-oosten. Bron: KNMI
Van dinsdag 7 november 1989 tot maandag 22 augustus 1994 was er in Nederland het kabinet Lubbers III met als eerste minister Drs. R.F.M. Lubbers (CDA).
19 maart » Twee onafhankelijke kandidaten voor de Peruviaanse algemene verkiezingen komen om het leven bij een aanslag van de maoïstische guerrillabeweging Lichtend Pad, net als drie studenten.
7 juli » De Amerikaanse tennisster Martina Navrátilová sleept haar negende overwinning binnen op Wimbledon in het enkelspel: een absoluut record. Ze wint de finale van haar landgenote Zina Garrison met 6-4 en 6-1.
5 augustus » In Namen wint Eric Geboers (28) de Grote Prijs van België motocross in de categorie 500cc. Hij wordt zo voor de vijfde keer in zijn carrière wereldkampioen.
9 augustus » Vele buitenlanders zitten vast in Irak nadat het land besliste zijn grenzen te sluiten. De VN-Veiligheidsraad aanvaardt de annexatie van Koeweit door Irak niet.
18 oktober » De Vlaamse Raad keurt het voorstel goed dat aan de Vlaamse Gemeenschap een nieuw wapen en een nieuwe vlag geeft. Het Vlaamse volkslied - de Vlaamse Leeuw - wordt uitgebreid met een strofe.
29 december » In Argentinië stelt president Carlos Menem de militaire juntaleiders van de periode 1976-83, de ex-generaals Jorge Videla en Roberto Viola, weer op vrije voeten.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Joop Klavers, "Stamboom Klavers", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom_klavers/I10251.php : benaderd 25 februari 2026), "Aaltje Schonewille (1910-1990)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.