Stamboom Broere » Johannes Houtsager (± 1840-1902)

Persoonlijke gegevens Johannes Houtsager 

  • Hij is geboren rond 1840 in Schiedam (ZHO).
  • Hij is overleden op 21 maart 1902 in Rotterdam (ZHO).
    Overledene Johannes Houtsager , leeftijd 62 jaar
    Vader Joannes Houtsager
    Moeder Maria van den Putten
    Echtgenoo/te Maria Magdalena van der Klein
    Plaats Rotterdam
    Datum overlijden 21-03-1902
    Opmerkingen akte nr. 1609
    Geboorteplaats Schiedam
    Bron Rotterdam 1902 a136
  • Registratie van overlijden.Bron 1
  • Een kind van Joannes Houtsager en Maria van den Putten
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 5 september 2012.

Gezin van Johannes Houtsager

Hij is getrouwd met Maria Magdalena van der Klein.

Zij zijn getrouwd op 2 november 1870 te Rotterdam (ZHO).Bron 2

Bruidegom Johannes Houtsager , geb. Schiedam 30 jaar
Vader Joannes Houtsager
Moeder Maria van den Putten
Bruid Maria Magdalena van der Klein , geb. Nieuwerkerk op den IJssel 23 jaar
Vader Jacobus van der Klein of van der Kleijn
Moeder Cornelia de Heij
Plaats huwelijk Rotterdam
Huwelijksdatum 02-11-1870
Opmerkingen akte nr. 918
Bron Rotterdam 1870 e077v

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Johannes Houtsager?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Johannes Houtsager

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Johannes Houtsager

Johannes Houtsager
± 1840-1902

1870

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

Bronnen

  1. Gemeentearchief Rotterdam, overl.akte nr. 1902 a136, 1609
  2. Gemeentearchief Rotterdam, huw.akte nr. 1870 e077v, 918

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 2 november 1870 lag rond de 8,3 °C. De winddruk was 5 kgf/m2 en kwam overheersend uit het noord-oosten. De luchtdruk bedroeg 77 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 62%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 4 juni 1868 tot 4 januari 1871 was er in Nederland het kabinet Van Bosse - Fock met als eerste ministers Mr. P.P. van Bosse (liberaal) en Mr. C. Fock (liberaal).
  • In het jaar 1870: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 3,6 miljoen inwoners.
    • 19 juli » Begin van de Frans-Pruisische Oorlog
    • 2 augustus » Feestelijke opening van 's werelds eerste metro, onder de Theems, nabij de Tower Bridge in Londen.
    • 16 augustus » De veldslag bij Mars-la-Tour vormde een onderdeel van de Frans-Duitse Oorlog (1870-1871). Twee Pruisische korpsen drongen het volledige Franse Rijnleger terug naar de forten van Metz.
    • 20 september » De Inname van Rome beëindigt de Kerkelijke Staat.
    • 27 september » Verheffing van het Apostolisch vicariaat Luxemburg tot Bisdom Luxemburg.
    • 12 december » Joseph H. Rainey uit South Carolina wordt het eerste zwarte lid van het Amerikaans Congres.
  • De temperatuur op 21 maart 1902 lag tussen 4,0 °C en 8,4 °C en was gemiddeld 6,2 °C. Er was -0,1 uur zonneschijn (0%). Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 1 augustus 1901 tot 16 augustus 1905 was er in Nederland het kabinet Kuijper met als eerste minister Dr. A. Kuijper (AR).
  • In het jaar 1902: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 5,2 miljoen inwoners.
    • 13 maart » Voor het eerst wordt een weg met asfalt bestreken, in Monte Carlo. Uitvinder van dat asfalt is de Zwitserse dokter Ernest Guglielminetti.
    • 31 mei » Einde van de Tweede Boerenoorlog in Zuid-Afrika.
    • 1 juni » De grote staking van Twentse textielarbeiders verloopt. Op het hoogtepunt van de acties waren 45.000 textielarbeiders werkloos, hetzij door staking, hetzij door uitsluiting.
    • 9 augustus » Eduard VII wordt gekroond als koning van het Verenigd Koninkrijk van Groot-Brittannië en Ierland.
    • 23 augustus » Bij Herwijnen slaat een bootje om met passagiers voor een voor anker liggend stoomschip, vijf van de tien opvarenden verdrinken.
    • 15 november » In Brussel pleegt de Italiaanse anarchist Gennaro Rubino een mislukte aanslag op koning Leopold II.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Houtsager


De publicatie Stamboom Broere is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
J. Broere, "Stamboom Broere", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom_broere/I8973.php : benaderd 30 januari 2026), "Johannes Houtsager (± 1840-1902)".