Stamboom Familie de Vos uit Steenwijk » Zwaantinus Arendshorst (1869-1951)

Persoonlijke gegevens Zwaantinus Arendshorst 

  • Hij is geboren op 31 oktober 1869 in Meppel.
    Tijdstip: 11:30:00
  • Registratie van geboorte op 1 november 1869.
  • (Dienstplicht) .
    1888 ingeschreven in Meppel
    3-5-1889 ingelijfd en bij huwelijk nog dienende
  • Hij is overleden op 6 september 1951 in Meppel, hij was toen 81 jaar oud.
    Tijdstip: 07:10:00
  • Registratie van overlijden op 7 september 1951.
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 18 november 2014.

Gezin van Zwaantinus Arendshorst

Hij is getrouwd met Zwaantje Brug.

Zij zijn getrouwd op 9 juni 1894 te Meppel, hij was toen 24 jaar oud.

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Zwaantinus Arendshorst?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 31 oktober 1869 lag rond de 7,9 °C. Er was 3 mm neerslag. De winddruk was 4 kgf/m2 en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 100%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 4 juni 1868 tot 4 januari 1871 was er in Nederland het kabinet Van Bosse - Fock met als eerste ministers Mr. P.P. van Bosse (liberaal) en Mr. C. Fock (liberaal).
  • In het jaar 1869: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 3,6 miljoen inwoners.
    • 4 maart » Ulysses S. Grant wordt beëdigd als 18e president van de Verenigde Staten
    • 6 maart » Dmitri Mendelejev presenteert het periodiek systeem.
    • 10 mei » Goedkeuring van de Congregatie van de Religieuzen van Sint Vincentius a Paolo door paus Pius IX.
    • 15 juni » John Wesley Hyatt Jr. en zijn broer Isaiah vinden celluloid uit
    • 17 november » In Egypte wordt het Suezkanaal geopend.
    • 22 november » In Dumbarton, Schotland wordt de klipper Cutty Sark te water gelaten. Het was een van de laatste klippers, en het is de enige klipper die nog bestaat.
  • De temperatuur op 6 september 1951 lag tussen 14,7 °C en 25,5 °C en was gemiddeld 19,7 °C. Er was 11,1 uur zonneschijn (83%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-oosten. Bron: KNMI
  • Koningin Juliana (Huis van Oranje-Nassau) was van 4 september 1948 tot 30 april 1980 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 7 augustus 1948 tot 15 maart 1951 was er in Nederland het kabinet Drees - Van Schaik met als eerste ministers Dr. W. Drees (PvdA) en Mr. J.R.H. van Schaik (KVP).
  • Van 15 maart 1951 tot 2 september 1952 was er in Nederland het kabinet Drees I met als eerste minister Dr. W. Drees (PvdA).
  • In het jaar 1951: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 10,2 miljoen inwoners.
    • 4 januari » China en Noord-Korea nemen de Zuid-Koreaanse hoofdstad Seoel in.
    • 9 februari » Bij een oliebrand in de Koningin Wilhelminahaven te Vlaardingen vindt het zwaarste brandweerongeluk uit de Nederlandse geschiedenis plaats. Vijf brandweerlieden komen om en een brandweerman raakt zwaargewond.
    • 15 maart » In Nederland treedt het kabinet-Drees I aan.
    • 23 mei » Tibetaanse afgevaardigden tekenen (gedwongen) een overeenkomst voor "De bevrijding van Tibet".
    • 1 juni » De eerste cartoon van WiBo verschijnt op de voorpagina van de Volkskrant.
    • 15 september » Encycliek Ingruentium Malorum van Paus Pius XII over het bidden van de rozenkrans.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Arendshorst


Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Roeli de Vos, "Stamboom Familie de Vos uit Steenwijk", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom_de-vos/I1608.php : benaderd 7 maart 2026), "Zwaantinus Arendshorst (1869-1951)".