Stamboom Broere » Hermanus "Mans" Winters (1757-1825)

Persoonlijke gegevens Hermanus "Mans" Winters 


Gezin van Hermanus "Mans" Winters

Hij is getrouwd met Aleidis Broer.

Toestemming voor het huwelijk is 17 juni 1792 verkregen te Vleuten (UTR).

Ze zijn in de kerk getrouwd op 2 juli 1792 te Vleuten (UTR).Bron 3

HUA CIV boek 137 Vleuten, akte 59
Certificeere ik ondergeschreven secretaris van Reierscop Creuningen, dat op heden bij mij in ondertrouw sijn aangenomen Hermanus Winters, woonende onder Vleuten en Aaltje Broer gebooren onder deeze gerechte, met verzoek dat de huwelijks proclamatien ten requarde van den bruijdegom ook onder Vleuten moge worden gedaan en daar van behoorlijk certificaat intgeleverd.
Actum 16 juni 1792
handtek. Jan van Ijderman

HUA CIV boek 138 Vleuten, akte 165
Daar zijn voornemens zich in den huwelijken staat te begeeven Hermanus Winters jongman, woonende te Vleuten en Aaltje Broer jongedogter woonende onder den gerechte van Reijerskop Kreuningen. Die iets wettelijks hier tegen heeft in te brengen, spreeke ter behoorlijken tijd en plaatse.
Het 1. gebod gepubliceert den 17 juni 1792
Het 2. ,, ,, den 24 dito
Het 3. ,, ,, den 1 juli 1792
handtek. J. P. van Ewijk

BRON: RK trouwboek van Vleuten
Datum huwelijk: 02-07-1792
Datum ondertrouw:
Datum proclamatie:
Attest van:
Man: Mans Winters
Geboren te:
Wonende te:
Vrouw: Aaltje Broer
Geboren te:
Wonende te:
Opmerking: HW get. Hanna Dals en Jaantie van Rossom

Bruidegom: Mans Winters
Bruid: Aaltie Broer
Huwelijksdatum: 02-07-1792
Aktedatum: 02-07-1792
Huwelijksplaats: Vleuten
Akteplaats: Vleuten
Gezindte: Rooms-katholiek
Toegangsnummer: 45 Verzameling doop-, trouw- en begraafregisters
Inventarisnummer: 601
Paginanummer: 172

Kind(eren):

  1. Hendrijntje Winters  1798-????
  2. Mijntje Winters  -< 1801
  3. Wilhelmina Winters  1801-1879 
  4. Cornelia Winters  1804-1882 
  5. Bastiaan Winters  -< 1808
  6. Bastiaan Winters  1808-1845 

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Hermanus "Mans" Winters?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Hermanus "Mans" Winters

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Hermanus Winters

Steven Winters
± 1731-????
Hendrina Hulsdouw
± 1732-????

Hermanus Winters
1757-1825

1792

Aleidis Broer
1765-????


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

Bronnen

  1. HUA DTB boek 40, Slootdijk, RK dopen 1745-1812
  2. 481-375, overl.akte nr. 27, HUA
  3. HUA DTB boek 45, Vleuten, RK trouwen 1701-1811, 601-172

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 2 juli 1792 lag rond de 12,0 °C. De wind kwam overheersend uit het zuid-westen. Typering van het weer: zeer betrokken. Bron: KNMI
  • Erfstadhouder Prins Willem V (Willem Batavus) (Huis van Oranje-Nassau) was van 1751 tot 1795 vorst van Nederland (ook wel Republiek der Zeven Verenigde Nederlanden genoemd)
  • In het jaar 1792: Bron: Wikipedia
    • 25 april » De Marseillaise, het Franse volkslied wordt gecomponeerd.
    • 10 augustus » Bestorming van de Tuilerieën, de woning van koning Lodewijk XVI in Parijs wordt bestormd door een woedende menigte. Het zou resulteren in de bloedigste dag van de Franse Revolutie en was de opmaat voor de Septembermoorden.
    • 6 november » Tijdens de Eerste Coalitieoorlog vindt de Slag bij Jemappes plaats.
  • De temperatuur op 19 oktober 1825 lag rond de 12,0 °C. De wind kwam overheersend uit het westen. Typering van het weer: betrokken regen en zwaar bui. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1825: Bron: Wikipedia
    • 4 maart » John Quincy Adams wordt beëdigd als 6e president van de Verenigde Staten
    • 21 maart » Paus Leo XII creëert twee nieuwe kardinalen, onder wie de Italiaanse monnik Mauro Alberto Cappellari.
    • 25 augustus » Uruguay verklaart zich onafhankelijk van Spanje.
    • 27 september » In Engeland rijdt de eerste passagierstrein, bestaande uit één wagon met passagiers, getrokken door een locomotief. George Stephenson is de machinist.
    • 27 september » Voor het eerst trekt een stoomlocomotief (de Locomotion No.1, bestuurd door George Stephenson) een passagierstrein vooruit.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Winters

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Winters.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Winters.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Winters (onder)zoekt.

De publicatie Stamboom Broere is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
J. Broere, "Stamboom Broere", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom_broere/I25798.php : benaderd 26 februari 2026), "Hermanus "Mans" Winters (1757-1825)".