De temperatuur op 23 juni 1909 lag tussen 7,4 °C en 17,4 °C en was gemiddeld 13,2 °C. Er was 0,5 mm neerslag. Er was 8,8 uur zonneschijn (53%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuiden. Bron: KNMI
21 februari » De Rotterdamse politie stelt een rijwielbrigade in.
17 maart » Aanvaring tussen Duits en Noors schip bij de ingang van de Nieuwe Waterweg, acht doden.
27 juni » In Etten-Leur vindt de eerste gemotoriseerde vlucht boven Nederland plaats. De piloot is de Franse luchtvaartpionier Charles de Lambert.
28 juli » Derde dag van de Tragische week in Catalonië: scholen en kerken worden in brand gestoken.
1 september » De eerste Nijmeegse Vierdaagse gaat van start.
7 december » Leo Baekeland verkrijgt octrooi op bakeliet.
Trouwdag 18 augustus 1937
De temperatuur op 18 augustus 1937 lag tussen 12,3 °C en 21,0 °C en was gemiddeld 16,8 °C. Er was 9,4 uur zonneschijn (65%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het westen. Bron: KNMI
18 maart » Een ontploffing in een schoolgebouw in New London veroorzaakt een instorting en meer dan 450 doden.
1 april » Aden wordt een kroonkolonie van het Verenigd Koninkrijk.
21 april » Oprichting van de Chileense voetbalclub Club Deportivo Universidad Católica.
14 juli » Oprichting Hockeyclub 's-Hertogenbosch.
12 november » Japanse troepen bezetten Shanghai.
13 december » Japan wint de Slag om Nanking. De stad wordt het toneel van massale verkrachtingen en massamoord door het Japanse leger.
Dag van overlijden 8 september 1995
De temperatuur op 8 september 1995 lag tussen 14,6 °C en 17,3 °C en was gemiddeld 15,9 °C. Er was 5,0 mm neerslag gedurende 8,8 uur. Het was vrijwel geheel bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-oosten. Bron: KNMI
Van maandag 22 augustus 1994 tot maandag 3 augustus 1998 was er in Nederland het kabinet a href="https://nl.wikipedia.org/wiki/Kabinet-Kok_I" class="extern">Kok I met als eerste minister W. Kok (PvdA).
19 maart » De grootste Finse oppositiepartij, de Sociaaldemocratische Partij, wint de verkiezingen met 63 van de 200 zetels in het parlement.
27 maart » In Milaan wordt Maurizio Gucci neergeschoten voor zijn kantoor.
5 april » Philip Freriks wordt de nieuwe nieuwslezer van het Journaal.
19 mei » Tot ongenoegen van het Witte Huis heeft de Amerikaanse Senaat met een grote meerderheid besloten het onderzoek naar de Whitewater-zaak te heropenen.
1 juni » Noorwegen kampt met de ernstigste overstromingen in 125 jaar door smeltende sneeuw en zware regenval.
18 juli » In de Verenigde Staten eist een hittegolf het leven van 650 mensen.
Dag van crematie 12 september 1995
De temperatuur op 12 september 1995 lag tussen 9,2 °C en 20,6 °C en was gemiddeld 14,8 °C. Er was -0,1 mm neerslag. Er was 5,9 uur zonneschijn (46%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het zuiden. Bron: KNMI
Van maandag 22 augustus 1994 tot maandag 3 augustus 1998 was er in Nederland het kabinet a href="https://nl.wikipedia.org/wiki/Kabinet-Kok_I" class="extern">Kok I met als eerste minister W. Kok (PvdA).
31 januari » KanaalTwee start met uitzenden in België.
10 mei » De gemeente Amersfoort verzoekt het rijk en de provincie Utrecht om ruim 130 miljoen gulden aan extra steun voor de bouw van 6.700 Vinex-woningen in de wijk Vathorst.
23 mei » De epidemie van nekkramp die sinds begin 1995 in West-Afrika woedt, heeft al aan vierduizend mensen het leven gekost.
25 mei » De Sri-Lankaanse president Chandrika Kumaratunga verklaart de opstandige Tamil Tijgers (LTTE) opnieuw de oorlog. "Wij wilden een politieke oplossing, maar de LTTE heeft ons een oorlog opgedrongen", aldus Kumaratunga.
18 juni » Noorwegen wint het tweede WK voetbal voor vrouwen door Duitsland in de finale met 2-0 te verslaan.
18 juli » In Nederland besluit uitgever Reed Elsevier met zijn persactiviteiten te stoppen. Daardoor staan NRC Handelsblad, het Algemeen Dagblad en enkele andere krantentitels te koop.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Henny Eizenga-Hendriks, "Stamboom Hendriks Regtien", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom_hendriks_regtien/I6053.php : benaderd 14 maart 2026), "Johannes Petrus Regtien (1909-1995)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.